Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Canon 28-80/2.8-4 USM L

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Slupca
    Posty
    51

    Domyślnie Canon 28-80/2.8-4 USM L

    Witam
    Poszukuję informacji dotyczącej obiektywu Canon 28-80/2.8-4 USM L
    Bardzo mnie zainteresował Wiem że to stare szkło, ale przykuło moją uwagę z uwagi na fakt iż ponoć z moim Canonem 5D Mark I ponoć to zgrany duet
    Można Was prosić o opinie na temat tego szkła ? Mam nadzieję, że nie odgrzebuję tego tematu, ale nie znalazłem wyczerpujących wypowiedzi na jego temat

    Z góry dziękuję !

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon 28-80/2.8-4 USM L

    Miałem chwilę ten obiektyw.
    Mój obiektyw był rewelacyjnie ostry od pełnej dziury, prędkość USM była niższa niż w nowych jednak jest tam zastosowany pierwszy w ogóle powstały model USM. Niestety nie jest już możliwa wymiana po awarii, brak części. A na domiar złego ostrzenie manualne odbywa się za pomocą silnika. Tak że nawet jak body wyłączysz to MF nie działa. Pierwsze oznaki padania to piszczenie szklanego pierścienia USM podczas ostrzenia.
    Bardzo ryzykowny zakup.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Slupca
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Canon 28-80/2.8-4 USM L

    Rozumiem Wojtku i dziękuję za porady
    Jaki Ty używasz obecnie obiektyw w tym zakresie ogniskowych / obiektyw z serii L ?
    Pytałem o tego "staruszka" bo stare szkła miały dobrą jakość zdjęć i są tańsze dziś od nowszych konstrukcji
    Mam obecnie Canona 28-70 3,5-4,5 a chciałbym kupić jakąś L kę w zakresie tych ogniskowych

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Canon 28-80/2.8-4 USM L

    nie pchaj się w takie graty. Masz 24-105/4 ewentualnie 24-70/2.8/4 do wyboru i nie trzeba kombinowac.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Canon 28-80/2.8-4 USM L

    Obecnie używam z cropem 15-85IS i brak mi światła, ale mam też chwilowo 1Dmk3 i 16-35/2,8L ogólnie polowałem na 24-70/2,8 nie tylko L ale i produkcji T lub S jednak chyba pomyślę nad 17-40/4 lub 24-105/4 IS bo kumpel któremu miałem robić zdjęcia na zawodach miał poważny wypadek i chyba koniec szaleństw. 28-80 trafił mi się przypadkiem i w celach handlowych. Żałuję iż inne 2,8 w tym zakresie są tak drogie, bo na pewno bym nabył. Ale dla mnie do domu to za drogo.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Canon 28-80/2.8-4 USM L

    Mimo wieku to szkło daje dobry obrazek, niestety ten brak możliwości naprawy jest deprymujący. Niby kupisz taniej "Elkę", ale jak padnie (a to są wiekowe konstrukcje), to ta mniejsza kwota przepada.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •