Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Lampa reporterska do 600-800zł

  1. #1

    Domyślnie Lampa reporterska do 600-800zł

    Witam serdecznie,
    Chciałbym zapytać Was jaką lampę reporterską polecilibyście do ok 600-800zł.
    Mam okazję robić zdjęcia na jubileuszu (typowo, sala bankietowa), chciałbym powoli wdrożyć się w te klimaty i w przyszłości uderzyć w fotografię ślubną jako "ten drugi co sie uczy".
    Kiedyś korzystałem z taniej lampy yongnuo na sony A55 i mniej więcej wiem jak się z nią obchodzić ale brakuje mi dużo technicznych informacji dlatego pytam co wybrać. Przyznam szczerze, że w temacie lamp moja wiedza jest znikoma. Lampę chciałbym zapiąć na 6dmkII i znalazłem kilka. Bardzo przepraszam, że pytanie jest tak otwarte, ale sam nie wiem jakie cechy lamp porównywać. Jeżeli macie doświadczenia lub opinie na temat którejś z lamp bardzo chętnie je przeczytam

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/lampa...-rt-canon.html
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/lampa...-do-canon.html
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/lampa...evo-canon.html

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Lampa reporterska do 600-800zł

    Jak masz Canona leć w 600'ki. Są kompatybilne z systemowymi triggerami itd.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Lampa reporterska do 600-800zł

    Dla formalności: "systemowe triggery" to nie jest coś wbudowanego w aparat, tylko coś, co trzeba dodatkowo dokupić (np. oryginał Canon ST-E3-RT za jedyne 1200zł).
    Dokupować można także sterowniki radiowe do innych systemów np. do YN (YN 622c-tx za ok. 200zł) czy do Quadralite/Godoxa (Navigator X2 za ok.350zł).
    Najlepiej (podobno) z Canonem (body) dogada się (lampa) Canon, tylko nie bardzo chce się dogadywać z kieszenią użytkownika (np. za cenę jednej lampy Canona możesz kupić zestaw 3 lamp + sterownik innej firmy, co od razu daje Ci zapas plus zwiększa możliwości).
    Gdybyś chciał w przyszłości rozbudować system błyskowy o mocniejsze lampy, i zachować sterowanie z tego samego urządzenia, sprawdź jakie sa możliwości rozbudowy każdego z systemów z linków które podałeś.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Lampa reporterska do 600-800zł

    Słuszna uwaga @r_m. Poczytam co i jak z rozbudową zestawu. Pomiędzy tymi co podlinkowałem raczej specjalnych różnic nie ma. @zdebik - mówiąc 600tki masz na myśli np. Canona 600EX II-RT?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Lampa reporterska do 600-800zł

    YN-600, Sanny, wszystko co będzie miało 600ex w nazwie

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Lampa reporterska do 600-800zł

    Ostatnio nie interesował mnie ten system sterowania, ale jak różni producenci zaczynali wprowadzać swoje modele to pojawiały się informacje o problemach i braku zgodności między zamiennikami różnych firm, tzn. coś w stylu "lampa systemu RT firmy X jest zgodna ze sterownikiem i lampą Canona, ale nie jest zgodna z lampą systemu RT firmy Y, ani ze sterownikiem firmy Z". Podkreślam, że nie wiem, jak to teraz wygląda (wiem, że mieszanie producentów typu pierwsza lampa od X, druga od Y, trzecia od Z nie jest dobrym pomysłem, ale czasem ceny mogą skłonić do takich kombinacji).

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Lampa reporterska do 600-800zł

    @r_m było coś takiego i nadal pewnie jest. W praniu też wyszło, że trigger YN inaczej dobierał WB.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •