Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jaki telekonwerter do Obiektywu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    25

    Domyślnie Jaki telekonwerter do Obiektywu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

    Dzień dobry,

    Proszę o info bo nie wiem czy się da podpiąć jakiś telekonwerter to tego szkła?

    Zadowoli mnie powiększenie x: 1.4, chętnie 1.7 a już 2 to czyste szczęście, o ile nie ruina finansowa..

    Proszę o info tez jeśli ktoś ma i używa jak to co mam mu się sprawuje, nie chce wtopy tylko sprawdzone rozwiązanie.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam! ZT

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jaki telekonwerter do Obiektywu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

    Pytanie dla formalności - wiesz o tym, ze mnożymy nie tylko ogniskową, ale także przysłonę?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Telekonwerter

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Jaki telekonwerter do Obiektywu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

    Tak, juz wiem. Ale do krajobrazow mi sie nada i tak, na statyw.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jaki telekonwerter do Obiektywu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

    Czuję problemy z ostrzeniem, 5.6 i dwie działki w dół, to mamy f:11. Tak tylko piszę
    Możesz szukać starych konwerterów z czasów EOSów na film, pod niewiele mówiącymi dziś nazwami, np. Soligor, bardziej "markowe" to Kenko. Dawno dawno miałem Soligora, jakoś to działało, ale tak super (wyraźne pogorszenie obrazu, "rewelacyjna" skuteczność AF, nie sprawdzałem akurat z Twoim modelem obiektywu), że po chyba tygodniu-dwóch się go pozbyłem.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jaki telekonwerter do Obiektywu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

    używałem (i nadal czasem używam) telekonwerterów kenko 1.4, canon 1.4 z różnymi obiektywami głównie ciemnymi (70-200 100-400, 200-400), używałem również tego obiektywu ale bez telekonwertera - okrutna prawda jest taka ze ten obiektyw jest cienki jeśli chodzi o rozdzielczość nawet bez konwertera z telekonwerterem który pogorszy jakość obrazu będzie słabo - ale myślę że każdy chce się nauczyć na własnych błędach (bo i tak nie uwierzy w to co napiszą na forum ale uwierzy w reklamę przy aukcji) więc po prostu kup najtańsze używane kenko 1.4 pro 300 coś tam coś tam (jest kilka wersji na niektórych nawet będzie af) i sam sprawdź bo watpię żeby się znalazł ktoś kto do tego obiektywu podpinał telekonwerter - telekonwertery 1.7 w canonie (EF) nie istnieją (lub nigdy o takim nie słyszałem), podpinanie telekonwertera 2.0 do takiego sprzetu to nie jest już nawet fantastyka naukowa, a fantasy.

    Dam dobrą radę która jak każda dobra rada zostanie zignorowana - jak potrzebujesz 400mm kup c100-400 (w krajobrazie załatwia 95% kadrów na ff, a na cropie to pewnie 150% kadrów ) jak porzebujesz więcej kup sigme czy tamrona coś-600mm i po zawodach - będzie szybciej i taniej bo kupisz raz a dobrze.

    fotografujesz fulfrejmem czy cropem? masz LV w tym aparacie?
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 31-10-2018 o 09:07

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Jaki telekonwerter do Obiektywu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

    Canon EF 70-300mm nie jest demonem ostrości
    Jak założysz TC 1.4x to pomijając że potrzebujesz puszkę z AF na F8 to zrobi się mydło na maxa (o ile w ogóle 70-300 pójdzie z TC)

    pozostaje 100-400 (ver 1 przebije 70-300 z TC na głowę) albo jakiś 150-600 (wg mnie one też d..y nie urywają)

    sam zobacz
    https://www.the-digital-picture.com/...mp=7&APIComp=0

  7. #7
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Jaki telekonwerter do Obiektywu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

    Ten obiektyw nie współpracuje z oryginalnymi konwerterami Canona. Poza tym to szkło jest zbyt słabe, żeby męczyć go telekonwerterem. Zaletami tego słoika są kompaktowe wymiary i akceptowalna jakość (do 250 mm IMO dobra jakość), ale na bazę do naprawdę długich zakresów się jednak nie nadaje.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Jaki telekonwerter do Obiektywu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

    Miałem to szkło z telekonwerterem 1,7. Do zabawy się to nadaje ale zdjęcia są jakby za mgiełką. Moim zdaniem szkoda zachodu...
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 19-11-2018 o 00:17
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Coś już napisał Awatar Danielasty
    Dołączył
    Mar 2017
    Miasto
    Crewe (Bydgoszcz )
    Wiek
    33
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Jaki telekonwerter do Obiektywu Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM

    jeszcze taniej wyjdzie jakiś superzoom na statywie chyba ze potrzebujesz super szybkości zapisu U mnie w szufladzie leży sobie FujiFilm hs10 ( 28-720mm ) ma RAWY odchylany erkan i stabilizacje, nawet wizjer. Kraterki na księżycu żaden problem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •