Strona 97 z 410 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107147197 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #961
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zdziwiłbyś się ale częściowo dzięki takim szkiełkom jak kit i naleśnik Canon ma tak dobre wyniki w sprzedaży eM.

    Taki 40/2,8 i 24/2,8 z mocowaniem R to byłaby świetna wiadomość!

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Adapter działa jakoś dołująco na psychikę. Myślę, że Canon przewidział to i dlatego wypuścił dodatkowo adaptery z jakąś tam funkcjonalnością - pierścień albo szufladka. No to już jakoś rozgrzesza z używania bezsensownej przedłużki.
    Dla kogoś kto filmuje, ta przejściówka z filtrem ND to mega ułatwienie. Pewnie dlatego tanio nie będzie :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 12-11-2018 o 14:16

  2. #962
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie oceniałbym tego aż tak surowo :-)
    Myślę, że ograniczeniem często jest technologia (zwłaszcza w produkcji matryc), jednak całościowo znacznie wyżej oceniam perspektywy Canona niż bezpośrednich konkurentów;
    ja tez. bo oni wiedza co i po co wypuszczaja. i za ile powinni

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nikon wypuścił świetne body ze słabym AF i 4 szkła, które niczym nie wyróżniają się z masy podobnych słoików.
    marketingowo? zgodze sie. takie numerki nie robia wielkiej piany medialnej

    jakosciowo? mnie osobiscie Z-ka sie najbardziej podoba z tych nowych bezlusterkowcow. bo te szkla sa w fajnym miejscu jesli chodzi o balans miedzy rozmiarem, jakoscia i (prawie) cena. czego o R 50/1.2 czy R 24-105 nie powiem a i galkologia nie wydaje sie miec zadnych wypierdow jak R :/

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Sony z kolei to firma typowo technologiczna, która nastawiona jest na zysk tu i teraz i dla której z perspektywy czasu wybór bagnetu APS-C okaże się strzałem w kolano.
    pozyjemy, zobaczymy. ciekaw jestem ile osob wroci z A7-mek do Canon i Nikona. nie z onanistow sprzetowych, ktorzy sie na kazda nowosc rzuca, tylko z pragmatycznych uzytkownikow, ktorzy umieja ocenic czego potrzebuja i co powinni kupic. biorac pod uwage jak Sony sie "przylozylo inaczej" do ergonomii Alf i ich bezproblemowe obslugi, nawet takie cos jak EOS R moze okazac sie wygodniejsze w obsludze i adapter do EF w komplecie ma firmowy

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Niewiadomą jest Panasonic, bo oni potrafią zrobić dobre body i nie szczypią się dodaniem wszystkiego co aktualnie mają na półce. Problematyczne jest tylko mocowanie Leicy; nie brzmi tanio, a wybór szkieł też będzie taki sobie.
    na razie nia ma aparatu, wiec nie ma o czym dyskutowac


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zdziwiłbyś się ale częściowo dzięki takim szkiełkom jak kit i naleśnik Canon ma tak dobre wyniki w sprzedaży eM.
    moze i tak. ja probuje w M znalezc sensowny system dla zaawansowanego amatora (bo kupilem go zestawem M5 + 32/1.4) ale w zasadzie nawet w najbardziej wypasionym korpusie M5 jest tak w cholere DNA z Powershotow, ze mozna sie zaplakac jak dalo sie tak sp* cos, co mogloby byc fajnym drugim aparatem

    natomiast jesli mowimy o sprzedazy M50-tek i M100-tek... to umowmy sie, ze powodem dla ktorego ludzie wybieraja te korpusy w sklepie jest nie tyle oferta obiektywow czy tychze jakosc co bardziej skojarzenie nazwy Canon z tymi bialymi lufami na zawodach sportowych tu sprzedaje sie nie tyle sam produkt, co brand... :/ z punktu widzenia nie-Canoniera taki M50 nie jest jakos drastycznie lepszy od porownywalnych cenowo bezlusterkowcow
    www albo tez flickr

  3. #963
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Dla kogoś kto filmuje, ta przejściówka z filtrem ND to mega ułatwienie. Pewnie dlatego tanio nie będzie :-)
    Nie jest to dla mnie czytelne: czy do szufladki z adapera za 300 USD z fitrem polaryzacyjnym można włożyć filtr ND czy też alternatywnie trzeba dokupić za 400 USD adapter z regulowanym filtrem ND.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #964
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Taki 40/2,8 i 24/2,8 z mocowaniem R to byłaby świetna wiadomość!
    Pytanie tylko czy w tym systemie to będzie miało taką siłę przyciągania? Watpię. Canon zrobił bodaj największe lustro FF z całej trójki i chyba to jest jasny komunikat że kompaktowość nie jest tu priorytetem. Może w przyszłości. Póki co przewiduję raczej kolejne jasne słoje, killery w zakresie jakości optycznej. To jest moim zdaniem główna przesłanka całego systemu - tak przynajmniej wynika z tego co mówią oficjele . Myślę że to może być tak silne że może doprowadzić do sytuacji jak kiedyś z 5D - wielu nie chciało ale i tak kupiło bo nie było alternatywy. Przyczyna techniczna była inna ale mechanizm ten sam.
    I jeszcze jedno, biorąc pod uwagę nieustająco kurczący się wolumen sprzedaży - tanio już było .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #965
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja probuje w M znalezc sensowny system dla zaawansowanego amatora (bo kupilem go zestawem M5 + 32/1.4)
    Mały off-top; jak oceniasz to 32/1,4 (rozważam zakup)?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Póki co przewiduję raczej kolejne jasne słoje, killery w zakresie jakości optycznej. To jest moim zdaniem główna przesłanka całego systemu - tak przynajmniej wynika z tego co mówią oficjele .
    Taki pokaz siły i możliwości zawsze dobrze robi w początkowej fazie rozwoju systemu. Potem standardowe zoomy reporterskie. Nadzieję daje 35/1,8 IS macro, bo tania i dobra, ale jestem pewien, że od czasu do czasu Canon przywali takim szkłem, że buty spadną. Będzie o czym pisać na portalach branżowych i brylować w testach.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 12-11-2018 o 14:32

  6. #966
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie oceniałbym tego aż tak surowo :-) Myślę, że ograniczeniem często jest technologia (zwłaszcza w produkcji matryc), jednak całościowo znacznie wyżej oceniam perspektywy Canona niż bezpośrednich konkurentów; Nikon wypuścił świetne body ze słabym AF i 4 szkła, które niczym nie wyróżniają się z masy podobnych słoików. Przeciętne szkła w zawyżonej cenie. Sony z kolei to firma typowo technologiczna, która nastawiona jest na zysk tu i teraz i dla której z perspektywy czasu wybór bagnetu APS-C okaże się strzałem w kolano. Niewiadomą jest Panasonic, bo oni potrafią zrobić dobre body i nie szczypią się dodaniem wszystkiego co aktualnie mają na półce. Problematyczne jest tylko mocowanie Leicy; nie brzmi tanio, a wybór szkieł też będzie taki sobie.
    Sigma obiecała, że wypuści na ten bagnet wszystkie swoje szkła obecnie oferowane dla bezstekowców. Wiec o niedobór stałek ze światłem f/1.4 bym się nie martwił.

  7. #967
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Mały off-top; jak oceniasz to 32/1,4 (rozważam zakup)?
    jeszcze nie oceniam czekam az wyprzedadza sie stare klamoty i wtedy sobie kupie 32/1.4. jak juze bee mial i sie pobawie, to cos Ci podesle

    z sampli, ktore mialem okazje poogladac jest supcio.


    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Taki pokaz siły i możliwości zawsze dobrze robi w początkowej fazie rozwoju systemu. Potem standardowe zoomy reporterskie. Nadzieję daje 35/1,8 IS macro, bo tania i dobra, ale jestem pewien, że od czasu do czasu Canon przywali takim szkłem, że buty spadną. Będzie o czym pisać na portalach branżowych i brylować w testach.
    to jest mis na skale naszych mozliwosci, i to nie jest nasze ostatnie slowo!
    www albo tez flickr

  8. #968
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no to decyzja: bylo pierwsze bo dopracowalo, czy dlatego, ze bylo jedyne?
    Jeśli sie jest monopolistą to sytuacja jest zupełnie inna niz gdy sie ma konkurencję. Na razie w Sony mogli nie dawać wszystkiego.
    Z jednym może wyjątkiem, wszystko dali w A9, a teraz sporą część z tego dadzą do A7 mk4. Bo pojawiła sie konkurencja C i N.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    .. Nikon wypuścił świetne body ze słabym AF i 4 szkła, które niczym nie wyróżniają się z masy podobnych słoików. Przeciętne szkła w zawyżonej cenie.
    Zawyżona cena - oczywiscie. Tak jak wszystkich nowości.
    Co do przecietności szkieł. Hm, patrzyłes na MTF tych szkieł? To są/będą jedne z najostrzejszych obiektywów, krzywe wyglądaja lepiej niz Sigm ART. No i uważasz że 58/0.95 to szkło o przeciętnej jasności?

  9. #969
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Zawyżona cena - oczywiscie. Tak jak wszystkich nowości.
    Co do przecietności szkieł. Hm, patrzyłes na MTF tych szkieł? To są/będą jedne z najostrzejszych obiektywów, krzywe wyglądaja lepiej niz Sigm ART. No i uważasz że 58/0.95 to szkło o przeciętnej jasności?
    Szkła Nikona specjalnie mnie nie interesują, ale zacytuję Ci opinię fanboya Nikona (który wie o czym pisze):

    "The Nikon NIKKOR Z lenses have been a disappointment at best, so I look forward to testing the Canon RF 28-70mm f/2L USM because it seems that Canon is taking the pro market seriously in terms of lenses, but Nikon is not, at least not yet."

    Żródło: https://diglloyd.com/blog/2018/20181...nclusions.html

    I jeszcze jeden cytat z tej strony;

    "Nikon has nothing but consumer grade lenses as yet for the Z7, a terribly slow release schedule for new lenses, "

    58/0,95 pominę milczeniem, bo z jednej strony chyba nie jest jeszcze dostępny, z drugiej strony robienie tego szkła bez AF to trochę bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 12-11-2018 o 15:22

  10. #970
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    "The Nikon NIKKOR Z lenses have been a disappointment at best, so I look forward to testing the Canon RF 28-70mm f/2L USM because it seems that Canon is taking the pro market seriously in terms of lenses, but Nikon is not, at least not yet."

    Żródło: https://diglloyd.com/blog/2018/20181...nclusions.html

    I jeszcze jeden cytat z tej strony;

    "Nikon has nothing but consumer grade lenses as yet for the Z7, a terribly slow release schedule for new lenses, "
    podkreslilem slowo, ktorego wariant powinien znalezc sie w pierwszym zdaniu. a nie w drugim.

    prawda, premierowe szkla do Z nie sa dla profesjonalisty. a przynajmniej nie do profesjonalnego onanisty sprzetowego, ktory wyda kazda kase na nowosc jesli tylko bedzie sie mogl pochwalic cyferkami.

    wariant "seems" powinien byc w pierwszym zdaniu. to ze pierwszy rzut Nikona nie jest dla Pro to niekoniecznie jest rozczarowanie. dla tych Pro pewnie tak, ale dla 99% innych fotografow (tych amatorow) juz nie musi byc.

    a ze szklami do Z-tki jest ten numer co Jacek_Z napisal: one nie powalaja numerkami, natomiast MTF-y wygladaja kosmicznie (i bardziej adekwantnie do ceny niz gola cyferka f/1.8). to w praktyce moze byc bardzo sensowne. ile osob na tym forum woli 50 STM od 50/1.4, mimo "az" 2/3 mniej swiatla?
    www albo tez flickr

Strona 97 z 410 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107147197 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •