Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez Yaru Zobacz posta
    To szkło jest dla tych co się wahają co lepsze 35 czy 50?
    Sigma powinna się skupić na nieco ciemniejszych i zdecydowanie mniejszych i lżejszych odpowiednikach stałek 35, 50 i 85.
    Przez czystą ciekawość zapytam co Państwu się nie podoba w ciemniejszych i lżejszych stałkach Tamrona o ogniskowych 35, 45 i 85 mm i świetle f/1.8? One nawet ostatnio sporo potaniały. Czy kupili byście takie obiektywy, gdyby widniało na nich logo Sigmy? Co Sigma miałaby zrobić lepiej/inaczej niż Tamron, aby jej stałki f/2 w odróżnieniu od obiektywów Tamrona odniosły sukces? Bardzo trudno mi jest uwierzyć w to, że linia obiektywów Tamrona nie odniosła nawet cienia sukcesu art'ow ponieważ wszyscy są fanami Sigmy. Dodatkowo obiektywy Tamrona mają stabilizację i są uszczelniane, a brak tych dwóch udogodnień często jest wytykane obiektywom z linii Art jako ich wada. Sigma oferuje jeszcze dodatkowo względem Tamrona usługę zmiany mocowania, ale myślałem, że nikomu na niej nie zależy. Może koledzy planują przesiąść się na inny system i brakuje Wam odpowiednika adaptera MC-11 w ofercie Tamrona :/

    P.S.
    Dla mnie też waga S40A jest zbyt duża. Ale pewnie jeśli komuś nie wystarcza jakość optyczna S35 lub S50 to musi się pogodzić z większą masą obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez luso ; 26-09-2018 o 20:21

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Przez czystą ciekawość zapytam co Państwu się nie podoba w ciemniejszych i lżejszych stałkach Tamrona o ogniskowych 35, 45 i 85 mm i świetle f/1.8?
    pokaze Ci, co mi sie nie podoba w 35/2 IS Canona. i prawda, 35/2 IS pod wgledem ostrosci wymiata. ale od bokehu az zeby bola...



    Tamron jest jeszcze wiekszym i ciezszym ogorem:



    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    One nawet ostatnio sporo potaniały. Czy kupili byście takie obiektywy, gdyby widniało na nich logo Sigmy? Co Sigma miałaby zrobić lepiej/inaczej niż Tamron, aby jej stałki f/2 w odróżnieniu od obiektywów Tamrona odniosły sukces?
    dla mnie: byc wielkosci EF 50/1.4. nie musza bic rekordow w DXO, nie musza miec nawet super ostrych rogow (bo mnie te rogi g* obchodza, od ostrych rogow mam zoomy ). ma miec ladny mikrokontrast, dobra ostrosc w srodku kadru i neutralny bokeh. ale przede wszystkim byc male i lekkie, zebym to wrzucil do torby i nie zauwazyl, ze nosze.


    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Bardzo trudno mi jest uwierzyć w to, że linia obiektywów Tamrona nie odniosła nawet cienia sukcesu art'ow ponieważ wszyscy są fanami Sigmy.
    a Sigma odniosla? mam na mysli realnie, finansowo. bo ze w internetach jest kupe bicia piany to jeszcze o niczym nie swiadczy. na jedno wiaderko typu Art 50/1.4 z mocowaniem EF sprzedaje sie pewnie 4-5 egzemplarzy Canonowskiego EF 50/1.4, ktory "internety" zgodnie okrzyknely szajsem niegodnym prawdziwego fotografa. tylko potem te EF 50/1.4 jezdza z wlascicielem na zdjecia. a Art 50/1.4 lezy na polce i foci... kartki testowe w domu, albo balkon sasiada z naprzeciwka

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Dla mnie też waga S40A jest zbyt duża. Ale pewnie jeśli komuś nie wystarcza jakość optyczna S35 lub S50 to musi się pogodzić z większą masą obiektywu.
    dla mnie wiaderka Sigmy to sa szkla misiowe. one mowia, ze to jest nasze, my to zrobilismy i to nie jest nasze ostatnie slowo... ale do jesieni sobie zgnija na swiezym powietrzu, bo nikt nie wie po co jest ten mis... ot, kilku onanistow ma podjarke jakie to ostre piksele zrobili... tego balkonu sasiada
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 26-09-2018 o 20:37
    www albo tez flickr

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    pokaze Ci, co mi sie nie podoba w 35/2 IS Canona. i prawda, 35/2 IS pod wgledem ostrosci wymiata. ale od bokehu az zeby bola...

    http://blogdozack.com.br/wp-content/..._35mm_f2_4.jpg


    Tamron jest jeszcze wiekszym i ciezszym ogorem:

    https://www.optyczne.pl/upload2/146330_tam35_obu1.jpg



    dla mnie: byc wielkosci EF 50/1.4. nie musza bic rekordow w DXO, nie musza miec nawet super ostrych rogow (bo mnie te rogi g* obchodza, od ostrych rogow mam zoomy ). ma miec ladny mikrokontrast, dobra ostrosc w srodku kadru i neutralny bokeh. ale przede wszystkim byc male i lekkie, zebym to wrzucil do torby i nie zauwazyl, ze nosze.
    Aż o tak małych obiektywach myślisz Dla mnie c35is jest akurat bardzo dobrym kompromisem pomiędzy wielkością i jakością. Ma natomiast do niczego mi nie potrzebną stabilizację obrazu przy tej ogniskowej, wiec pewnie jest jeszcze potencjał do zmniejszenia gabarytów, gdyby się owej stabilizacji pozbyć. I też bym bardzo chciał, aby obiektyw f/2 miał takie bokeh jak f/1.4. Pomarzyć zawsze można

    Zastanawiam się jednak czy realnie jest sens w dzisiejszych czasach, aby zbudować obiektyw np. 35mm, ale o wymiarach i wadze starego canonowskiego ef35/2. Zakładam, że taki hipotetyczny obiektyw optycznie byłby gdzieś pomiędzy ef35 a ef35is, ale pewnie bliżej tego pierwszego. Więc na matrycach 20-30mpix mogłoby być dla co niektórych nie akceptowalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a Sigma odniosla? mam na mysli realnie, finansowo. bo ze w internetach jest kupe bicia piany to jeszcze o niczym nie swiadczy. na jedno wiaderko typu Art 50/1.4 z mocowaniem EF sprzedaje sie pewnie 4-5 egzemplarzy Canonowskiego EF 50/1.4, ktory "internety" zgodnie okrzyknely szajsem niegodnym prawdziwego fotografa. tylko potem te EF 50/1.4 jezdza z wlascicielem na zdjecia. a Art 50/1.4 lezy na polce i foci... kartki testowe w domu, albo balkon sasiada z naprzeciwka
    Ta firma nie jest notowana na giełdzie (chyba) więc nie musi publikować sprawozdań finansowych. Tu możemy tylko gdybać, ale w jakiś sposób muszą pozyskiwać środki dla działu R&D, aby projektować nowe produkty.

    Osobiście w tym momencie więcej zdjęć robię S50A niż w sumie c35is, c50/1.8 i c85/18. Ale jestem daleki od pomysłów typu zabieranie 800 gramowej sigmy na wycieczki piesze :P Jeśli na wycieczce pieszej miał bym fotografować ludzi to zabrał bym c35is lub c85/1.8. Do krajobrazu skończyło by się pewnie na c24-70/4 lub na półklatce z c18-55 STM.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    dla mnie wiaderka Sigmy to sa szkla misiowe. one mowia, ze to jest nasze, my to zrobilismy i to nie jest nasze ostatnie slowo... ale do jesieni sobie zgnija na swiezym powietrzu, bo nikt nie wie po co jest ten mis... ot, kilku onanistow ma podjarke jakie to ostre piksele zrobili... tego balkonu sasiada
    W pełni zgoda w przypadku A 40/1.4

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Aż o tak małych obiektywach myślisz
    niekoniecznie. IMHO wielkosci 24/2.8 IS jest fajna jak na krotka stalke. wiec moze byc wieksze od 35/2 nonIS.

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Dla mnie c35is jest akurat bardzo dobrym kompromisem pomiędzy wielkością i jakością.
    w pelnej klatce tak. tylko wtedy bokeh zre w oczy:


    w cropie... z 750D jest odrobinke za duzy. albo moze tak to ujme: jest fajny do focenia (dobrze sie balansuje), natomiast mniej fajny jakby sie go chcialo tak o dorzucic do plecaka w miasto (bo zajmuje stosunkowo duzo miejsca). czyli w zasadzie przekracza granice kategorii "a wrzuce do plecaka, bo moze cos tym pstrykne", czyli tej kategorii, z ktorej bierze sie mnostwo fot takim 50 STM czy 24 STM


    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Ma natomiast do niczego mi nie potrzebną stabilizację obrazu przy tej ogniskowej, wiec pewnie jest jeszcze potencjał do zmniejszenia gabarytów, gdyby się owej stabilizacji pozbyć.
    IMHO stabilizacja w takim obiektywie (ogniskowa, gabaryt, waga) otwiera zupelnie nowe mozliwosci i to jest zupelnie inny swiat...

    1/5 sekundy z lapy. w cropie. wzorowa ostrosc na poziomie piksela, jak ze statywu


    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Zastanawiam się jednak czy realnie jest sens w dzisiejszych czasach, (...) co niektórych nie akceptowalnie
    no wlasnie wydaje mi sie, ze tak Canon jak i Nikon mocno lekcewaza z jednej strony APS-C a z drugiej strony temat malych i umiarkowanie lekkich stalek. moze i maja racje bo to nie jest duzy rynek, ale z drugiej strony przyklad Fuji pokazuje, ze to sie sprzedaje... a do takiego 750D (juz nawet nie mowiac o 200D) az prosi sie, zeby do 24 STM i 50 STM dodac podobne wielkosciowo EFS 18/2.8 i EFS 35/1.8...
    www albo tez flickr

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    APS-C Canona było od zawsze bardzo zaniedbane. Przypuszczam, że teraz ten producent skupi się na ef-m, gdzie już powstał jasny standard o ogniskowej 32/1.4, którego do tej pory nie na na znacznie starszym bagnecie EFS. Pomijam oczywiście c35is ponieważ to szkło kryje pełną klatkę co winduje cenę.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art


  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Przez czystą ciekawość zapytam co Państwu się nie podoba w ciemniejszych i lżejszych stałkach Tamrona o ogniskowych 35, 45 i 85 mm i świetle f/1.8? One nawet ostatnio sporo potaniały. Czy kupili byście takie obiektywy, gdyby widniało na nich logo Sigmy? Co Sigma miałaby zrobić lepiej/inaczej niż Tamron, aby jej stałki f/2 w odróżnieniu od obiektywów Tamrona odniosły sukces? Bardzo trudno mi jest uwierzyć w to, że linia obiektywów Tamrona nie odniosła nawet cienia sukcesu art'ow ponieważ wszyscy są fanami Sigmy. Dodatkowo obiektywy Tamrona mają stabilizację i są uszczelniane, a brak tych dwóch udogodnień często jest wytykane obiektywom z linii Art jako ich wada. Sigma oferuje jeszcze dodatkowo względem Tamrona usługę zmiany mocowania, ale myślałem, że nikomu na niej nie zależy. Może koledzy planują przesiąść się na inny system i brakuje Wam odpowiednika adaptera MC-11 w ofercie Tamrona :/

    P.S.
    Dla mnie też waga S40A jest zbyt duża. Ale pewnie jeśli komuś nie wystarcza jakość optyczna S35 lub S50 to musi się pogodzić z większą masą obiektywu.
    Nie mam nic do Tamrona, ale gdyby Sigma też takie wypuściła byłby większy wybór, a to zawsze lepiej. Nie jestem Fajbojem Sigmy, mam bo kupiłem używki taniej. Obecnie jestem na etapie walki o wagę i rozmiar, już mnie męczą te wielkie i ciężkie graty.
    Ostatnio edytowane przez Yaru ; 27-09-2018 o 08:39
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Przez czystą ciekawość zapytam co Państwu się nie podoba w ciemniejszych i lżejszych stałkach Tamrona o ogniskowych 35, 45 i 85 mm i świetle f/1.8? One nawet ostatnio sporo potaniały. Czy kupili byście takie obiektywy, gdyby widniało na nich logo Sigmy? Co Sigma miałaby zrobić lepiej/inaczej niż Tamron, aby jej stałki f/2 w odróżnieniu od obiektywów Tamrona odniosły sukces? Bardzo trudno mi jest uwierzyć w to, że linia obiektywów Tamrona nie odniosła nawet cienia sukcesu art'ow ponieważ wszyscy są fanami Sigmy. Dodatkowo obiektywy Tamrona mają stabilizację i są uszczelniane, a brak tych dwóch udogodnień często jest wytykane obiektywom z linii Art jako ich wada. Sigma oferuje jeszcze dodatkowo względem Tamrona usługę zmiany mocowania, ale myślałem, że nikomu na niej nie zależy. Może koledzy planują przesiąść się na inny system i brakuje Wam odpowiednika adaptera MC-11 w ofercie Tamrona :/

    P.S.
    Dla mnie też waga S40A jest zbyt duża. Ale pewnie jeśli komuś nie wystarcza jakość optyczna S35 lub S50 to musi się pogodzić z większą masą obiektywu.
    potaniały - i to jest opowiedź, miałem kiedyś tamrona nawet dwa (inny model niż te stałki), optycznie były dość przeciętne i jak się wczytuję ale tak między wierszami w te wszystkie entuzjastyczne recenzje stałek tamrona to wychodzi mi że tutaj jest podobnie znaczy para idzie w marketing a nie w optykę - jeśli chodzi o sigmę to mam S50A kupiłem zaraz po premierze i jestem zadowolony - chetnie kupiłbym S50A w wersji 1.8 (ale żeby optycznie był analogiczny jak wersja 1.4) bo nie potrzebuję 1.4 ale czegoś takiego nie ma - focisz na 1.8 kupujesz sigme 1.4 i masz bardzo dobre 1.4 i emejzing 1.8 , myślę ciepło o nowej S28A, a tamron fajnie że jest (konkurencja jest istotna) ale jako amator mam spore oczekiwania od optyki i inne kryteria jakoś tak schodzą na dalszy plan.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 27-09-2018 o 09:05

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    A ja miałem tamrona 45 1.8 do wyboru z sigmą art50 i wziąłem tamorna. Optycznie jest super od 1.8 od brzegu do brzegu. Jest w miarę mały i lekki ( w porównaniu do Arta ) i ma stabilizację. Ostrością idzie łeb w łeb z Sigmą ( cichy chyba porównywał ) a w sklepie trafiał bezbłędnie, czego sigma art50 nie potrafił.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Sigma 40mm F/1.4 DG HSM I Art

    Była kiedyś taka seria na YT, gdzie koleś wyciągał fotografom graty z plecaka a oni się tłumaczyli z tego co tam mieli i pokazywali zdjęcia.

    Większość miała 6D i w pewnie 80% przypadków 85 1.8 gdzieś tam mieli. Szkła ogólnie nie były topowe ale za to zdjęcia już tak.

    W każdym razie wniosek nasuwał się taki, jak ktoś czuje temat, to zrobi dobre zdjęcie tym co ma pod ręką. Inni potrzebują dxo i opierają się na technikaliach.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •