Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Moja praktyka pokazuje że Tamron pewniejszy ale w Canonie nie znamy dnia ani godziny....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    https://www.optyczne.pl/659.3-artyku...%99%C4%87.html
    Obiektywy Sigma dla Sony FE w praktyce

    "Zacznijmy od obiektywów o ogniskowej 35 mm. W przypadku tych z mocowaniem FE, użyliśmy aparatu Sony A7 III, natomiast w przypadku Sigmy z bagnetem EF - Canona 5D Mark III.

    OBIEKTYW
    OSTRZENIE OD 0
    OSTRZENIE OD ∞
    SIGMA A 35 MM F/1.4 (SONY FE)
    0.7 s
    0.5 s
    SIGMA A 35 MM F/1.4 (CANON EF)
    0.3 s
    0.2 s
    ZEISS DISTAGON T* 35 MM F/1.4 ZA (SONY FE)
    0.6 s
    0.4 s
    Jak widać, najlepiej wypadł EOS z Sigmą 1.4/35. Różnice występujące pomiędzy obiektywami z mocowaniem FE są w zasadzie pomijalne"
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Ja nie boję się za bardzo tego, że AF chwilę potrwa. W tym co pstrykam hobbystycznie nie ma to wielkiego znaczenia. Chcię tylko, żeby ostrzyło w punkt. I żebym przy zmianie puszki nie zastanawiał się, czy obiektywy będą działały. I boję się, że poza Canonem, nikt mi tego nie zapewni.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez PrzemekM72 Zobacz posta
    Ja nie boję się za bardzo tego, że AF chwilę potrwa. W tym co pstrykam hobbystycznie nie ma to wielkiego znaczenia. Chcię tylko, żeby ostrzyło w punkt. I żebym przy zmianie puszki nie zastanawiał się, czy obiektywy będą działały. I boję się, że poza Canonem, nikt mi tego nie zapewni.
    Przecież pisałem, że wyłącznie bezlusterkowce z fazowym AF-em na matrycy dadzą pewność 100% wyostrzenia w punkt W bezlusterkowcach problem BF/FF https://accord-foto.pl/index.php?artykul=110 nie istnieje Wypożycz sobie obojętnie jaki bezlusterkowiec Canona/Fuji/Sony i sprawdź. Szkła sigmy i canona będziesz mógł używać z serią M canona (albo R) , lub serią A7 Sony (od A7 II wzwyż bo ma fazowy AF https://www.youtube.com/watch?v=qX4Ad3eEpSc oraz https://www.youtube.com/watch?v=QfFxbFJ9jdM ). Canonem EF 85 f/1.8 z sony A7 II zawsze trafiam w punkt którym ostrzę. A stwierdzenia, że komuś szkło systemowe na f/1.2 w dowolnej lustrzance w detekcji fazy w 100% za każdym razem trafia w punkt (konkretnie na oko) proponuję włożyć między bajki. Swego czasu też bawiłem się w regulację szkieł (w puszce), ale mi przeszło (no bo ile można No i w bezlustrach masz w bonusie EYE AF https://www.youtube.com/watch?v=iZa-DVdXfns&t=25s (za wyjątkiem nikona
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-11-2018 o 23:45
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Nie będę nic wypożyczał ;-) Mam swoją lustrzankę (byç może ostatnią w życiu), wszystko działa OK. Chcę się nią nacieszyć. Dlaczego być może ostatnia? Bo pewnie następna puszka to będzie ML. Za kilka lat...
    Ale mam szkła od firmy na C i ta puszka pewnie będzie pewnie też z firmy na C.
    Bo jak Canon/Nikon/Sony się wkurzą tak naprawdę, to te szkła z innych stajni MOGĄ przestać działać. A ja fotografuję hobbystycznie, nie chcę wywalać kasy w błoto (obiektywy, które MOGĄ przestać działać). I nie mam ochoty/czasu na jakieś upgrady softu w obiektywach. Może nie tyle czasu, co nie chcę kolejnych provlemów w życiu. Fotografia ma mi sprawiać przyjemność.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez PrzemekM72 Zobacz posta
    Nie będę nic wypożyczał ;-) Mam swoją lustrzankę (byç może ostatnią w życiu), wszystko działa OK. Chcę się nią nacieszyć. Dlaczego być może ostatnia? Bo pewnie następna puszka to będzie ML. Za kilka lat...
    Ale mam szkła od firmy na C i ta puszka pewnie będzie pewnie też z firmy na C.
    Bo jak Canon/Nikon/Sony się wkurzą tak naprawdę, to te szkła z innych stajni MOGĄ przestać działać. A ja fotografuję hobbystycznie, nie chcę wywalać kasy w błoto (obiektywy, które MOGĄ przestać działać). I nie mam ochoty/czasu na jakieś upgrady softu w obiektywach. Może nie tyle czasu, co nie chcę kolejnych provlemów w życiu. Fotografia ma mi sprawiać przyjemność.
    Wszystko może przestać działać Masz tylko jedno wyjście - zmienić wszystkie szkła na systemowe, co i tak nie zagwarantuje celności oraz braku BF i FF (przerabiałem to również ze szkłami systemowymi). Nie tęsknię za lustrzankami oraz ich "wadami"

    I jakoś zupełnie nie wiem dlaczego przekonany jestem, że sigmy, które poosiadam będą dłużej kompatybilne z sony przez MC-11 niż z kiedykolwiek wcześniej, lub później z canonem.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wszystko może przestać działać Masz tylko jedno wyjście - zmienić wszystkie szkła na systemowe, co i tak nie zagwarantuje celności oraz braku BF i FF (przerabiałem to również ze szkłami systemowymi). Nie tęsknię za lustrzankami oraz ich "wadami"

    I jakoś zupełnie nie wiem dlaczego przekonany jestem, że sigmy, które poosiadam będą dłużej kompatybilne z sony przez MC-11 niż z kiedykolwiek wcześniej, lub później z canonem.
    Wszystkie moje szkła są od Canona, więc nie muszę nic zamieniać. Za jakiś czas przesiądę się, być może, na ML. Ale na 99% od Canona. Mam szkła...

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez PrzemekM72 Zobacz posta
    Wszystkie moje szkła są od Canona, więc nie muszę nic zamieniać.
    A to ok
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-11-2018 o 23:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    W tym szkle masz FF. Do Sigmy masz USB DOCK skalibruj sobie. Mam wielu kolegów, którzy kotleta robią przy pomocy SIGM z Canonem. Sam fotografuję Sigmą 150 600 S z Canonem i jestem zadowolony. Jak czytam te brednie, o tym jaka to tragedia te Sigmy z Canonem to głowa mnie boli.

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: af w wizjerze nie działa ,a w live view tak

    Cytat Zamieszczone przez niki68 Zobacz posta
    Jak czytam te brednie, o tym jaka to tragedia te Sigmy z Canonem to głowa mnie boli.
    Czyli to wszystko co ludzie opisują i z czym też się osobiście zetknąłem to wszystko "brednie"?
    A Twoja racja najsłuszniejsza..... Czy tak?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •