Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    25

    Domyślnie Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

    Od jakiegoś czasu oglądam mniejsze aparaty (bezlusterowce i mądrzejsze kompakty), głównie za przyczyną ich wagi i rozmiarów. Zawsze łatwiej to nosić, niż FF Canon'a. Oglądam sporo zdjęć z tych aparacików, ale brakuje mi czegoś, czego nie umiem dokładnie nazwać, a co określam enigmatycznie "stylem Canon'a". No i wpadłem na myśl, żeby tutaj spytać o Wasze doświadczenia i opinie. Czy możecie polecić jakiś aparat mniejszy od np. 5D/5DM2, wypuszczający obrazek jak najbliższy temu, co daje Canon? Wiem, że nie dość precyzyjnie określiłem temat, ale mam nadzieję, że został on zrozumiany. Nie pracuję aparatem, to raczej hobby. Coraz bardziej lubię nieco szerszy kąt, tak powiedzmy 20-35mm.

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

    200d + 10-18
    www albo tez flickr

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Re: Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

    No więc napiszę wyraźniej, chodzi mi raczej o bezlusterkowiec. Ten 200d to dalej jest lustrzanka, nawet większa od 100d, poza tym nie posiada mikroregulacji AF (a to dla mnie ważne, tzn. ważne w lustrzankach, bo bezlusterka ostrzą inaczej).

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

    M50 + ef-m 22/2

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

    Cytat Zamieszczone przez michley7 Zobacz posta
    No więc napiszę wyraźniej, chodzi mi raczej o bezlusterkowiec. Ten 200d to dalej jest lustrzanka, nawet większa od 100d, poza tym nie posiada mikroregulacji AF (a to dla mnie ważne, tzn. ważne w lustrzankach, bo bezlusterka ostrzą inaczej).
    jak sobie w 200D wlaczysz LV to tez masz bezlusterkowca. natywnie kompatybilnego ze szklami EF

    jak nie to M5 + 11-22
    www albo tez flickr

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

    Kolega uparł się na tą lustrzankę... Zaś co do M50 (albo M5), to już trochę bliżej, tylko strasznie chude opinie mają te bezlusterka od Canona (od Nikona jeszcze gorsze). Po wypuszczeniu bagnetu R linię M w ogóle nazywają porzuconą przez Canon'a. W podobnych pieniądzach chyba można kupić zdecydowanie lepsze rzeczy, niestety od konkurencji (Sony, Fuji). A ja nie jestem pewien, czy poza lepszymi wynikami z pomiarów technicznych mogą one dać obrazek o stylu przypominającym styl Canon'a. Nawet kiedy oglądam obrazki wypuszczona z A7 niby jest super ostro, a jednak czegoś tam mi brakuje w stylu. Nie ma tego czaru...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

    Ten styl canona olej, kup sobie coś co ma lepsze wyniki i nie potrzebuje mikro-czegoś tam. Najlepsze dane podaje dxo więc tam radzę szukać.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

    Cytat Zamieszczone przez michley7 Zobacz posta
    Nawet kiedy oglądam obrazki wypuszczona z A7 niby jest super ostro, a jednak czegoś tam mi brakuje w stylu. Nie ma tego czaru...
    Tia, jasne, już widzę jak rozpoznajesz ten "czar" nie wiedząc które zdjęcie jest z jakiego aparatu ))

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

    Zaczyna się, jak nie masz nic do powiedzenia, to sobie daruj.

    Kolego Zdebik, sądzę że na tym się właśnie skończy, chciałem tylko zasięgnąć dodatkowej rady u profesjonalistów.
    Ostatnio edytowane przez michley7 ; 18-10-2018 o 11:14

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Coś małego, ale blisko stylu Canon'a...

    Iphone X
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •