Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nie wiem jak ustawić 2 funkcje w 5D Mark IV

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Nie wiem jak ustawić 2 funkcje w 5D Mark IV

    Nie umiem znaleźć dwóch funkcji w swoim Canonie 5D Mark IV. Przeszukałem cały aparat, przeczytałem całą instrukcję od deski do deski i nic. Możliwe aby ta lustrzanka tych funkcji nie posiadała?

    1. Pierwszą z nich to brak funkcji jaką miał np. leciwy już Canon 600D. Chodzi mi o ustawienie liczby zdjęć seryjnych wraz z samowyzwalaczem. Czyli nie mogę teraz ustawić aparatu tak aby "za 10 sekund wykonał mi 10 zdjęć jedno po drugim". Ta opcja widniała zawsze tuż obok trybu fotografowania (jedno zdjęcie, zdjęcia seryjne, autowyzwalacz).

    GDZIE JĄ ZNAJDĘ?

    2. Drugą z nich jest brak możliwości wyświetlenia sobie histogramu na przednim ekranie (Live View). Co ciekawe, w trybie filmowania da się wyświetlić (wciskając 'INFO') ale w trybie fotografowania już nie. Przeglądnąłem wszystkie opcje. Po prostu tego nie ma, w trybie fotografowania, co dziwne, nie działa.

    JAK MAM USTAWIĆ WIDOCZNY HISTOGRAM W TRYBIE FOTOGRAFOWANIA LIVEVIEW?




    Jak pisałem, ja już wszystko zbadałem na własną rękę i nie da się tego zrobić, jeśli ktoś wie, prosze o instrukcje jak to zrobić.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Nie wiem jak ustawić 2 funkcje w 5D Mark IV

    Ad 1

    https://upload.cyfrowe.pl/cyfrowe/in...OS_600D_pl.pdf

    Ten tryb wyzwalania migawki nazywa się "Samowyzwalacz:Ciągły", jest o nim napisane w instrukcji obsługi na stronie 58. Nie znajdziesz go w 5D Mark IV ani w żadnym innym aparacie z serii xD czy xxD bo występuje on tylko w modelach aparatów z serii xxxD.

    Ad 2

    https://upload.cyfrowe.pl/cyfrowe/pd..._Manual_PL.pdf

    Przede wszystkim zajrzyj na stronę 302 a później także na strony 305 i 306.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 20-09-2018 o 20:10

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Nie wiem jak ustawić 2 funkcje w 5D Mark IV

    Skoro nie ma tego trybu w 5D a potrzebuje skorzystać z tej opcji to jak to rozwiązać?
    Ustawić TIMER INTERWAŁOWY na żądaną ilość zdjęć, a potem ustawić wyzwalanie z 10 sekundowym opóźnieniem?

    Miałem wyłączonę opcje "Symulacja ekspozycji". Nie wiem do czego ona służy i ją wyłączyłem. Dlatego pewnie histogram w trybie foto się nie pokazywał. To pomogło: http://prntscr.com/kwtcjy
    Dzięki za tak konkretną odpowiedź.

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Nie wiem jak ustawić 2 funkcje w 5D Mark IV

    Hey, może ktoś pomoc?

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Nie wiem jak ustawić 2 funkcje w 5D Mark IV

    Nie leży Ci ten Canon, kup Sony.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •