Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 179

Wątek: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

  1. #31
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez sando Zobacz posta
    Pisałem o tym:
    "Bo jaki jest sens utrzymywania obok siebie bagnetu M i R? Tym bardziej jeśli są niezgodne z sobą w żadną stronę (ani obiektywu M nie podepnie się do korpusu R ani obiektywu R do korpusu M). Lepiej już porzucić M i zacząć robić aparaty i obiektywy apsc z bagnetem R. Wówczas byłoby to wszystko bardziej wymienialne."
    dobrze, ale po co te dwie linie aparatow mialyby byc kompatybilne? ja rozumiem, ze moglyby byc. ale jaki jest odsetek uzytkownikow, dla ktorych cokolwiek by z takiej kompatybilnosci wynikalo.


    Cytat Zamieszczone przez sando Zobacz posta
    "Jedyny argument na obronę M jaki widzę to, że ten mniejszy bagnet umożliwia robienie mniejszych aparatów. "
    no wlasnie szkopul w tym, ze sam bagnet EF, EFM i R maja niemal identyczna srednice.

    Cytat Zamieszczone przez sando Zobacz posta
    Zależy czy ta sprzedaż M będzie się nadal utrzymywać. I zależy czy nie skalkulują, że aparaty aps-c z bagnetem R będą miały lepszą sprzedaż niż M.
    a beda cropowe aparaty RF?


    Cytat Zamieszczone przez sando Zobacz posta
    Kto z was mając do wyboru podobny sprzęt (apsc) M i R wybrał by M które nie daje możliwości upgrejdu do FF?
    M to jest sprzet dla 1. amatora na wakacyjny wyjazd, lub dla 2. pasjonata szukajacego malego aparatu "do torebki", zeby nie targac wiekszego klocka.
    odbiorca 1 ma FF generalnie w d*
    odbiorca 2 juz go ma, jesli w ogole potrzebowal
    www albo tez flickr

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez sando Zobacz posta
    ...
    Zależy czy ta sprzedaż M będzie się nadal utrzymywać. I zależy czy nie skalkulują, że aparaty aps-c z bagnetem R będą miały lepszą sprzedaż niż M. Kto z was mając do wyboru podobny sprzęt (apsc) M i R wybrał by M które nie daje możliwości upgrejdu do FF?
    Daje, wystarczy kupować lustrzankowe szkła, a w kieszeni jest mały, wycieczkowy aparacik. Dla miłośników miniaturyzacji zdecydowanie lepsza perspektywa, niż np. m4/3. Tam jest prawdziwe odcięcie od FF. No i wolę to, niż możliwość przejście na FF z bagnetem APS-C.

  3. #33
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez sando Zobacz posta
    Zależy czy ta sprzedaż M będzie się nadal utrzymywać. I zależy czy nie skalkulują, że aparaty aps-c z bagnetem R będą miały lepszą sprzedaż niż M. Kto z was mając do wyboru podobny sprzęt (apsc) M i R wybrał by M które nie daje możliwości upgrejdu do FF?
    Ale właśnie M daj mi możliwość upgradu, bo mogę do niego zapiąć EF, a takie maleństwo może być czasem użyteczne - to jest wybór.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #34

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    dobrze, ale po co te dwie linie aparatow mialyby byc kompatybilne? ja rozumiem, ze moglyby byc. ale jaki jest odsetek uzytkownikow, dla ktorych cokolwiek by z takiej kompatybilnosci wynikalo.
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    M to jest sprzet dla 1. amatora na wakacyjny wyjazd, lub dla 2. pasjonata szukajacego malego aparatu "do torebki", zeby nie targac wiekszego klocka.
    odbiorca 1 ma FF generalnie w d*
    odbiorca 2 juz go ma, jesli w ogole potrzebowal
    Przyjmuję to do wiadomości, że dla wielu osób nie ma znaczenia możliwość gładkiego przechodzenia pomiędzy apsc i FF.
    Dla mnie odwrotnie, to byłby plus.
    Ot mamy po prostu inne zdania.
    Ile osób by wolało tak jak ja 1 bagnet dla apsc i FF nie wiem, możemy tylko spekulować, nawet ankieta na naszym forum nie byłaby miarodajna.
    Natomiast chyba możemy się też zgodzić, że Canon zbada ten temat i dopiero za jakiś czas zobaczymy tego efekt.



    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no wlasnie szkopul w tym, ze sam bagnet EF, EFM i R maja niemal identyczna srednice.
    Średnica EF i R jest ponad centymetr większa od EF-M. Więc przy mocnej miniaturyzacji ma to znaczenie na plus dla M-ki.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a beda cropowe aparaty RF?
    Nic na ten temat Canon nie deklarował.


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale właśnie M daj mi możliwość upgradu, bo mogę do niego zapiąć EF, a takie maleństwo może być czasem użyteczne - to jest wybór.
    Wybór tylko w jedną stronę.
    Ostatnio edytowane przez sando ; 14-09-2018 o 17:07

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Wszędzie ruszyła sprzedaż M32 a u nas cisza. Cyfrowe nie znają takiego szkła. Inni autoryzowani też. Brawo.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Wszędzie ruszyła sprzedaż M32 a u nas cisza. Cyfrowe nie znają takiego szkła. Inni autoryzowani też. Brawo.
    Canon w Polsce zwraca 200 PLN za ten obiektyw przy zakupie z korpusem Śmieję się, bo w sprzedaży rzeczywiście dotąd u nas nie widziałem...

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Tyle tego dzisiaj jest, że ciężko nadążyć. Jak widać sklepy też wymiękają
    Miłego dnia
    moja www

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Tyle tego dzisiaj jest, że ciężko nadążyć. Jak widać sklepy też wymiękają
    Niedługo palców u rąk zabraknie, żeby szkiełka EF-M policzyć

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Niedługo palców u rąk zabraknie, żeby szkiełka EF-M policzyć
    No a w sklepach jest tylko Canon? Do tego w mocowaniu M?
    Miłego dnia
    moja www

  10. #40
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To, że małego nie da się podpiąć do większego (EF-S do EF) to u Canona normalne. Ale, że RF nie da się podpiąć do EF-M to klęska systemu M jako uzupełnienie do ML FF.
    Właśnie sobie dokupiłem M50 z M55-200 jako uzupełnienie do 5DII+16-35/4 tworząc "lekki" spacerowy zestaw. No to do R trzeba adapter i zostawić to 16-35/4.
    Póki co założenia są jednak w stronę megawypasionychogórów do R .
    I teraz powstaje zasadnicze pytanie: czy poza zupełnym eksperymentatorstwem istnieje praktyczne zastosowanie dla kombinacji korpus M + szkło RF. Myślę że zadali sobie takie pytanie i odpowiedź była jednoznaczna. Jednoznaczna w sensie czy warto zwiększać grubość mocowania w eR po to żeby taką możliwość jak wspomniałem stworzyć. Doszli do wniosku że nie nie warto.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •