Strona 134 z 410 PierwszyPierwszy ... 3484124132133134135136144184234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 331 do 1 340 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1331
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    ... W jaki sposób można robić korektę ekspozycji w R?
    Kilka sposobów: menu, menu Q, albo podpiąć pod jakiś przycisk. Problem, ze tych przycisków trochę brakuje
    W nowych szkłach jest dodatkowy pierścień funkcyjny i to jest chyba najbardziej naturalne.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  2. #1332
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy na najbliższych mistrzostwach zobaczymy bezlustra zamiast 1dx i 5d No i czy w końcu Sony z A9 zawita, bo chyba jako jedyna puszka oferuje pro rozwiązania.
    Hmm. Których mistrzostwach? W czym? Bo jeżeli w piłce kopanej w 2022 roku, to stosunek bezluster do lustrzanek wyniesie tam 1:10. No może 2:10. I nie sądzę, żeby było tam a9, chyba że wyjdzie do tego czasu jakaś wersja II (o ile sony będzie jeszcze to robić ).

  3. #1333

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Hmm. Których mistrzostwach? W czym? Bo jeżeli w piłce kopanej w 2022 roku, to stosunek bezluster do lustrzanek wyniesie tam 1:10. No może 2:10. I nie sądzę, żeby było tam a9, chyba że wyjdzie do tego czasu jakaś wersja II (o ile sony będzie jeszcze to robić ).
    Z przyjemnością odkopię ten post po olimpiadzie w 2020.

    P,paw


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  4. #1334
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W jaki sposób można robić korektę ekspozycji w R?
    Jest defaultowo na kółku "pokrętło szybkiej kontroli" - tym wokół Mode.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #1335
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Przypominam o dniach otwartych EOS R:
    12.12 Warszawa
    13.12 Kraśnik

    http://beiks.pl/pl/canon-eos-r

  6. #1336
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    @marfot mam pytanie - zmieniłeś 5d2 na R. Czy posiadając 5d3 też zdecydowałbyś się na zmianę (hipotetycznie).

  7. #1337
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    @marfot mam pytanie - zmieniłeś 5d2 na R. Czy posiadając 5d3 też zdecydowałbyś się na zmianę (hipotetycznie).
    Miałem ochotę na matrycę klasy tej z 5DIV - więcej detali, dobry DR, ładny szum. Chciałem nieco mniejsze body - powiedzmy jak 6D. AF ma dla mnie drugorzędne znaczenie - teoretycznie bo takie Eye-AF to coś nowego i fajnego.
    Podsumowując - pewnie bym zmienił na R bo to body ma wiele wspólnego z 5DIV jeśli chodzi o obrazek, możliwości, jest funkcjonalne ale małe (ale bez przesady).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #1338
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Nabyłem R-kę i spróbowałem z EF 50L. Podpiął bym pod niego korekcje ekspozycji, ale się nie da. Z puszka "dali" mi najprostsza przelotkę do EF, bez pierścienia regulacji, który Canon dorzucił w natywnych szkłach.

    Po latach wróciłem tez do Nikosia i pstrykam Z7. Porównując do R-ki, to Z ma lepsza ergonomie (układ przycisków). Matryca na niskim ISO jest doskonalą: dynamika i ilość szczegółów. Kolorki nieco inne (wole canonowe), ale do zaadaptowania .
    Jeżeli masz te dwa aparaty u siebie to mam do Ciebie pytanie.

    Czy jest widoczna duża różnica pomiędzy obrazem wyświetlanym przez EVF w obydwu aparatach? Pytam się bo miałem już R-kę, wiem jak wygląda obraz w jego EVF i szczerze mówiąc nie porwał mnie zbytnio ten widok wraz z muszlą oczną która mnie jako noszącego okulary wybitnie irytowała*.

    Jednocześnie oglądam cały czas filmiki na YT dotyczące Nikona Z6/Z7 i obraz w ich EVF wygląda na taki co to ma nieco bardziej podkręconą ostrość (co też nie wszystkim się może podobać) i daje wrażenie obcowania z wizjerem optycznym z DSLR a nie z EVF (ta opinia pojawia się również w recenzjach pisanych).

    Bo różnica w konstrukcji obydwu EVF jest wyraźna. Niestety nie udało mi się znaleźć infografiki jak wygląda EVF w aparatach Sony z serii A7/9.


    Nie rozumiem dlaczego nie można kupić w Polsce samego aparatu EOS R bez przejściówki. Ta z pierścieniem wybitnie ułatwia życie bo właśnie można by do niej przypisać korektę ekspozycji albo błyskawiczną zmianę ISO. Po co mi standardowa przejściówka jak mógłbym kupić sobie sam aparat i od razu tę lepszą z pierścieniem?

    * Nie tylko mnie choć ja pierwszy o tym napisałem http://www.canon-board.info/threads/...=1#post1379290

    Mamy jednak jedno „ale” – obsługa wizjera w okularach jest po prostu uciążliwa. Kształt muszli ocznej sprawia, że „okularnicy” bez problemu zauważą, zwłaszcza w dolnych częściach celownika, fioletowe odblaski otoczenia, które nie tylko irytują, ale również utrudniają ocenę tego, co widzimy w wizjerze.
    Źródło: https://www.optyczne.pl/413.1-Test_a...st%C4%99p.html
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 10-12-2018 o 18:40

  9. #1339
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Jeżeli masz te dwa aparaty u siebie to mam do Ciebie pytanie.

    Czy jest widoczna duża różnica pomiędzy obrazem wyświetlanym przez EVF w obydwu aparatach? Pytam się bo miałem już R-kę, wiem jak wygląda obraz w jego EVF i szczerze mówiąc nie porwał mnie zbytnio ten widok
    To jest ten sam oled. W R jest powiększenie 0,76, w Z 0,8.

  10. #1340
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy na najbliższych mistrzostwach zobaczymy bezlustra zamiast 1dx i 5d No i czy w końcu Sony z A9 zawita, bo chyba jako jedyna puszka oferuje pro rozwiązania.
    A9 to był chyba "Sony pokaz możliwości ML FF", do użytecznego profi brakuje także zestawu szkieł.
    Szkła "się rodzą"

    Prawdziwe profi to będzie wersja 2 jak głoszą plotki.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 134 z 410 PierwszyPierwszy ... 3484124132133134135136144184234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •