Witajcie
Pytanie mam dziwne, nie wiem nawet czy dobry dział wybrałem ale nie miałem lepszego pomysłu, ale do rzeczy:
fotografuję 5dmkII z obiektywem C100 macro
chciałbym uzyskać taką samą jakość obrazka w przybliżeniu 1:1 na monitorze (chodzi o stricte techniczne sprawy, ostrość, szum, aberracje itp.. żadne tam plastyki i inne niemierzalne sprawy) ale w aparacie który tak jak kompakt dawałby nieograniczoną głębię ostrości
krótko mówiąc robię dużo packshotów i ogranicza mnie mała głębia ostrości klasycznej lustrzanki - jednak jakość obrazka jest sprawą bezwzględnie priorytetową
ja jestem straszny lamer jeśli chodzi o sprawy techniczne sprzętowe itd... więc pytam szanowne grono:
czy istnieje w dzisiejszych czasach taka technologia ? niech by to miało ok. 20mpx, dawało jakość jak w/w i ostrzyło jak kompakcik
to możliwe ?
co sądzicie żeby robić to np. 5ds ? wykorzystując dużą rozdzielczość można poszerzyć kadr (zwiększyć odległość albo zmniejszyć ogniskową) a potem przykadrować do 20mpx ale to trochę takie łopatologiczne no i nie tanie, a moze jest jakiś sprytny aparacik który coś takiego by robił prosto z puszki ?
proszę o opinie
pozdrawiam