Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: 80D jakość zdjęć (ziarno, szum...)

  1. #11
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: 80D jakość zdjęć (ziarno, szum...)

    Gdzieś tam po drodze ostrości nie podkręcasz?
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: 80D jakość zdjęć (ziarno, szum...)

    Nie ostrosci po drodze nie podkrecam jedynie w camera raw czasem moge lekko podostrzyc ale wtedy jestem swiadom skutkow i patrze czy są akceptowalne.
    Ogolnie wiem juz wszystko w kwestii o którą pytałem więc myślę że mozna zamknąć wątek aby kogos nie irytowac.

    Jeszcze raz dziękuję wszystkim.

  3. #13

    Domyślnie Odp: 80D jakość zdjęć (ziarno, szum...)

    Cytat Zamieszczone przez Adam71 Zobacz posta
    Musisz kupić coś Fuji nawet X-T10 będzie kryształ czyste. Do tego 18-55 2.8-4 i masz piękny system za cene 80D .
    Jak porównasz tego fujika nastawiając taką samą ekspozycję wg tego co widzisz a nie parametrów zadanych przez aprat to się możesz rozczarować.... ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi...

    Oczywiście że chciałbym, aby obraz był kryształowy i to bez odszumiania lecz jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że tak nie będzie. Dlatego pytam, czy to co uzyskuje to max możliwości tego body czy nie, a ja coś pogarszam. Zacząłem sie nad tym zastanawiać po obejrzeniu zdjęć testowych tym body na optyczne.pl gdzie zdjęcia są bez odszumiania i chyba od razu w jpg-u robione i na nich takiego ziarna nie ma ( http://pliki.optyczne.pl/C80D/sample...107_iso200.JPG )a ja robię w rawach więc przynajmniej tak mi się wydaje powinny być nie gorsze a w zasadzie lepsze...

    Poniżej wrzucam zgodnie z prośba czystego rawa ...

    Załącznik 1342

    i jeszcze jeden z innych tam gdzie RODO mnie o dane osobowe nie zje - bez twarzy zawodnika

    Załącznik 1343


    Pewnie ten typ tak ma i więcej nie da się z niego wycisnąć technicznie i trzeba bardziej skupić sie na umiejętnościach fotografowania, oświetlenia itd... ale wolałem zapytać i upewnić czy to nie jest jakaś wada mojego body.
    Oderwij się od analizy technicznej a skup się na analizie merytorycznej - to pomaga
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •