Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: nowy komputer jaki win jaki procesor

Widok wątkowy

  1. #1
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie nowy komputer jaki win jaki procesor

    witam
    Mam zamiar kupić (złożyć) nowy komputer ( obróbka amatorska fotografii w Rawach , Lightroom ) ....i tu mam problem.
    Wybrać komputer z procesorem starszej generacji czy najnowszej .
    Mój obecny sprzęt ma 8 lat: Xeon E5440 2833MHz i 4096 MB pamięci i płyta Asus P5G41 C-M LX raczej kończy żywot, o reszcie nie wspomnę.
    Z tego co usłyszałem to najnowszy komputer musi mieć tylko Win10 , a nie bardzo mi to pasuje , ale jak nie będzie wyjścia to trudno.
    Ceny ostatnio poszły w górę i bardzo się zróżnicowały ...głównie procesory .
    Czytam i analizuje rynek i jestem w kropce....
    Poradźcie Czy zostać przy win 7 co wiąże się głównie z procesorem z przed kilku lat czy iść na całość i wybrać 8 generację pod win10.
    Budżet mam skromny ( ok 3 tys. zł) , więc najwyższa półka procesorów odpada, ale takie i5 8400 lub 8600 jest w zasięgu ....tylko czy warto .....bo głównie chwalone są przy grach.
    Ze starszych procesorów zastanawiałem się nad i7 3770 .... i win7 . tylko nie wiem czy starczy.
    Może jestem w błędzie ...to mnie oświećcie ....bo w sklepach ze sprzętem to każdy jest dobry byle bym kupił......

    Sorry trochę namotałem....Pytanie główne to czy kupić komputer ze starszym ( ale jakim ) procesorem pod win7 czy najnowszy procesor pod win 10 , a może coś po środku .
    Oczywiście wszystko to pod obróbkę zdjęć w Lightroom , zaznaczam amatorską .
    Może macie jakieś własne doświadczenia i możecie zaproponować konkretny procesor który da radę na 2 -4 lata ... bo resztę to już się dobierze.
    pozdrawiam Wojtek
    Ostatnio edytowane przez fancik ; 21-10-2018 o 00:22
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •