Strona 6 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 196

Wątek: RF 50mm f/1.2L

  1. #51
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    nie wypowiem się o rf 50/1.2 czy S40A bo nie miałem ich w ręku ale jako użytkownik S50A powiem że widzę dramatyczną różnicę np. w fakturze skóry co pozwala na bardziej sensowny postproces zrobionej nim fotografii niż "rzeźba w miękkim gó...", a ostrość od maksymalnego otworu względnego pozwala na tozeby o separcji planów decydowal ten co naciska spust, a nie konieczność przymknięcia przysłony do 2.8 ze względu na mydło na większych otworach - czy ktoś to zobaczy - jestem przekonany że jak dasz takie fotki do porównania (wydruk sensownej wielkości, telewizor lub ekran) to będzie widział że są inne - czyli zobaczy.
    a w rf 50/1.2 czy S40A będzie tylko lepiej

  2. #52
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    nie wypowiem się o rf 50/1.2 czy S40A bo nie miałem ich w ręku ale jako użytkownik S50A powiem że widzę dramatyczną różnicę np. w fakturze skóry co pozwala na bardziej sensowny postproces zrobionej nim fotografii niż "rzeźba w miękkim gó...", a ostrość od maksymalnego otworu względnego pozwala na tozeby o separcji planów decydowal ten co naciska spust, a nie konieczność przymknięcia przysłony do 2.8 ze względu na mydło na większych otworach - czy ktoś to zobaczy - jestem przekonany że jak dasz takie fotki do porównania (wydruk sensownej wielkości, telewizor lub ekran) to będzie widział że są inne - czyli zobaczy.
    a w rf 50/1.2 czy S40A będzie tylko lepiej
    Również jako użytkownik S50A (najlżejszego obiektywu z tego grona, ważącego "zaledwie" 815g), który robił ostatnio odbitki, o wymiarze 40cm na dłuższy boku, zdjęć uzyskanych za pomocą tego obiektywu wiem, jak te zdjęcia odróżniają się od tych robionych starszymi pięćdziesiątkami. Ale uważam, że osoby* oglądające moje zdjęcia nie zobaczą żadnej różnicy jeśli będą one zrobione S50A/RF50L/S40A.

    * z wyłączeniem być może jednej osoby, tj. mnie, przy założeniu że będę oglądał rogi tych zdjęć podczas retuszu przy powiększeniu 1:1.

  3. #53
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Również jako użytkownik S50A (najlżejszego obiektywu z tego grona, ważącego "zaledwie" 815g), który robił ostatnio odbitki, o wymiarze 40cm na dłuższy boku, zdjęć uzyskanych za pomocą tego obiektywu wiem, jak te zdjęcia odróżniają się od tych robionych starszymi pięćdziesiątkami. Ale uważam, że osoby* oglądające moje zdjęcia nie zobaczą żadnej różnicy jeśli będą one zrobione S50A/RF50L/S40A.

    * z wyłączeniem być może jednej osoby, tj. mnie, przy założeniu że będę oglądał rogi tych zdjęć podczas retuszu przy powiększeniu 1:1.
    optyczne dały wczoraj test S40A jest porównanie z S50A napiszę oględnie że na 1.4 różnica jest spora, a nawet zadziwiająco spora widać że nadal jest miejsce na "lepiej" co przy jakości S50A wydawało się bardzo trudne - czy to będzie widoczne i czy warto zapłacić to pewnie zależy od kilku czynników w tym tego bardzo istotnego określanego jako "bo mogę" - jako amator nie potrzebuję aż takiego sprzętu, S50A jest dla mnie w sam raz wolałbym dokupić S28A zamiast apgrejdować S50A, z drugiej strony cena ponizej 5000zl za to szkło to raczej okazja i nie jest jakąś barierą nie do przeskoczenia.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 07-12-2018 o 13:23

  4. #54
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: RF 50mm f/1.2L

    podejrzewam, ze Sigma jest przekonana, ze jeszcze ma spory zapas rozmiarowy w "poprawianiu" Artow, skoro 40/1.4 jeszcze nie wszystkim wydaje sie poronionym wiaderkiem...

    czkeamy na 135/1.0, "bo moga"...

    www albo tez flickr

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Jeśli podwozie będzie w cenie zestawu, to czemu nie...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #56
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Jeśli podwozie będzie w cenie zestawu, to czemu nie...
    mocowania statywowe zdaje sie daja w cenie. tylko nie widze oslony przeciwslonecznej
    www albo tez flickr

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Swoją 35 mam już chyba z 5 rok. Mam zrobić zdjęcie ?
    Mam 35 i 50 art i wydaje mi się, że to pancerne szkła. Mogą się poobdzierać przy bardzo intensywnym używaniu i ewidentnym niedbaniu o nie ponieważ są metalowe. Na tworzywach tak tego nie widać. Natomiast jeśli traktujemy je z przynajmniej minimalną starannością nie sądze żeby coś się z nimi miło dziać.
    Mam też plastikowe 28,50 i 85 USM. Używam intensywnie i też nic się z nimi nie stało. W jednej C50/1.4 żona uszkodziła tubus przy potknięciu, ale to normalka w tym szkle.
    Ogólnie te sprzęty są bardzo trwałe.

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Obiektyw rf 50/1.2 fascynuje mnie tak samo jak sigma 40 art, tj. ani trochę. Mam wrażenie, że osoby oglądające moje zdjęcia nie zobaczą tego, że zostało ono zrobione obiektywem o 1/3 ev jaśniejszym niż inne jasne szkła o tej ogniskowej. Dodatkowo jestem przekonany, że to "coś" zauważy tylko fotograf, który kupił ten obiektyw, gdy spojrzy na czerwonym pasek lub rachunek ;-)
    Nie chodzi tylko o f1.2. W takim szkle zazwyczaj nawet na f2.2 jest ładniejszy bokeh niż w innych obiektywach 50mm. Dodatkowo lepsza ostrość, kontrast, kolory i praca AF-u. Choć osobiście też się raczej nie skuszę na tego zadrogiego kloca
    Miłego dnia
    moja www

  8. #58

  9. #59
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    No właśnie, też bym chciał zobaczyć jak to będzie z 1.4 i 1.8

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: RF 50mm f/1.2L

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Obiektyw rf 50/1.2 fascynuje mnie tak samo jak sigma 40 art, tj. ani trochę. Mam wrażenie, że osoby oglądające moje zdjęcia nie zobaczą tego, że zostało ono zrobione obiektywem o 1/3 ev jaśniejszym niż inne jasne szkła o tej ogniskowej. Dodatkowo jestem przekonany, że to "coś" zauważy tylko fotograf, który kupił ten obiektyw, gdy spojrzy na czerwonym pasek lub rachunek ;-)
    Dokładnie tak samo myślę i w pełnej klatce najbardziej użyteczną dla mnie jest przysłona f/1.8 i dlatego mam szkło 85 z f/1.8 i naprawdę nic jaśniejszego nie potrzebuję. Doskonały kompromis pod względem wielkości /wagi / ceny. Jedynym przypadkiem zasadności f/1.2 jest format APS-C. Ale rozumiem oczywiście fakt, że profesjonalizm wzrasta wprost proporcjonalnie do jasności posiadanych szkieł
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-12-2018 o 21:51
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 6 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •