Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

  1. #1

    Domyślnie Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

    Witam
    Kupiłem używany obiektyw, od samego początku miałem mały mankament ze stabilizacją. Po wciśnięciu spustu aparatu do połowy, włącza się is słychać ją poprawnie, gdy puszczę spust i is przestaje pracować obraz dziwnie skacze tak jakby tam w środku był jakiś luz, choć nie zawsze... Czasami gdy ponownie nacisne spust do połowy aby wznowić pracę AF i IS blokuje się wszystko i obraz skacze dwa razy, nie mogę zrobić zdjęcia(ten problem występuje jednak rzadko) po odczekaniu kilku sekund ponownie działa. Podczas wyłączonej stabilizacji nic niepokojącego się nie dzieje. Gdy obiektyw stoi soczewką skierowaną do dołu, góry lub odwrócony wraz z aparatem stabilizacja działa poprawnie bez skoków obrazu w wiziewrze. Jest w stanie ktoś mi pomóc? Pozdrawiam!

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

    tak, serwis ci pomoze
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3

    Domyślnie Odp: Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

    Ile może taka naprawa kosztować? Dzięki za odpowiedź

  4. #4

    Domyślnie Odp: Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

    Czasem pomaga dobrze przeczyszczenie styków. Spróbuj ewentualnie z innym body, mi skakał obraz z 40D, potem w 6D problem zniknął.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

    Mam obecnie 7dii szykuje się na 5div ale jeszcze przez długi okres nie będzie mnie stać. Styki czyściłem. Dodam jeszcze, że podczas skoku obrazu słychać lekkie puknięcie w obiektywie. A jeśli go skieruje do dołu lub góry tak jak pisałem, skoku i puknięcie nie ma ani nie słychać.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

    Wygląda na problem ze stabilizacją, ale niekoniecznie. Miałem podobnie. Stabilizacja w tym obiektywie ciągnie sporo prądu. W moim przypadku okazało się, że korpus nie był w stanie go dostarczyć. Więc sprawdź najlepiej jeszcze z inną puszką i koniecznie z inną baterią.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

    Baterie mam trzy i często je zmieniam wraz z oryginalną. A jak odkupiłbym grip to problem mógłby zniknąć?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

    Cytat Zamieszczone przez barteq1814 Zobacz posta
    Baterie mam trzy i często je zmieniam wraz z oryginalną. A jak odkupiłbym grip to problem mógłby zniknąć?
    Nie sądzę. Jeśli bateria nie jest na wykończeniu, to bez problemu powinna wystarczyć. Choć pamiętaj, że w przypadku LP-E6 zamienniki zawsze raportują korpusowi, że są świeże i sprawne. Ale jak masz trzy baterie, to raczej szanse bliskie zeru, żeby wszystkie były w stanie agonalnym.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

    Czyli przed wizytą w serwisie jeszcze pozostaje sprawdzić na innym body? Dodam, że 7d mark II mam od nowości od 2,5 roku. Dzięki za rozwinięcie tematu. Pozdrawiam ?

  10. #10

    Domyślnie Odp: Problem ze stabilizacją 400mm 2.8 is usm

    posprawdzaj z innymi body jeśli problem dalej będzie występował to serwis

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •