Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Filla Kris
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Ornontowice
    Posty
    43

    Domyślnie EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Czy któryś z szanownych użytkowników eosa m50 robił taki test na ilosc zrobionych zdjęć na jednej oryginalnej baterii przy całkowicie zamkniętym wizjerze a druga seria przy kadrowaniu ujęć przez ekranik w tyle wraz z 2 sekundowym wyświetleniem zdjęcia na monitorku. Jeśli nikt nie robił a zna link do takiego testu bede wdzięczny.
    Głównie chodzi mi o wydajność ile idzie zaoszczędzić energii kiedy znajdziemy sie w sytuacji bez dostepu do prądu.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Cytat Zamieszczone przez Filla Kris Zobacz posta
    Czy któryś z szanownych użytkowników eosa m50 robił taki test na ilosc zrobionych zdjęć na jednej oryginalnej baterii przy całkowicie zamkniętym wizjerze a druga seria przy kadrowaniu ujęć przez ekranik w tyle wraz z 2 sekundowym wyświetleniem zdjęcia na monitorku. Jeśli nikt nie robił a zna link do takiego testu bede wdzięczny.
    Głównie chodzi mi o wydajność ile idzie zaoszczędzić energii kiedy znajdziemy sie w sytuacji bez dostepu do prądu.
    Pozdrawiam
    Canon podaje oficjalnie takie wyniki:
    https://support-asia.canon-asia.com/...3868100.html#1
    Maksymalna wartość to 425 fotek w trybie Eco z użyciem ekraniku. I to jest pewnie max. tego co się da wycisnąć z baterii.
    Ja dokupiłem 2 szt. zamienników Duracell w przyzwoitej cenie i dla swoich potrzeb zapomniałem o problemie. Ale kilkudniowy brak dostępu do prądu wyłoży temat.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar Filla Kris
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Ornontowice
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Dzięki za tego linka ale nie wiem czy do końca go rozumiem. W moim rozumieniu tryb eco to jasność ekraniku do minimum. minimalny czas wyswietlania zdjęcia po jego zrobieniu może coś tam jeszcze. Ale ja byłem ciekaw kiedy np odwrócimy ekranik i kożystamy tylko z wizjera bez otwierania ekraniku tak jak kiedys robilo sie na filmach. Ja mam eos M z dwoma bateryjkami i tam bardzo szybko bateria się opróżnia. Byłem kiedys w miejscu na 7 dni bez prądu. Miałem lustrzankę i eos'a M (ten pierwszy) po 5 dniach w lustrzance miałem niski poziom w drugiej baterii a e tej eMce 2 baterie kompletnie wyczerpane. Dlatego pomyślałem o tym M50 w przyszłym roku i w takich miejscach korzystać tylko z wizjera bez patrzenia czy zdjęcie wyszło. Choć wiem że bedzie kusić

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Cytat Zamieszczone przez Filla Kris Zobacz posta
    Dzięki za tego linka ale nie wiem czy do końca go rozumiem. W moim rozumieniu tryb eco to jasność ekraniku do minimum. minimalny czas wyswietlania zdjęcia po jego zrobieniu może coś tam jeszcze. Ale ja byłem ciekaw kiedy np odwrócimy ekranik i kożystamy tylko z wizjera bez otwierania ekraniku tak jak kiedys robilo sie na filmach. Ja mam eos M z dwoma bateryjkami i tam bardzo szybko bateria się opróżnia. Byłem kiedys w miejscu na 7 dni bez prądu. Miałem lustrzankę i eos'a M (ten pierwszy) po 5 dniach w lustrzance miałem niski poziom w drugiej baterii a e tej eMce 2 baterie kompletnie wyczerpane. Dlatego pomyślałem o tym M50 w przyszłym roku i w takich miejscach korzystać tylko z wizjera bez patrzenia czy zdjęcie wyszło. Choć wiem że bedzie kusić
    Brak ekranika poważnie upośledza focenie bo znika możliwość dotykowego wyboru punktu AF w wizjerze a ta funkcja działa dość dobrze.
    Jeżeli wybudzamy aparat z okiem przy wizjerze to nie zapala się ekranik a ekran dotykowy działa. Po zrobieniu zdjęcia i odsunięciu oka od wizjera zapala się ekranik, przygasa i po kilku sekundach gaśnie.

    Bez trybu eco zrobiłem 1650 zdjęć na 4 bateriach. Stąd podałem ten link do Canona jako wiarygodny.
    Poniżej dyskusja, gdzie padają liczby i 600 i 3000 fotek na baterii:
    https://www.dpreview.com/forums/post/51979690
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Generalnie to wizjer zużywa więcej energii.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Problem szybkiego zużycia akumulatorów w ML jest i trzeba to przyjąć do wiadomości. Upośledzanie funkcjonalnosci aparatu poprzez różne ograniczenia (wyłączony wyświetlacz, wizjer, IS) zostawiłbym na sytuacje krytyczne.
    Rozwinęła się gama ładowarek pozwalających na skorzystanie z różnych źródeł zasilania: USB, 12V w aucie, adaptery do różnych wtyczek (żeby nie być zaskoczonym w hotelu). Pozwalają na równoczesne ładowanie dwóch akumulatorów.
    Póki co mam oryginał i dwa zamienniki, jedną ładowarkę. Przymierzam się do zakupu ładowarki USB na dwa akumulatory. Np. ogólnie chwalona na forach firma Wasabi oferuje za 25 USD ładowarkę z dwoma zamiennikami.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Jeśli chodzi o LP-E12, używam kilku zamienników Newell i są OK (nie widzę różnicy w porównaniu do orginału). Używam do nich ładowarki Canona, aparat prawidłowo pokazuje stopień rozładowania.

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar Filla Kris
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Ornontowice
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    No ja zdaje sobie sprawę z ograniczeń i dlatego próbuję coś wymyślić i przedłużyć żywotność baterii na jednym ładowaniu. I dokładnie to mam na myśli kiedy znajdę się w ekstremalnych warunkach gdzie nie ma dostępu do elektryczności. Niektóre miejsca w lasach deszczowych mają spalinowe generatory i włączają prąd np na 2 godziny, inne nie mają go wcale. Jest też wiele wiosek w których rytm dnia wyznacza wschód i zachód słońca. Może z 6 lat temu właśnie z tego powodu kupiłem taką ładowarkę https://www.amazon.co.uk/X-STORM-Sol.../dp/B006W6IUK8 wydawała mi się najlepszym rozwiązaniem ale niestety nigdy nie udało mi się naładować żadnej baterii, reklamowałem ją 2 razy wymienili na nową i w końcu chciałem zwrot pieniędzy. Teraz widzę, że już jej nie ma w sprzedaży więc musiała być bublem. Od tamtego czasu tego tematu już nie przerabiałem. Pewnie rozwiązaniem byłby sprzęt za tysiaka i wiecej ale wtedy ciężko coś takiego zostawić w dormie czy namiocie.
    A co do wybierania punktu fokusa w tej 50ce to ręcznie tego nie da się zrobić?

    ps.
    zamiennik newell'a tez kiedys kupilem. potem aparat przeleżał przez rok i nagle na tej bateryjce szło zrobić tylko 20 zdjęć. był jeszcze na gwarancji i wymienili na nowy ale w porównaniu do orginału nie działa tak dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Filla Kris ; 16-09-2018 o 09:25

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Cytat Zamieszczone przez Filla Kris Zobacz posta
    A co do wybierania punktu fokusa w tej 50ce to ręcznie tego nie da się zrobić?
    Oczywiście, że się da. Na ekraniku jest tylko wygodniej.
    Można też zwyczajnie ustawić na środku i przekadrowywać. Dla starszych lustrzanek Canona to w końcu jedyna forma korzystania z AF. Sam tak często robię na M50 .
    Ale jeśli to wizjer pochłania więcej energii to chyba jego lepiej wygasić (nie przystawiać oka) i przejść na ekranik i tryb ECO.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 16-09-2018 o 09:33
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: EOS m50 ilość zdjęć robionych tylko z wizjerem

    Cytat Zamieszczone przez Filla Kris Zobacz posta
    No ja zdaje sobie sprawę z ograniczeń i dlatego próbuję coś wymyślić i przedłużyć żywotność baterii na jednym ładowaniu. I dokładnie to mam na myśli kiedy znajdę się w ekstremalnych warunkach gdzie nie ma dostępu do elektryczności. Niektóre miejsca w lasach deszczowych mają spalinowe generatory i włączają prąd np na 2 godziny, inne nie mają go wcale. Jest też wiele wiosek w których rytm dnia wyznacza wschód i zachód słońca. Może z 6 lat temu właśnie z tego powodu kupiłem taką ładowarkę https://www.amazon.co.uk/X-STORM-Sol.../dp/B006W6IUK8 wydawała mi się najlepszym rozwiązaniem ale niestety nigdy nie udało mi się naładować żadnej baterii, reklamowałem ją 2 razy wymienili na nową i w końcu chciałem zwrot pieniędzy. Teraz widzę, że już jej nie ma w sprzedaży więc musiała być bublem. Od tamtego czasu tego tematu już nie przerabiałem. Pewnie rozwiązaniem byłby sprzęt za tysiaka i wiecej ale wtedy ciężko coś takiego zostawić w dormie czy namiocie.
    Blitzwolf I nie tylko robi już sensowne i dość tanie mocne power banki solarne. Po rozłożeniu to już całkiem spore płachty i są w stanie w dobrym słońcu sobie dać rade.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •