Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon 80d a 7d mark

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    98

    Domyślnie Canon 80d a 7d mark

    Przymierzam się do zmiany body z leciweej 400 na..... No właśnie.
    Pewien znajomy reportażysta polecił mi 7d mark. Gdy wspomniał o bardzo dobrym AF aż mnie ..... Niestety ale inny znajomy wspomniał o gabarytach. No i wziąłem do ręki 5d (podobne gabaryty) no i niestety. Dużo jeżdżę podróżuje i te rozmiary mnie całkowicie odstraszają. Zacząłem rozważać zakup 80 d W rękach fajnie mi to leży ale co tracę decydując się na 80 kosztem 7.? Dużo, bardzo dużo, czy niewiele? W takich przypadkach pada pytanie czego oczekujesz czego Ci brakuje. Niestety ale punktem wyjściowym to owa 400 bardzo już leciwa. Na pewno brakuje mi dobrego AF tym bardziej że wreszcie dorobiłem się porządnych szkieł. Na 400 była to da mnie kula u nogi. Wolny i loteryjny choć jeszcze niedawno używałem tylko kita to fakt. Zależy mi tez na wyższym ISO bo po prostu brakuje mi nastaw. Co za tym idzie to oczywiście jak najniższych szumów. Na 400 poza 800 starałem się nie wychodzić. Inne wodotryski średnio mnie interesują. Co najwyżej chce mieć bo po prostu chcę mikroregulację AF. Mam wrażenie że mi się to przyda. Dotychczas nie miałem.
    Co więc radzicie. Jednak 7d mark mimo dużych jak dla mnie gabarytów. Lepiej pocierpieć i mieć dobre foty. Czy jednak 80 nie wiele będzie ustępować 7. Co zyskam co stracę skreślając jeden czy drugi model. A może wziąć pod uwagę coś innego? Oba modele w podobnej cenie są (ciut droższy 7). Pełna klatka odpada to już wiem.

  2. #2
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Canon 80d a 7d mark

    7dII z 80d wygrywa w sumie tylko lepszym AF, dwoma slotami na karty i szybszym trybem seryjnym. Dwie karty oznaczają takżeże masz opcję montażu karty z WiFi w slocie SD. Jeśli to dla Ciebie nieważne to bierz 80D. To że 7d ma lepszy układ AF nie oznacza że 80d ma zły, bo oba z nich w porównaniu do 400d dzielą lata świetlne.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon 80d a 7d mark

    7d2 ma jeszcze GPS, ale nie dla każdego jest to ważne.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 80d a 7d mark

    Ideałów nie ma, 80tka oferuje świetną jakość zdjęć, gibany ekran, szybki AF LV z dotykowym wyzwalaniem migawki! Jego największa wada? Ta sama, co w 60 i 70tce. Paskudna plastikowa obudowa. Mimo, iż puszka jest zwarta, to po jakimś czasie zaczyna trzeszczeć grip u dołu - wizualnie nic się nie rusza, ale bardzo to niekomfortowe, trzymając aparat z ciężkim obiektywem, gdy czuć pod palcem że coś tam lekko trzeszczy :/
    Paradoksalnie puszka jest szczelna jak cholera, używałem jej w koszmarnych warunkach - tam, gdzie 6D bym nie zabrał - na matrycy żadnych pyłków i woda też mu nie zaszkodziła
    Ale jednak żałuję, że nie wziąłem 7D mkII, jako drugie body do "brudnej roboty"

    Z trzeszczącym gripem, może nie warto się przejmować - o ile ta dolegliwość nie będzie się pogłębiać - na pocieszenie, w Nikonie D7500 zauważyłem podobną przypadłość :P

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Canon 80d a 7d mark

    Zapomniałem wspomnieć o szczelności. W 400 (Wiem to leciwa puszka) syfu co niemiara. Czyli w 80 raczej jest szczelnie? Patrząc na specyfikacje brałbym 7 ale niestety te gabaryty.... To jest jednak dla mnie istotne ze względu nu długie i częste wyjazdy wakacyjne.
    A co to znaczy że 80 ma dobry obrazek, jak to rozumieć. ? Jak sobie matryca radzi z wysokim ISO. Od którego momentu szumy dają się we znaki?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon 80d a 7d mark

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    A co to znaczy że 80 ma dobry obrazek, jak to rozumieć. ? Jak sobie matryca radzi z wysokim ISO. Od którego momentu szumy dają się we znaki?
    Subiektywnie ładniejszy np. od tych haniebnych matryc 18mpx Przyjemne przejścia tonalne, "widać więcej kolorów", widać przeskok technologiczny po prostu! Oczywiście zakładam, że osoba fotografująca ma odpowiednią wrażliwość i percepcję Wysokie ISO używalne, na 3200 da się jeszcze wyciągać detal z cieni itd.

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Canon 80d a 7d mark

    Hej,
    Jestem w takiej samej sytuacji, będę się przesiadał z 400D.
    7D mark II ma jeszcze jeden atut, a mianowicie dwa procesory na pokładzie.
    Jak dla mnie jest to korpus na kolejne dłuuugie lata-solidny, szybki, nowoczesny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •