Strona 103 z 410 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153203 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1021
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    jedyną kategorią w której lepszy jest EOS R od A7 III to jakość obudowy.
    I o to właśnie mam pretensję do dpreview, bo trudno zaprzeczyć, że:

    R ma lepszy wizjer niż A7III - co w przypadku bezlustra jest sprawą kluczową
    R ma lepsze LCD - pomijając już fakt, że gibane na wszystkie strony, to jego czytelność w stosunku do tego co prezentuje A7III jest na innym poziomie, dodatkowo pełna obsługa dotykowa, czego o Sony nie można powiedzieć.
    R ma najszybszy w klasie AF (0,05s), najlepszą czułość (do -6EV), możliwość ostrzenia z teleobiektywami z konwerterem (11 EV)

    Pomijam już fakt bagnetu APS-C w Sony, choć to się dla nich odbije czkawką przy próbie budowy porównywalnych do Canona szkieł w przyszłości.

  2. #1022
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozumiem więc że to (dla Ciebie) oznacza winę/stronniczość dpreview.
    Jak się znajdzie winnego to od razu człowiek czuje się lepiej
    Może Ty tak masz, nie przekładaj swojego sposobu myślenia na innych bo to jest bardzo słabe.
    I źle rozumiesz ..... .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1023
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    I o to właśnie mam pretensję do dpreview, bo trudno zaprzeczyć, że:

    R ma lepszy wizjer niż A7III - co w przypadku bezlustra jest sprawą kluczową
    R ma lepsze LCD - pomijając już fakt, że gibane na wszystkie strony, to jego czytelność w stosunku do tego co prezentuje A7III jest na innym poziomie, dodatkowo pełna obsługa dotykowa, czego o Sony nie można powiedzieć.
    R ma najszybszy w klasie AF (0,05s), najlepszą czułość (do -6EV), możliwość ostrzenia z teleobiektywami z konwerterem (11 EV)
    Jakby jeszcze R miał te 8-10 fps przy af-c to bym nawet chętnie go przetestował. Może w kolejnej generacji coś z tym zrobią.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #1024
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Z jakimi obiektywami używasz R-kę?
    Na raze ze wszystkimi (i żadnymi, bo to dopiero parę dni): EF16-35/2.8, S50/1.4, EF-S 18-200 (!!!), T28-75/2.8, EF85/1.8.
    W weekend planuje skoczyc do zoo z C100-400 i C300/2.8 i być może EF100/2.8. Ale na chwilę obecną moje leciwe 5D i 7D leżą bardziej "jak ulał". Mam nadzieję, że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Naprawdę mam nadzieję, bo mimo własnych narzekań zamierzam zatrzymać ten aparat.
    Żeby było jasne, uważam że puszka jest niezłym cacuszkiem i całkiem dobrze pomyślanym, choć parę niedoróbek jest (np. bardzo jasne mignięcie w wizjerze przy ustawianiu ostrości w słabym świetle, czy wyświetlanie review w wizjerze mimo spustu w położeniu AF po zrobieniu zdjęcia), które pewnie dadzą się usunąć nowym softem. Jeśli dpreview się czepiało każdego elementu, który im się nie podobał i porównywali do Sony (w III odsłonie do którego już mogli przywyknąć) to nie ma się czemu dziwić tym kilku % różnicy w ocenie ergonomii.

    A co do odrawiania? DPP nigdy mnie do siebie nie przekonał, a ostatniego LR (obsługuje w ogóle?) nie chcę już kupować.

  5. #1025
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    czy wyświetlanie review w wizjerze mimo spustu w położeniu AF po zrobieniu zdjęcia), które pewnie dadzą się usunąć nowym softem
    Przecież to możesz wyłączyć bez problemu: pierwsza zakładka menu (czerwone), pierwsza tablica; czwarta linia od góry: Kontrolne wyświetlanie: przestaw na wyłącz. To "mignięcie" w wizjerze w słabym świetle, to nic innego jak dostosowanie jasności w wizjerze po to, żebyś widział na co ostrzysz, bo R-ką można ostrzyć naprawdę w ciemnej d.. .Nie odczuwam tego jako mignięcie, a raczej rozjaśnienie obrazu do poziomu widoczności.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 20-11-2018 o 18:27

  6. #1026
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    W cyfrowych za 9999
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

  7. #1027
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    A ja mam pytanie. Czy w R-ce można włączyć cropa dla szkieł EF? np. podpinam 85/1.8 i on pracuje na cropie, ekwiwalent 135.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1028
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A ja mam pytanie. Czy w R-ce można włączyć cropa dla szkieł EF? np. podpinam 85/1.8 i on pracuje na cropie, ekwiwalent 135.
    Tak, crop 1,6

  9. #1029
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A ja mam pytanie. Czy w R-ce można włączyć cropa dla szkieł EF? np. podpinam 85/1.8 i on pracuje na cropie, ekwiwalent 135.
    Można, dla EF wybierasz FF albo crop, dla EF-s ustawia się automatycznie i nie ma innego wyboru jak x1.6 .
    Zapiąłem właśnie EF 50mm 1.4 i tak wygląda menu jak na obrazku, dowolny wobór.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	075698FA-7A56-4CDA-A396-F79B82D18391.jpeg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	1,65 MB
ID:	1426
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  10. #1030
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    Można, dla EF wybierasz FF albo crop, dla EF-s ustawia się automatycznie i nie ma innego wyboru jak x1.6 .
    Zapiąłem właśnie EF 50mm 1.4 i tak wygląda menu jak na obrazku, dowolny wobór.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	075698FA-7A56-4CDA-A396-F79B82D18391.jpeg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	1,65 MB
ID:	1426
    Dzięki Panowie! A da się to jakoś szybko przełączać, ew. zapisać pod jakimś klawiszem, np. C1?
    Miłego dnia
    moja www

Strona 103 z 410 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153203 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •