Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Wątek: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Problem zaczyna się wtedy gdy dążenie do perfekcyjnej ostrości przesłania sens fotografii. A odnoszę wrażenie że niektórzy mają z tym problem. Jakoś wystarczały matryce 8 mpx i było ok. Teraz jak na matrycy 50 mpx każdy piksel nie jest mega ostry to jest płacz po wszydtkich forach w necie . Coś chyba tracimy sprzed oczu ...
    Gdyby znakomite własności optyczne udało się zapakować w zgrabną obudowę to O.K. Ale generowanie takiego kloca, żeby np. mieć mniejszą winietę to nieporozumienie. 1,2 kg to na prawdę poważny ciężar jak na takie w końcu trywialne szkło.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Problem zaczyna się wtedy gdy dążenie do perfekcyjnej ostrości przesłania sens fotografii. A odnoszę wrażenie że niektórzy mają z tym problem. Jakoś wystarczały matryce 8 mpx i było ok. Teraz jak na matrycy 50 mpx każdy piksel nie jest mega ostry to jest płacz po wszydtkich forach w necie . Coś chyba tracimy sprzed oczu ...
    to nie tak - problem ostrości istnieje wystarczy popatrzeć na ogromną ilośc poradników dla amatorów "jak zrobić ostre zdjęcie" siłownia umiejętności snajperskie naciskanie spustu statyw wstępne podnoszenie lustra ff/bf a w bezlustrach wykrywanie oka focus peak, pamiętasz użykownika ktory wypisał listę canonów na całą długosc strony i napisał że zadnym nie zrobił ostrego zdjęcia dopiero sony A9? nie pamiętam które robi ostre zdjęcia - pierwszy się śmiałem pod tym postem - jak przestałem wierzyć w internetowe testy amatorskich obiektywów i zacząłem kupowac lepszą optykę to zobaczyłem różnicę - jak optyka działa to nawet zdjęć nie trzeba wyostrzać bo są po prostu ostre i cytując klasyka nie damy sobie wmówić że białe jest białe a czarne jest czarne bo sam mam jakieś zdjęcia spie.. przez wspaniałą optyke firmy trzeciej (a trzeba było kupić c 10-22) i trochę walczyłem ze stałkami zanim kupiłem S50A - ja nie szukam perfekcyjnej ostrości - po prostu czasem chcę żeby było ostro - tak ostro, a nie wystarczająco ostro czy prawie ostro i nie chcę o tym myśleć jak robię zdjęcia bo chcę sie skupić na sprzwach ważniejszych niż ostrość .

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Gdyby znakomite własności optyczne udało się zapakować w zgrabną obudowę to O.K. Ale generowanie takiego kloca, żeby np. mieć mniejszą winietę to nieporozumienie. 1,2 kg to na prawdę poważny ciężar jak na takie w końcu trywialne szkło.
    pozostaje mi się zgodzić juz S50A jest ciężka ale z drugiej strony może to szkła do bardziej konkretnych zastosowań a nie do wycieczek górskich czy podróży w ogólności.

  3. #33
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Gdyby znakomite własności optyczne udało się zapakować w zgrabną obudowę to O.K. Ale generowanie takiego kloca, żeby np. mieć mniejszą winietę to nieporozumienie.
    Wygląda na to że długie ogóry bardziej winietują więc nie wiadomo czy tu będzie tak różowo....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #34
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Podejrzewam, że faktycznie to jest sklo dla profesjonalistów, których zdjęcie będą wisiały na plakatach w salonach sprzedaży najróżniejszych dóbr.

  5. #35
    Bywalec Awatar fyrste
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    46
    Posty
    177

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Problem z tym obiektywem jest taki, że on jest... cudowny
    Duży i ciężki - prawda, ale za to super leży w ręce.
    Ostrość, kontrast, jakość obrazka - bajka!
    Af - bajka! Na 5d mk4 99% zdjęć trafionych (robię tylko na 1.4) - różnymi punktami.
    To tak jakby 2 poziomy wyżej od sigmy 35 1.4 - no i 2 poziomy ciężej

    No i 40 mm jest, moim zdaniem, dużo przyjemniejszą i bardziej naturalną ogniskową niż 35 mm.
    Ostatnio edytowane przez fyrste ; 28-12-2018 o 11:34
    Canon 855D + 8-200mm f4

  6. #36
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Jak działa AF w trybie ciągłym?

  7. #37
    KM
    Guest

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Panowie tak czytam i czytam wasze narzekanie i całkowicie Was nie rozumiem. Szkło mydło to źle szkło ostre też źle.
    Rozumiem moją kobietę szczupła drobna (46kg 176cm) to 5D4 plus 85A męczy ją szybko jak robi mi backstage ale mimo wszystko daje radę.

    A tu widzę rosłe chłopy wymiękają. Czy wszystko takie chorowite że zestaw body plus szkło 2,6kG za ciężkie?
    Ja rozumiem że nie każdy ma np body jak ja 50mpx bo na takich body czy kamerach 8k się takie szkła bardzo docenia dopiero.
    Ale znowu właśnie ktoś taki jak ja na takim body z dobrym oświetleniem, może docenić dopiero wtedy 50mpx bez filtra LP i takie szkła.
    Prawda jest taka że gdyby nie Sigma to na 5DsR nie miałbym co założyć z Canona aby docenić tę matrycę i usprawiedliwić koszt tej puszki
    czy praktycznie użyteczne tylko natywne ISO 100 ze względu na tak wysoką rozdzielczość w tak małej matrycy (w porównaniu do średniego formatu).
    Przepaść między 85L IS a 85 art jest miażdżącą mam oba szkła - 5DsR + 85 Art do fot z błyskiem 5D4 + 85L IS do fot na ciągłym lub zastanym.
    Różnice w ostrości są do tego stopnia że na 5DsR z 85L IS spada obrazek do tego co da nam 5D4 z 85Art zatem po co przepłacać?!?
    Co innego zestaw 5DsR + 85A ciężko do pobicia nawet przez H6D50c.
    Jeśli ktoś już wydaje pieniądze na body to chce je wykorzystać. Nie zgodzę się z kolegami, że ludzie co kupują te szkła nic nimi nie robią...
    Wręcz przeciwnie niektórzy jak ja mają drukarki w domu i drukują na nich każdy pikselek bez strat a inni dla nich foty kończą się na 720p na
    Instagramie też fajnie taki ich target wtedy tyle się nie przejmujemy rozdzielczością co pod printy.

    Panowie tak samo w video 8k puka do drzwi czy tego chcecie czy nie, a już 2x miałem przyjemność nagrywać RM 8K VV,
    czekać tylko jak tanie Sony wejdą z tą rozdzielczością w przyszłym roku.
    Nie oszukujmy się nie każde szkło wychodzi z myślą tylko o Was Równy pod względem ostrości obiektyw w całym kadrze to skarb
    - możemy kadrować jak chcemy a nie jak wymusza na nas szkło nie oszukujmy się nie każdy umieszcza główny temat w centrum kadru
    bo jednak róg pełnej klatki to najbardziej atrakcyjny punkt obrazu.
    Ja już się doczekać nie mogę aby pogonić 35L ii i zamienić na 40A bardzo brakuje mi szkła z AF o tym polu widzenia na 5DsR.
    Jak ktoś zainteresowany wystawiam swoją 35L II na allegro dziś jeszcze ponad rok rękojmi w sklepie i kwartał gwarancji canona.
    Lżejsza od sigm Canon L "najlepsiejsia" - cóż nie dla mnie.

    Nigdy bym nie pomyślał że ogniskowa na która tyle czasu czekałem aby zatkać dziurę w swoim systemie wzbudzi tyle negatywnych emocji.
    Gdyby tak przelać całą tą energie w twórczość...

    Panowie sukcesów w nowym roku

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez MarcinKranc Zobacz posta
    Panowie tak czytam i czytam wasze narzekanie i całkowicie Was nie rozumiem. Szkło mydło to źle szkło ostre też źle.
    Rozumiem moją kobietę szczupła drobna (46kg 176cm) to 5D4 plus 85A męczy ją szybko jak robi mi backstage ale mimo wszystko daje radę.

    A tu widzę rosłe chłopy wymiękają. Czy wszystko takie chorowite że zestaw body plus szkło 2,6kG za ciężkie?
    Ja rozumiem że nie każdy ma np body jak ja 50mpx bo na takich body czy kamerach 8k się takie szkła bardzo docenia dopiero.
    Ale znowu właśnie ktoś taki jak ja na takim body z dobrym oświetleniem, może docenić dopiero wtedy 50mpx bez filtra LP i takie szkła.
    Prawda jest taka że gdyby nie Sigma to na 5DsR nie miałbym co założyć z Canona aby docenić tę matrycę i usprawiedliwić koszt tej puszki
    czy praktycznie użyteczne tylko natywne ISO 100 ze względu na tak wysoką rozdzielczość w tak małej matrycy (w porównaniu do średniego formatu).
    Przepaść między 85L IS a 85 art jest miażdżącą mam oba szkła - 5DsR + 85 Art do fot z błyskiem 5D4 + 85L IS do fot na ciągłym lub zastanym.
    Różnice w ostrości są do tego stopnia że na 5DsR z 85L IS spada obrazek do tego co da nam 5D4 z 85Art zatem po co przepłacać?!?
    Co innego zestaw 5DsR + 85A ciężko do pobicia nawet przez H6D50c.
    Jeśli ktoś już wydaje pieniądze na body to chce je wykorzystać. Nie zgodzę się z kolegami, że ludzie co kupują te szkła nic nimi nie robią...
    Wręcz przeciwnie niektórzy jak ja mają drukarki w domu i drukują na nich każdy pikselek bez strat a inni dla nich foty kończą się na 720p na
    Instagramie też fajnie taki ich target wtedy tyle się nie przejmujemy rozdzielczością co pod printy.

    Panowie tak samo w video 8k puka do drzwi czy tego chcecie czy nie, a już 2x miałem przyjemność nagrywać RM 8K VV,
    czekać tylko jak tanie Sony wejdą z tą rozdzielczością w przyszłym roku.
    Nie oszukujmy się nie każde szkło wychodzi z myślą tylko o Was Równy pod względem ostrości obiektyw w całym kadrze to skarb
    - możemy kadrować jak chcemy a nie jak wymusza na nas szkło nie oszukujmy się nie każdy umieszcza główny temat w centrum kadru
    bo jednak róg pełnej klatki to najbardziej atrakcyjny punkt obrazu.
    Ja już się doczekać nie mogę aby pogonić 35L ii i zamienić na 40A bardzo brakuje mi szkła z AF o tym polu widzenia na 5DsR.
    Jak ktoś zainteresowany wystawiam swoją 35L II na allegro dziś jeszcze ponad rok rękojmi w sklepie i kwartał gwarancji canona.
    Lżejsza od sigm Canon L "najlepsiejsia" - cóż nie dla mnie.

    Nigdy bym nie pomyślał że ogniskowa na która tyle czasu czekałem aby zatkać dziurę w swoim systemie wzbudzi tyle negatywnych emocji.
    Gdyby tak przelać całą tą energie w twórczość...

    Panowie sukcesów w nowym roku
    rejestracja na cb po to żeby napisac tę pieśń pochwalną?
    a możę zapomniałeś dodać mały szczegół...
    *sponsorem tekstu jest literka "S" jak S...a
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 28-12-2018 o 18:19
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Też chciałem napisać to panu od Sigma, żeby oszczędzał siły na noszenie swoich wyrobów. Niestety postanowiliście za wszelką cenę pójść w super parametry optyczne kosztem gigantycznych rozmiarów i ceny w momencie kiedy producenci aparatów poszli w zupełnie przeciwnym kierunku (rozmiar)

  10. #40
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No ale to jest właśnie rzecz kluczowa. Ostrość nie decyduje o wartości artystycznej foto.
    Tak samo mydło nie podnosi wartości artystycznej fotki, a chyba rzadko kto lubi mydlane zdjęcia?. Gdyby tak było, jak piszesz, każdemu wystarczyłyby najtańsze szkła z Chin.

    brakuje Wam odpowiednika adaptera MC-11 w ofercie Tamrona
    @luso: Nie powiem, że nie. Przydałby się kolejny adapter. Konkurencji nigdy nie za wiele. W wielu dziedzinach można poprawić to co oferuje MC-11, Metabones i inne (zaczynając od kompatybilności, przez poziom cen, a na efektywnym, sprawnym działaniu kończąc).

    --- Kolejny post ---

    Niektórym nie podoba się ogniskowa nowej Sigmy, z kolei na forach video Sigmę 40 Art okrzyknięto jedną z najlepszych stałek do filmowania.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •