Strona 62 z 410 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #611
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Orientujecie się może, czy potwierdzenie ostrości przy ręcznym ostrzeniu działa również z obiektywami typowo manualnymi voigtlander, zeiss, m42? Wiadomo, że te dwa pierwsze mają chip i styki więc prawdopodobieństwo jest większe, ale co z totalnie starymi szkłami?
    Orientujemy się.

    A week ago I attended a local Canon EOS R presentation.

    I'm heavy manual focus lenses user (Zeiss ZE serie and many other old C/Y, FD, MD, AR, M42 lenses). For about 3 years I use first A7 as my travel camera next to my 1DsIII and 1DIV. For small lenses I actually prefer the first generation Sony bodies, over II and III.

    For the MF lenses use I like:
    - the ergonomics of body is superb, much better than newer Sony bodies, especially with big lenses. Even with the mighty RF 1.2/50L and adapted 1.4/35L and 1.4/85L, it feels very comfortable in my hand (I'm used to 1D bodies). There is enough place too for my little finger on the body grip. There is enough space between lens and fingers too.
    - there is basically no EFV blackout with silent shutter
    - the EF-R adapter is built very well, no wobbling and no play between body and lens. EF lenses feel really like native lenses.
    - control ring on adapter is really nice idea, it's like to have aperture ring on all EF lenses.
    - the button customization looks endless in comparison to my 1D bodies
    - focus peaking is much finer and looks usable even at wide apertures in comparison to Sony implementation
    - the focus assist is GENIUS! I was able to focus with Planar 1.4/85ZE wide open precisely on eye WITHOUT zooming in! And the focus was always spot on. If you own this lens, you know how tricky is to focus it wide open with optical viewfinder
    - it is now possible to map the zoom function to any button (it was not possible with EOS M and M3 - only via touch scrreen), I have no experience with newer Ms)

    Overall, best digital camera for MF lenses i've tried!
    Źródło: https://www.fredmiranda.com/forum/to...113/0#14599530

    Focus assist (Focus guide w menu aparatu) to są te schodzące się strzałki o których napisał wcześniej sven:

    https://youtu.be/dtwKao_nuko?t=167

    https://www.dpreview.com/forums/post/61610906?image=0

    Co do obiektywów z mocowaniem np. M42 to na razie nie wiadomo nic ponieważ na rynku nie ma jeszcze odpowiednich adapterów. Pierwsze będą zapewne najwyższej jakości i niestety sprzedawane w najwyższej cenie produkty firmy Novoflex ale to dopiero w listopadzie:

    http://www.northlight-images.co.uk/n...r-and-nikon-z/

  2. #612
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Wizjer bardzo ułatwia kadrowanie w ciemnicy, widać więcej niż w lustrze (porównanie z 5Dmkll)....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 15-10-2018 o 19:27 Powód: ort
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #613
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wizjer bardzo ułatwia kadrowanie w ciemnicy, widać więcej niż w lustrze (porównanie z 5Dmkll)....
    Nawet w zupełnej ciemnicy widać dość dobrze choć jakość obrazka jest taka sobie. Nie wiem, może to się jakoś ustawia, ale jak w tej ciemnicy pojawi się bardzo jasny obiekt (źródło światła skierowane w obiektyw) to widać bardzo mało , gorzej niż w OVF.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 15-10-2018 o 19:28 Powód: poprawiłem swój ort
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #614
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nawet w zupełnej ciemnicy widać dość dobrze choć jakość obrazka jest taka sobie. Nie wiem, może to się jakoś ustawia, ale jak w tej ciemnicy pojawi się bardzo jasny obiekt (źródło światła skierowane w obiektyw) to widać bardzo mało , gorzej niż w OVF.
    No trzeba to będzie wypróbować w boju.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #615
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Jest nowy LR, ACR, no i DPP. Można sobie wywołać co tam dają w necie.
    No i jest gorzej niż w 5DIV. Wyłazi banding przy niezbyt forsownej obróbce: Shadows +100, Exposure +1,5 w LR.
    Dla mnie to dosyć typowa obróbka w fotkach z miasta przy ostrym słońcu i pełnym cieniu.
    Na razie wygląda to średnio. Zakładam, że firmware coś poprawi bo sam sensor rodem z 5DIV tego nie ma.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 16-10-2018 o 18:11
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #616
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Firmware chyba jeszcze nigdy nie poprawił takiej rzeczy.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #617
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Temu korpusowi chyba bliżej do 6d niż 5d. Przy czym dla mnie 6d to jest już aparat profesjonalny Orientujecie się, czy można to R gdzieś wypożyczyć?
    Miłego dnia
    moja www

  8. #618
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Marfot jeszcze mi tak do głowy przyszło...spróbuj wywołać te pliki w Capture One, albo innym. Może LR nie bardzo to ogarnia?
    Miłego dnia
    moja www

  9. #619
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Firmware chyba jeszcze nigdy nie poprawił takiej rzeczy.
    Taki rodzaj bandingu jak w moim 5DII to oczywista cecha sensora (technologii). W R występują szerokie pasy zielone i czerwone - tylko poziome. Jakby coś ze sczytywaniem danych było zwalone. Naprawią

    P.S.
    Nie wiem czy te RAWy, które mam nie są z egzemplarzy przedprodukcyjnych.

    Komentarz Canona w sprawie bandingu w 5DII:
    "Canon always strives to provide the highest quality products to our customers. We apologize for any inconvenience these phenomena may have caused. We appreciate your kind patronage and support."
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 16-10-2018 o 21:11
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #620
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ciekawe czy ten nie kwestia bardziej rozbudowanego DPAF w EOS R. Ale z "Shadows +100, Exposure +1,5 w LR" to nawet na matrycy 6d classic jeśli klatka była naświetlona na podstawowej czułości powinno wyglądać w miarę poprawnie.

Strona 62 z 410 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •