Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

  1. #1

    Domyślnie Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

    Witam serdecznie na forum .
    Mam pytanie czy ktoś używa ww zestawu albo jakiegoś obiektywu z IS podłączonego przez adapter sigmy do tego aparatu ? Chodzi o to że z 16-35 2.8 i 24-70 2.8 canona ten aparat działa bardzo dobrze , a jeżeli chodzi o 3setke to jest problem , stabilizacja jest dosc słyszalna i cieżko łapie ostrosc , moze jest to spowodowane tym ze to dosc stara konstrukcja ?? jutro podepne obiektyw pod aparat canona ale moze dzisiaj ktos sie wypowie bo niewiem czy zasne :/

    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

    Ogólnie obowiązuje zasada, że im dłuższa ogniskowa tym większe problemy z AF i kombinacją Sony/Canon przez adapter. Mam też wrażenie, że rzeczywiście MC-11 lepiej działa z nowszymi obiektywami Canona.

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

    Ja miałem przyjemność używać tego soniacza z moimi dwoma szkłami (70-200/2,8 is i 100-400 mkII)....... podobno z najlepszym konwerterem na rynku. Do zabawy czy jakiegoś amatorskiego użycia to się nadaje ale do żadnej poważniejszej pracy IMHO bym tego nie używał.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 24-10-2018 o 23:50
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

    W tej chwili trudno powiedzieć, który adapter jest najlepszy. Prawdopodobnie jednak MC-11, z ostatnimi wersjami firmware mocno posunęli się naprzód. Canon 100-400 II to w tej chwili moje podstawowe szkło na Sony i mimo pewnych niedoskonałości AF i tak zdecydowanie wolę fotografować nim z Sony niż jakimkolwiek korpusem Canona, efekty są znacznie lepsze.

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    W tej chwili trudno powiedzieć, który adapter jest najlepszy. Prawdopodobnie jednak MC-11, z ostatnimi wersjami firmware mocno posunęli się naprzód. Canon 100-400 II to w tej chwili moje podstawowe szkło na Sony i mimo pewnych niedoskonałości AF i tak zdecydowanie wolę fotografować nim z Sony niż jakimkolwiek korpusem Canona, efekty są znacznie lepsze.
    Może moje jest popsute bo działa z Canonami, albo coś robię nie tak ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

    w 300 f4 stabilizacja chodzi stosunkowo głośno, to jest IS pierwszej generacji, ma swoje lata

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    w 300 f4 stabilizacja chodzi stosunkowo głośno, to jest IS pierwszej generacji, ma swoje lata
    To prawda, dodatkowo jest wolny o czym należy pamiętać (ok. 1 sekundy na start).

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może moje jest popsute bo działa z Canonami, albo coś robię nie tak ....
    Mój 100-400 II też działa z Canonami i to całkiem nieźle. Ale do moich potrzeb z korpusami Sony po prostu lepiej. Sytuacja jest dla mnie jednak mało komfortowa, bo wygląda na to, że za chwilę nie będę mieć żadnego korpusu Canona i żadnego szkła Sony

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

    Przede wszystkim te szkła potrafią wieszać soniacza i to jest główny problem z którym się zetknąłem. Oczywiście zaraz fanboje Sony będą opowiadać bajki jakie to fantastyczne wyniki uzyskują fotografując takimi zestawami (jak wyżej) ale wolę to napisać żeby później nie było płaczu. Poza tym po co w ogóle takie kombinacje? Kupić natywne szkła do soniacza i po problemie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Przede wszystkim te szkła potrafią wieszać soniacza i to jest główny problem z którym się zetknąłem. Oczywiście zaraz fanboje Sony będą opowiadać bajki jakie to fantastyczne wyniki uzyskują fotografując takimi zestawami (jak wyżej) ale wolę to napisać żeby później nie było płaczu. Poza tym po co w ogóle takie kombinacje? Kupić natywne szkła do soniacza i po problemie.
    pewnie kombinacje dlatego że Sony nie ma takiego szkła

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Sony A7III + MC-11 + Canon 300mm f/4

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    pewnie kombinacje dlatego że Sony nie ma takiego szkła
    A to świadczy tylko o tym, że takie szkło nie jest do niczego potrzebne

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •