Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Z ciekawostek widzę, że Sigma zamierza popełnić adapter szkieł z bagnetem EF na bagnet L. Choć wiadomo, że głównie o szkła Sigmy chodzi, szkła Canona pewnie będą działać nieco gorzej.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kolejna firma widzi potencjał w większym formacie.
    W czasach kiedy kompakty z mikrymi matrycami zostały wyparte z rynku widać, że chyba standardem na przyszłość dla entuzjastów i pro zostanie FF. Podejrzewam że wszelkie pośrednie rozwiązania powoli wymrą.
    +1 do tej opinii,

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Też się zgadzam z tą opinią, ale to raczej kwestia przynajmniej 10 lat. Na samym APS-C Canon wjechał na pierwsze miejsce sprzedaży bezluster w Japonii (i Azji?), nikt nie będzie tego zarzynał.

    I jeszcze ciekawostka z mojego podwórka: nie mam w tej chwili żadnego aparatu FF. I nie planuję zakupu ani za rok ani za pięć. APS-C owszem

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    warto jeszcze stwierdzić że wymiary nowego bezlustra panasonica są spore i nie widać owczego pędu do produkcji malutkich nieergonomicznych korpusów

  5. #15

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Ciekawe jak zrobią adapter z działającym DFD?
    Duża puszka. Leica zadba o ceny. Dla amatorów prawdopodobnie za ciężko, za dużo i/lub za drogo. Dla pro wiadomo z wcześniejszych dyskusji - zero szans. Dla byłych użytkowników Panasa zero kompatybilności więc też raczej nie. Tak więc dla kogo ten sprzęt?
    Dobrze, że będzie ale jakiegoś wielkiego udziału w rynku ten sprzęt nie zdobędzie. Chyba, że Canon i Nikon dalej będzie się ślamazarzył z rozwojem ML to może ktoś to kupi. Z jednej firmy od tv do drugiej podobnej migracji nie będzie bo i po co? Aby mieć matrycę bez czujników fazy? Znam jednego zwolennika takiego rozwiązania ale to nie jest użytkownik sony ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Też się zgadzam z tą opinią, ale to raczej kwestia przynajmniej 10 lat. Na samym APS-C Canon wjechał na pierwsze miejsce sprzedaży bezluster w Japonii (i Azji?), nikt nie będzie tego zarzynał.

    I jeszcze ciekawostka z mojego podwórka: nie mam w tej chwili żadnego aparatu FF. I nie planuję zakupu ani za rok ani za pięć. APS-C owszem
    Ja prawdopodobnie podobnie :-) Chociaż myślę czasem o ff ale musiałoby to być coś o rozdzielczości 40+ aby można było korzystać z rozsądnego cropa a takie puszki to nie moja półka cenowa ... chocuaż zobaczymy na jakiej cenie oprze się a7r2 na wiosnę.... to chyba jedyna szansa.

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    warto jeszcze stwierdzić że wymiary nowego bezlustra panasonica są spore i nie widać owczego pędu do produkcji malutkich nieergonomicznych korpusów

    Aha...
    z G9 https://cdn.clien.net/web/api/file/F...?w=780&h=30000

    G9 z https://camerasize.com/compact/#725,794,799,777,dd,t
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 26-09-2018 o 13:14

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Wygląda na to, że czeka nas jeszcze bezlusterkowiek FF od Sigmy gdzie będzie dzielił mocowanie L z Panasonikime i Leica.

    Ostatnio edytowane przez szwayko ; 27-09-2018 o 09:34

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Ciężko się już w tym wszystkim połapać i być na bieżąco mam wrażenie, że te ostatnie premiery to taka próba ratunku przed zatonięciem. Rynek totalnie amatorski już dogorywa i premiery dotyczą głównie segmentu pro albo art.
    Nikt jednak nie będzie traktował poważnie m43 w bardziej zaawansowanej fotografii.
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 27-09-2018 o 10:01
    Miłego dnia
    moja www

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Wydaje mi się, że do przyrody m43 się nadaje bo 2x crop z teleobiektywami to zaleta.

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Panasonic Lumix S - kolejny bezlusterkowy gracz Full Frame

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Wydaje mi się, że do przyrody m43 się nadaje bo 2x crop z teleobiektywami to zaleta.
    Przy odpowiednio gęstej matrycy takiego cropa zrobisz sobie sam ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •