Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

  1. #21
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Czyli to wszystko co ludzie opisują i z czym też się osobiście zetknąłem to wszystko "brednie"?
    A Twoja racja najsłuszniejsza..... Czy tak?
    Nie jest najsłuszniejsza ...
    ale
    Sam fakt posiadania obiektywu systemowego nie gwarantuje sukcesu. Nie jestem jakimś fanem obiektywów Sigmy. 150 600 S mam z konieczności bo nie stać mnie na szkło za 50 tysia. W sieci znajdziesz setki stron na temat rewelacyjnego szkła 50 1.2, które pudłuje jak ślepy na strzelnicy. W swojej szklarni mam 400 5.6 MA ustawione na + 10, 300 4.0 IS MA ustawione na -5. C 35 2.0 MA ustawione na 0. Czyli wniosek z tego, że gdybym nie posiadał puszki z możliwością MA to mógłbym sobie wsadzić te szkła w du...ę. Miałem i mam jeszcze szkła ze stajni Tamrona. Osobiście ich nie lubię i nigdy nie przypadły mi do gustu. Wielu stawia je wyżej od obiektywów Sigmy - jeżeli chodzi o współpracę z Canonem. Ilość zmiennych jak odpowiada za celność zestawu puszka szkło jest tak duża, że nie widzę argumentów za generalizowaniem w stylu obiektywy Sigmy nie trafiają, a obiektywy Canona trafiają. Generalnie i to niezależnie od szklarni Canon miał i ma problem z powtarzalnością AF z wyjątkiem puszek z górnej półki. Mam 5D IV, który trafia z wspominaną wyżej Sigmą w granicach dla mnie wystarczających. 7D MkII nie ma już takiej powtarzalności. Kupując "kundla" trzeba się liczyć z tym, że w pewnych sytuacjach mogą być problemy.
    Aby nie być gołosłownym ... na co wskazują zdjęcia kolegi z problemem. Testowanie obiektywu w kuchni przy świetle żarowym na butelce można sobie o kant **** rozbić i tyle. Sam widzę, ze fotografując w świetle żarowym często przestawiam MA nawet o 10 jednostek.
    Generalnie w moim amatorskim świecie fotografii są ludzie, którzy fotografują i tacy, którzy godzinami testują i pierdzielą głupoty ... żyją wylewając pomyje na ten czy inny system. Niestety najwięcej pomyj czytam na forum CB. Dla ścisłości znam twoje fotografie i wiem, że zarzucanie Ci praktycznego doświadczenia byłoby śmieszne. Podsumowując. Ja bym nie podchodził do takich problemów globalnie, ale indywidualnie. Kolega ma szkło, które przy świetle żarowym ma FF. Sprawdziłbym czy tak jest w innych warunkach oświetleniowych stosując lepsze metody testowania. Użyłbym USB DOCK-a do kalibracji i tyle. Oczywiście zawsze istnieje możliwość trefnego szkła, co zdarza się w stajni C, N, S i T i innych.
    Pozdrawiam

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez niki68 Zobacz posta
    Ilość zmiennych jak odpowiada za celność zestawu puszka szkło jest tak duża, że nie widzę argumentów za generalizowaniem w stylu obiektywy Sigmy nie trafiają, a obiektywy Canona trafiają.


    ....Generalnie i to niezależnie od szklarni Canon miał i ma problem z powtarzalnością AF z wyjątkiem puszek z górnej półki. Mam 5D IV, który trafia z wspominaną wyżej Sigmą w granicach dla mnie wystarczających. 7D MkII nie ma już takiej powtarzalności. Kupując "kundla" trzeba się liczyć z tym, że w pewnych sytuacjach mogą być problemy.
    Czyli nie widzisz "argumentów za generalizowaniem" ale generalizujesz ...

    A że to forum jest beeee... no cóż jakoś będziemy musieli z tym żyć ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Czyli nie widzisz "argumentów za generalizowaniem" ale generalizujesz ...
    No i mnie przyłapałeś :-) Zastąpimy słowo generalnie słowem niekiedy :-) i będzie git

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Nietrafianie przy żarowym świetle to fakt i dotyczy on wszystkich obiektywów. co ciekawe również wspomaganie AF z nadajników i lamp YN powoduje ten sam efekt nietrafiania AF, -ale nędzne i prawie niewidoczne paski wspomagające z systemowej lampy Canona są bezbłędne i nawet w świetle żarowym pomagają prawidłowo trafić.
    W efekcie tego można dojść do mylnych wniosków zwłaszcza jeśli się postępuje pochopnie i kręci się korektą w puszce. Proponuje w testach swego sprzętu odseparować problemy ze światłem żarowym od reszty.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •