Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

  1. #1

    Domyślnie af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Dzień dobry posiadam canona 70d którego nie tak dawno wysłałem do serwisu na regulacje af . po odbytej 2tyg przerwie zakupiłem sigme 30mm art i przez doca skalibrowałem sigme z body . Dziś zaś robiąc zdjecia zarówno przez wizjer jak i live view jest ogromna róznica w ostrośc obrazu . live view działa bezbłednie gdzie w wizjerze zamazuje obraz

    zdjecia dla przykładu

    https://drive.google.com/open?id=1HP...flIfuut99Rdk3v

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Live view to inny sposób detekcji. Sprawdź czystość czujników AF w komorze lustra.
    https://www.dpreview.com/forums/post/31210296

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    I dlatego wolę bezlusterkowce


    Autofokus z wykrywaniem fazy - w wizjerze masz fazowe czujniki AF pod lusterkiem (W przypadku lustrzanek system AF to oddzielny układ składający się z sensorów CCD lub CMOS umieszczonych zwykle w dolnej części korpusu, w komorze lustra. Światło, które pozwala dokonać pomiaru, dociera do sensorów za pośrednictwem dodatkowego lustra AF. Część wiązki promieni przechodzi przez główne lustro, by następnie odbić się od drugiego, umieszczonego pod kątem prostym, które kieruje je do tych czujników. )

    w LV masz Autofokus z wykrywaniem kontrastu
    "Metoda ta polega na wykrywaniu kontrastu sąsiadujących grup pikseli obrazu poprzez analizę światła na matrycy światłoczułej. Gdy obraz nie jest ostry, przejścia między pikselami są łagodne i różnice w kontraście niewielkie. Im wyższy kontrast, tym większa ostrość obrazu. Pomiar następuje w określonym, wybranym polu autofokusu. Możemy wskazać niemal dowolny obszar kadru - wyjątkowo wygodnie, jeśli mamy do dyspozycji dotykowy panel. Metoda detekcji kontrastu nie wymaga skomplikowanych mechanizmów pomiarowych. Jest bardzo dokładna (kluczowy jest tu odpowiedni algorytm), o ile w polu AF znajdują się kontrastowe motywy, a nie gładka powierzchnia (to sprawia problem każdej pasywnej metodzie AF). Wadą tego rozwiązania jest powolność."

    Albo kalibracja szkła pod puszkę, albo zmienić body na bezlusterkowe i nigdy więcej nie będziesz miła podobnych problemów
    No chyba, że jednak pomoże wyczyszczenie czujników pod lusterkiem
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-11-2018 o 19:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez czary9 Zobacz posta
    Dzień dobry posiadam canona 70d którego nie tak dawno wysłałem do serwisu na regulacje af . po odbytej 2tyg przerwie zakupiłem sigme 30mm art i przez doca skalibrowałem sigme z body . Dziś zaś robiąc zdjecia zarówno przez wizjer jak i live view jest ogromna róznica w ostrośc obrazu . live view działa bezbłednie gdzie w wizjerze zamazuje obraz
    sprawdz inny obiektyw. tylko jakis uczciwy, z logo Canon a nie jakiegos kundla, ktory tak naprawde nie obsluguje nawet wlasciwego protokolu AF (Sigmy nie obsluguja - ta firma skapi na oplatach licencyjnych i robi klientow w bambuko)

    jesli inny obiektyw trafia przez celownik, to problem jest z niezgraniem body z ta Sigma.

    jesli i ten drugi obiektyw nie trafia, to pozostaje test manualnego ostrzenia. to mozna zrobic i Sigma. ustaw ostrosc recznie, korzystajac z celownika. zobacz co wyjdzie na zdjeciu. jesli jest dobrze, to winowajca moze byc np. zasyfiona komora czujnika AF. jesli nie, to matowka jest ruszona, przez co powstaje roznica miedzy tym co widzi oko i uklad AF, a tym co widzi matryca. tak czy siak obie przypadlosci beda wymagac serwisu
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 15-11-2018 o 19:39
    www albo tez flickr

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Re: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    (Sigmy nie obsluguja - ta firma skapi na oplatach licencyjnych i robi klientow w bambuko)
    A Tamron?

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez PrzemekM72 Zobacz posta
    A Tamron?
    ja znam taka wersje jak tutaj:
    https://www.dpreview.com/forums/post/13734138

    tzn. podobno cos kupowali, ale oficjalnie Canon o tym nie wspomina.
    www albo tez flickr

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Re: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-11-2018 o 21:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Re: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja znam taka wersje jak tutaj:
    https://www.dpreview.com/forums/post/13734138

    tzn. podobno cos kupowali, ale oficjalnie Canon o tym nie wspomina.
    Czyli nie kupuję nic poza szkłami Canona. A swoją drogą, Canon w ogóle sprzedaje takie licencje?

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez PrzemekM72 Zobacz posta
    Czyli nie kupuję nic poza szkłami Canona. A swoją drogą, Canon w ogóle sprzedaje takie licencje?
    Nie, nie sprzedaje, choć kiedyś coś tam dementowali że niby tak ale że nikt (poza nimi oczywiście ) nie jest w stanie spełnić jakiś tam wymogów... i dalej tego typu pierdy .
    Ogólnie to strzegą tego bagnetu jak dziewictwa .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 15-11-2018 o 22:12
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Re: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    To jeszcze jedno pytanie. Bo nie mam doświadczenia. Lepiej radzi sobie Tamron czy Sigma?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •