Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

    Cześć, chcę zacząć amatorsko robić zdjęcia. Nie chce tez wydać w to DUUUŻO kasy (też dlatego że mam słomiany zapał :/ ) i dlatego mogę kupić do 450/500 zł, ale też chcę zacząć z lustrzankami. Więc którą lustrzankę kupić ? Czy one są aż tak stare że już lepsze zdjęcia robi kompakt czy telefon ? Albo mógłbyś mi polecić lepszy do tej ceny ? Z góry dzięki za odpowiedź (mam nadzieję że Ty mi właśnie mi pomożesz )
    Ostatnio edytowane przez korni ; 11-11-2018 o 22:06

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

    Jeśli NAPRAWDĘ "chcesz robić zdjęcia" to lepiej dołożyć do nowego EOS 2000D za 1.270 zł https://allegro.pl/zakonczone?string...&price_to=1500

    W innym przypadku faktycznie lepszy będzie aparat w telefonie
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-11-2018 o 22:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

    A coś tańszego z używek ?

    A to prawda że canon xx jest profesjonalny, xxx półprofesjonalny, xxxx to całkiem dla lajka ?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez korni Zobacz posta
    A coś tańszego z używek ?
    Doradziłem nowy, najtańszy z najlepszą matrycą Jeśli chcesz się bawić w zakup używanych prehistorycznych korpusów entry level Twoja sprawa (rozpadną się kilka dni po kupnie)

    Cytat Zamieszczone przez korni Zobacz posta

    A to prawda że canon xx jest profesjonalny, xxx półprofesjonalny, xxxx to całkiem dla lajka ?
    Większe znaczenie ma dla Ciebie ilość cyferek i logo na aparacie czy to, co aparat ma w środku ? Jeśli dla Ciebie ważniejsze są "pozory" i szpan to nie jestem w stanie pomóc.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-11-2018 o 22:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Większe znaczenie ma dla Ciebie ilość cyferek i logo na aparacie czy to, co aparat ma w środku ? Jeśli dla Ciebie ważniejsze są "pozory" i szpan to nie jestem w stanie pomóc
    Mi tylko chodzi o to czy to prawda czy tylko tak mówią

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez korni Zobacz posta
    Mi tylko chodzi o to czy to prawda czy tylko tak mówią
    Ano prawda od 1-ki zaczynając im dalej w las i więcej cyferek tym bardziej amatorski korpus. Tyle tylko, że oznaczenia nie zawsze oddają co aparat ma pod maską
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez korni Zobacz posta
    Cześć, chcę zacząć amatorsko robić zdjęcia. Nie chce tez wydać w to DUUUŻO kasy (też dlatego że mam słomiany zapał :/ ) i dlatego mogę kupić do 450/500 zł, ale też chcę zacząć z lustrzankami. Więc którą lustrzankę kupić ? Czy one są aż tak stare że już lepsze zdjęcia robi kompakt czy telefon ?
    Nie, nie zrobi. Ja wciąż używam zabytkowego już 350D . To jakie się tym da zrobić zdjęcia zaskakuje mnie nieustająco (szczególnie pod względem koloru). Natomiast nie oszukujmy się to jest technologia sprzed dekady i odstaje np. pod względem wysokiego iso czy dr od nowych aparatów nawet z dużo niższej półki.
    Nie wiem co konkretnego chcesz kupić bo od tego dużo zależy.
    Rada z 2000d bardzo dobra ale to jak rozumiem inna liga cenowa niż celujesz . Chyba bez sensu kupować starocia jak tu masz nowy z gwarancją.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

    Z poziomu osób kupujących sprzęt klasy a7III czy bezlusterkowego Fuji z dobrymi szkłami bardzo łatwo napisać "to syf, śmieć, rozpadnie się, kup tylko nowy za 2-4x tyle co chcesz wydać", bo to przecież tylko 1000 drożej. Dla niektórych osób to może być różnica "kupię, i się pobawię" albo "nie kupię nic".
    @korni - do 500 jest duży wybór używanych lustrzanek. Jednak musisz sobie zdawać sprawę, że kupując używany, ryzykujesz. Jeśli zepsuje się na drugi dzień po zakupie, koszty naprawy (lub koszty zakupu drugiego) będą w całości po Twojej stronie. Jeśli to Cię nie przeraża, to kupuj
    W tej kwocie da się kupić 500d z kitem 18-55IS, i oczywiście starsze modele, np. 1000d, 450d (te też warto brać pod uwagę). Są też starsze 400d, 350d, 300d - tych nie, nie dlatego, że są "super złe", tylko mogą mieć "większy przebieg" (mały przebieg, tzn. mała ilość zrobionych zdjęć to nie jest gwarancja niezawodności, ale teoretycznie im mniej zdjęć coś zrobi, tym jest mniej zużyte), i tego przebiegu nie da się sprawdzić "domowo" (w 450d, 500d, 1000d da się, darmowy program, podłączyć aparat do komputera, i można odczytać stan licznika). Są też modele "wyższej klasy", 40d, 30d, 20d, 10d - ich też nie polecam. Większe, starsze, droższe od trzycyfrowych. Być może 40d miałby przewagę pod względem szybkości zdjęć seryjnych albo systemu AF.
    Siłą lustrzanek jest "system", tzn. to, co możesz dołączyć do aparatu (obiektywy, lampy błyskowe). Jeśli myślisz w kategoriach smartfona "kupię, i pstrykam, będzie dobrze" to zmień podejście. Chcesz "rozmyte tło"? Płacisz za dodatkowy obiektyw. Chcesz "przybliżanie"? Płacisz za dodatkowy obiektyw itd itd. Przy Twoim budżecie zabraknie na dodatkowe obiektywy, a starsza lustrzanka z najtańszym, podstawowym "kitem" (warto brać 18-55 IS, nie "bez IS", nie jakieś inne "38-76", "28-80", "28-90") może Cię rozczarować, bo niewykluczone, że nie odczujesz polepszenia możliwości.
    Czy mimo to warto kupić starą lustrzankę? Tak, ale tylko wtedy, gdy zdajesz sobie sprawę z ryzyka, wiesz, że musisz poświęcić czas na naukę fotografii (nie tylko "tryb zielony" i pstrykanie jak w telefonie), i wiesz, że czekają Cię kolejne wydatki, niezbędne do pełnego wykorzystania możliwości nawet bardzo starej lustrzanki.

  9. #9
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

    A tam gadanie. Mam 400D, właściwie to dociera go moja córka. Zrobiłem nim sporo dużo zdjęć i to całkiem udanych. Nie wiem po ile można kupić teraz 400D ale jeżeli chcesz zacząć bawić się "luszczankom" to myślę że to całkiem rozsądny wybór na początek. Majątku za to nioe zapłacisz a zobaczysz czy cię to kręci. No i na pewno bedziesz miał większą frajde z lustra niż ajfona
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon eos 400D/450D/1000D ? Który wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    No i na pewno bedziesz miał większą frajde z lustra niż ajfona
    Patrząc na ludzi w komunikacji i miejscach publicznych polemizowałbym

    Generalnie to wszystko zależy od oczekiwań odbiorcy Telefony już dawno zjadły niższej klasy kompakty https://www.fotopolis.pl/testy/mobil...ia-przykladowe
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •