Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Canon 70D i problem TETHERING LIGHTROOM

  1. #1

    Domyślnie Canon 70D i problem TETHERING LIGHTROOM

    Dzień dobry,

    Może ktoś będzie tak dobry i mi pomoże. Próbuję podłączyć canona 70d z Lightroomem i nic. Zero reakcji. Wszystko wykonuję według instrukcji. Mam włączony aparat i odpowiednio podłączony kabel usb.

    Aparat nigdy nie był podłączany do komputera przez żaden inny program. Nie jest też zainstalowany Canon Utility. Lightroom jest nowy bo zainstalowany parę tygodni temu.

    Bardzo proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 70D i problem TETHERING LIGHTROOM

    Cytat Zamieszczone przez OliwierC5 Zobacz posta
    Dzień dobry,

    Może ktoś będzie tak dobry i mi pomoże. Próbuję podłączyć canona 70d z Lightroomem i nic. Zero reakcji. Wszystko wykonuję według instrukcji. Mam włączony aparat i odpowiednio podłączony kabel usb.

    Aparat nigdy nie był podłączany do komputera przez żaden inny program. Nie jest też zainstalowany Canon Utility. Lightroom jest nowy bo zainstalowany parę tygodni temu.

    Bardzo proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.
    Jaki masz system nie wiem, ale zakładając że masz windowsa to czy po podłączeniu i włączeniu aparatu do komputera jest on widoczny, tzn. jak klikniesz w ikonę "ten komputer" czy "komputer", "mój komputer" w zależności od wersji systemu to w okienku z dyskami jakie są podłączone do kompa jest też canon 70D czy go nie ma? Jak nie ma to czy po podłączeniu do kompa jest jakakolwiek reakcja typu wyszukiwanie sterowników do urządzenia, czy że podłączono nieznane urządzenie czy całkiem nic. Czy kabel usb jest sprawdzony ?

  3. #3
    Bywalec Awatar plaucjusz
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    57
    Posty
    168

    Domyślnie Re: Canon 70D i problem TETHERING LIGHTROOM

    Podepnę się pod temat. Nie umiem poradzić sobie z podłączeniem 1dsmk2 do kompa z win10. Komp widzi aparat, Po podłączeniu do Lightrooma i włączeniu opcji tethering pojawia się okno dialogowe łączności z aparatem. Niestety okno cały czas mruga i na zmianę pojawia się informacja: rozłączony na przemian z połączeniem gdzie wyświetla się nazwą aparatu. O co kaman???
    Ładne ciałko,gorące stopki i ostre oko:-P
    Artysto, twórz, nie gadaj!
    Johann Wolfgang Goethe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •