Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Dobre filtry połówkowe

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    25

    Domyślnie Dobre filtry połówkowe

    Dzień dobry,

    Mam pytanie o filtry połówkowe, zachciało mi się kupić niebieski, zielony, tabaczkowy.
    Niestety polski rynek jakoś opustoszał? (czy zawsze taki był?) i w zasadzie niczego poza chińska produkcją za psie pieniądze nie widzę.
    Trochę mnie podłamało, zwłaszcza że poszukuję na 77 mm bo mam przejściówki i nie będę kupować mniejszych..

    Ktoś może mi wyjaśnić co się dzieje?
    Albo czy firmy takie jak marumi czy hoya czy heliopan, bo na b+w mnie nie stać to już przestały produkować takie cuda?

    Pozdrawiam wszystkich.
    A gdyby ktoś miał do sprzedania to chętnie przytulę :-)

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Dobre filtry połówkowe

    Cytat Zamieszczone przez Zielona_Trawa Zobacz posta
    Dzień dobry,
    Mam pytanie o filtry połówkowe, zachciało mi się kupić niebieski, zielony, tabaczkowy.
    Niestety polski rynek jakoś opustoszał? (czy zawsze taki był?) i w zasadzie niczego poza chińska produkcją za psie pieniądze nie widzę.
    bo nie ma. mozesz szukac na aukcjach jakichs Cokinow, tam baza zywiczna przynajmniej jest przyzwoita, ale ogolnie to ten biznes sie wykruszyl.

    Cytat Zamieszczone przez Zielona_Trawa Zobacz posta
    Trochę mnie podłamało, zwłaszcza że poszukuję na 77 mm bo mam przejściówki i nie będę kupować mniejszych..
    ale nakrecanych??? optycznie to jest to samo co prostokatne (bo to i tak jest baza zywiczna) a mniej funkcjonalne. moze lepiej poszukaj prostokatow, na rozmiar Cokin P to to bedzie tylko troche wieksze od filtrow 77, a jednak wieksze mozliwosci

    Cytat Zamieszczone przez Zielona_Trawa Zobacz posta
    Albo czy firmy takie jak marumi czy hoya czy heliopan, bo na b+w mnie nie stać to już przestały produkować takie cuda?
    kolorowe polowki ("papierki od cukierkow") byly hip w okolicach roku 2002 mniej wiecej. potem, szczesliwie, to minelo pozostaly jeszcze rezerwy magazynowe ale w 15 lat zdarzyly sie wyprzedac.
    www albo tez flickr

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Re: Dobre filtry połówkowe

    Dzięki, poradziłam już sobie :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •