Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 179

Wątek: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

  1. #11
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jak wypuszczą do M jeszcze coś w stylu 24/28mm f1.8 lub f2 + jakaś mała portretówka typu 50mm lub 85mm to ten system będzie w zasadzie kompletny. Są stałki, są spacerzoomy, UWA, tele. Do zastosowań bardziej zaawansowanych jest EOS DSLR i EOS R M ma być małe i fajne. Niedługo pewnie zastąpi serię xxxD i xxD.
    Przecież jest bardzo dobre 22/2.0 , natomiast mała 50-tka czy 85-tka rzeczywiście by się przydała. Co prawda moża to podpiąć przez przejściówkę ale przydało by się małe.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez RomanS Zobacz posta
    Przecież jest bardzo dobre 22/2.0
    Oczywiście! Szybko opisywałem, ale miałem na myśli odpowiednik 28mm na małym obrazku, czyli właśnie coś koło 18mm.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    tu jest niezly filmik, troche zdjec sie przewija w tle:
    https://www.youtube.com/watch?v=ZWA0Se-qgE0
    Zapowiada się fajne szkiełko. Coraz częściej zerkam w kierunku eos M jako dodatku do dslr.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #14
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Zapowiada się fajne szkiełko. Coraz częściej zerkam w kierunku eos M jako dodatku do dslr.
    No, ja tak zrobilem i kupiłem tani EOS M50-ąt, a stały szerszy mały obiektyw oczywiście, że też by się przydał. A cóż zostaje EF.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Jest jasno (w porównaniu do innych M-ek), rozmiar filtra zgodny z 22mm, to na plus. Ogniskowa trochę "nie moja" ale na pewno postaram się nabyć, lub chociaż potestować. Mam nadzieje, że to zapowiedź czegoś więcej, a nie tylko jednorazowa akcja pokazowa, z drugiej strony widząc R, mam spore obawy o przyszłość M.
    EOS M50
    EF-M 11-22mm + EF-M 22mm + EF-S 55-250mm

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez arwic Zobacz posta
    Jest jasno (w porównaniu do innych M-ek), rozmiar filtra zgodny z 22mm, to na plus. Ogniskowa trochę "nie moja" ale na pewno postaram się nabyć, lub chociaż potestować. Mam nadzieje, że to zapowiedź czegoś więcej, a nie tylko jednorazowa akcja pokazowa, z drugiej strony widząc R, mam spore obawy o przyszłość M.
    Ja bym nie przesadzał z tym martwieniem się. Po pierwsze nawet gdyby wygasili tę linię to te aparaty nie przestaną z dnia na dzień robić zdjęć. Po drugie póki co nic na to wskazuje czego nowe szkło jest najlepszym dowodem.
    Małe poręczne aparaty mają swoje zalety i nie zastąpi ich FF (choćby ze względu na optykę) więc póki co myślę że można w przyszłość patrzeć spokojnie .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja bym nie przesadzał z tym martwieniem się. Po pierwsze nawet gdyby wygasili tę linię to te aparaty nie przestaną z dnia na dzień robić zdjęć. Po drugie póki co nic na to wskazuje czego nowe szkło jest najlepszym dowodem.
    Małe poręczne aparaty mają swoje zalety i nie zastąpi ich FF (choćby ze względu na optykę) więc póki co myślę że można w przyszłość patrzeć spokojnie .
    Sprzęt EF-M - zarówno body jak i dedykowane szkła - jest na prawdę kompaktowy i robi wrażenie bardziej poręcznego niż EF-S. Cena M50 na poziomie 800D nie jest zaporowa, ciemne zoomy tworzą ładny, kompaktowy ciąg od 11 do 200 mm a stałki 22, 28 i 32 przyciągną amatorów. Następnym krokiem, potwierdzającym linie M powinien być lepszy sensor w następcy M5 .
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 08-09-2018 o 06:45
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Hmmm...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32stm.gif
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	6,7 KB
ID:	1196Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35usmii.jpeg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	1197

  9. #19
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Hmmm...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32stm.gif
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	6,7 KB
ID:	1196Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35usmii.jpeg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	1197
    Ale co porownujemy? Jasny standard do mocowania z bardzo krotkim flangem do szerokiego kata na bagnet z grubym flangem????

    Gdzie, nawiasem mowiac, jak obetniesz 35/1.4 do srednicy kola APSC, to ten 32/1.4 nagle wyglada jak, nie przymierzajac, nikonowski sloik 16-35/4 przy canonowskim 16-35/4. Tyle ze EFM przynajmniej tani

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF-M 32 mm f/1.4 STM

    To takie porównanie-eksperyment na zasadzie: jeśli już masz najlepszą 35-kę na rynku, to warto się z nią męczyć przez adapter na M-ce czy może jednak lepiej dokupić dedykowane szkiełko?

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •