Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Wątek: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

  1. #41
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Tak samo mydło nie podnosi wartości artystycznej fotki, a chyba rzadko kto lubi mydlane zdjęcia? ....
    A kto tak twierdzi?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #42
    KM
    Guest

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Nie mam nic wspólnego z sigmą ani żadną marką inną. Wybieram sprzęt jaki chce i kiedy chcę.
    Zarejestrowałem się z imienia i nazwiska celowo a zrobiłem to po to bo jestem niezależnym twórcą nie anonimowym jak większość tu i drażni mnie takie pierdzielenie jak wyżej.
    Niestety prawda jest, że na takich forach najwięcej narzekania słychac od leszczy co w d... byli i g... widzieli. Jeszcze nie spotkałem spełnionego twórcy contentu co by narzekał na dobry sprzęt. Jak Wy Panowie.
    Napisałem aby wpadło tu trochę równowagi dla tych idiotyzmów co piszą niektórzy.
    Macie klapki na oczach jak te muły uważacie tylko swoje punkty widzenia za słuszne a innych już prawa do własnego zdania nie mają. Czytał ktoś co pisałem do końca? Nie i ja też waszych durnych wywodów nie będę czytał.
    Ma ktoś wogóle z Was puszkę która takich szkieł wymaga? Pewnie nie...
    Robi ktoś z was printy wielkoformatowe? kto?

    Tak trochę te dyskusje z boku przypominają rozważania świń na temat nieba. Przepraszam ale tak to wygląda.

    Ciężki to jest setup 12kg nie 2.5kg.
    Tak tak Pan od sigmy inwestuje w szklarnie canona i innych firm.

    Robię erotykę pod pseudonimem za swoje pieniądze i nie mam czasu, chęci czyli pieniędzy marnować na takie pierdoły.

    Nawet nie możecie przyjąć z godnością Faktu że ktoś może myśleć inaczej niż wy tylko odrazu musi być to "Pan od Sigmy" musi być to spisek to już jest komiczne jest to też choroba psychiczną ma to nazwę
    Ostrość to pojęcie względne zwłaszcza kiedy drukujemy każdy pixel.
    Ja problemu z ostrościa nie mam pracuje studyjnie w plenerze często na kilka lamp obraz zamrażam błyskiem z czasem 1/34 000 Nie wolna migawką.

    Kiedyś ludzie zadowalali się kromką chleba ze smalcem i cukrem A dziś chcą dżem, Gomułka też twierdził że się w d... przewraca bo ludzie chcą cytryn kiedy można sobie octu do herbaty dolać i mieć to samo...

    Takie zdjęcie daje jeszcze większą frajdę kiedy na princie A3+ z lupą lub A2 bez lupy możemy obejrzeć odbicie krajobrazu w oczach modelki.
    To zupełnie coś innego niż oglądanie fotki w necie nawet oglądanie jej na monitorze gdzie widzimy tylko co 8mą linię to nie daje tego wrażenia.
    https://bit.ly/2GLbwOx

    Poniżej 5d4 + sigma 85 Art takie wideo grzeczne bo mniej grzeczne jest już wbrew regulaminowi.
    RAWy mogę podesłać normalnym ludziom na priv.
    https://youtu.be/7IpzOetbo5I

    Oczywiście że nie sprzęt A to co fotografujemy jest najważniejsze jednak wszyscy tu jak domniemam robią foty bardziej lub mniej profesjonalnym sprzętem nie parasolkami prawda? Dla czego bo każdego cieszy inny poziom zdjęcia tak. Temat na pierwszym miejscu jakość na drugim co złego w dążeniu do perfekcji w jednym i drugim? Nic A jeśli jednak tak to robicie komórkami foty.
    Dla mnie zdjęcie ma sens dopiero jak wyląduje na wydruku tylko wtedy mnie cieszy wtedy sprawia mi przyjemność.
    Nie każdy robi imieniny u cioci nie każdy kończy publikacje na IG.
    Pod printy używam 5DsR i 85A 135A pod lekkie strzały na IG coraz więcej frajdy daje mi combo EOS R + 85L IS na ciągłym lub zastanym.
    Odpowiednie narzędzie do odpowiedniego zadania to podstawa.
    A jeszcze proponuje zapoznać się pojęciem piramida bólu na szczycie którego jest aparat/kamera A geneza pojęcia tego odzwierciedla wasz ból ale to ból który każdy jest w stanie ponieść za cenę obrazu.
    Ostatnio edytowane przez KM ; 28-12-2018 o 22:48

  3. #43
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Też chciałem napisać to panu od Sigma, żeby oszczędzał siły na noszenie swoich wyrobów. Niestety postanowiliście za wszelką cenę pójść w super parametry optyczne kosztem gigantycznych rozmiarów i ceny w momencie kiedy producenci aparatów poszli w zupełnie przeciwnym kierunku (rozmiar)
    Niestety producenci nie poszli w kierunku kompaktowych rozmiarów. Tak punkt widzenia prezentowały dział marketingu pewnej firmy, która produkuje pełnoklatkowe bezlusterkowce. Były one małe do momentu, gdy powstało m.in. mało kompaktowe 50/1,4 czy 70-200. Jeśli chodzi o korpus to może on być mały. Problem stanowi optyka, która nie jest kompaktowa jeśli ma współpracować z matrycami 42mpix i więcej...

  4. #44
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Niestety producenci nie poszli w kierunku kompaktowych rozmiarów. Tak punkt widzenia prezentowały dział marketingu pewnej firmy, która produkuje pełnoklatkowe bezlusterkowce. Były one małe do momentu, gdy powstało m.in. mało kompaktowe 50/1,4 czy 70-200. Jeśli chodzi o korpus to może on być mały. Problem stanowi optyka, która nie jest kompaktowa jeśli ma współpracować z matrycami 42mpix i więcej...
    No i tu się robi problem, bo używanie takiego dajmy na to 70-200 z ręki przy mikrym korpusie staje się na dłuższą metę męczarnią. Podejrzewam że z tego powodu ani Nikon ani Canon nie startowali w zawodach na najmniejsze bezlustro FF .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #45
    KM
    Guest

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181214_180340_401.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	486,3 KB
ID:	1552
    Genreralnie EOS R genialnie jest wyważony w ręce z 85L IS czy 35L II. Odpowiednia waga i ergonomia.
    Dla porównania z sony a6300 ja z małymi bezlustrami do fot pod printy całkiem nie umiem pracować co innego zabrać na wakacje czy przysłowiowe "imieniny u cioci" Ale wtedy wolę założyć na to naleśnika czy gofra i tak nikt tego drukować nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez KM ; 29-12-2018 o 00:12

  6. #46
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Zostały usunięte posty traktujące o błyskaniu itp (jako OT), a wcześniej użytkownik (aktualnie pod nickiem KM) poprosił o usunięcie konta.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •