Strona 61 z 410 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #601
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    BTW - sony ostatnio aktualizacją zablokowało niefirmowe baterie.
    Nie dramatyzujmy - nie zablokowało, tylko podczas uruchamiania wyświetla komunikat ostrzegający, że bateria jest nieoryginalna, a podczas pracy nie mamy dostępu do procentowego wskazania naładowania baterii - jest tylko zgrubne oszacowanie w postaci 4 segmentowej ikonki baterii. Poza tym działa tak jak działało dotychczas.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  2. #602
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a to mi wyjasnij, prosze...

    czy nakrecany z przodu, czy wrzucany/wkrecany do adaptera... nadal jest to fizyczny, szklany filtr
    Niby tak, ale jak wrzucisz w ten adapter to możesz już w zasadzie nie wyciągać lub robić to rzadko. Nie dotkniesz go także podczas kręcenia a tu chyba najczęściej się brudzi.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    co do polara akurat jestem nie do konca przekonany. tu akurat mozliwosc ustawienia ma jakies znaczenie. bedziesz dwa razy odkrecal obiektyw, jak zechcesz zrobic raz kadr pionowy zamiast poziomego? (raz odkrecic zeby obrocic polar 90 stopni do zdjecia pionowego, drugi raz, zeby wrocic do ustawienia dla poziomu)
    W tym adapterze jest na zewnątrz pokrętło, które kręci filtrem bez wyciągania go.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #603
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Mnie się bardziej widzi adapter z dodatkowym programowalnym pokrętłem. Widzę kilka zastosowań u siebie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #604
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Podstawową zaletą filtra w adapterze to fakt, że działa ze wszystkimi obiektywami bez względu na średnicę.
    Od 3 dni (dzięki uprzejmości Canon Polska) testuję R-kę z 50/1,2 i 24-105, oraz moimi szkłami przez adapter. Nie miałem zbyt wiele czasu na testy, ale z czystym sumieniem mogę napisać, że AF działa bardzo sprawnie (i szybko) zarówno z natywnymi szkłami i z moją szklarnią EF przez przejściówkę. W słabym świetle ostrzy nawet tam gdzie 1dx i 5d IV się nie wyrabiają (dotyczy również ciemnych szkieł; na obu body 24-105/4). Nie testowałem na obiektach w ruchu. 50/1,2 to kloc, ale jakość i ostrość rekompensują wagę i wielkość :-)

    Jeżeli ktoś ma ochotę ściągnąć paczkę zdjęć (jpegi bez żadnej ingerencji; głównie 50/1,2 na 1,2 i dwa pstryki 20-105) to proszę:
    https://we.tl/t-wjiO61isWE
    Ostatnio edytowane przez sv ; 15-10-2018 o 13:19

  5. #605
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mnie się bardziej widzi adapter z dodatkowym programowalnym pokrętłem. Widzę kilka zastosowań u siebie.
    To też Canon często nie daje w nowych puszkach tego czego oczekują użytkownicy. Wrzuca coś innego o czym nawet nie myśleli, ale jest to tak fajne, że wszyscy i tak chcą kupić najlepszy przykład to 5dmk2. Wszyscy chcieli wreszcie działającego AFu a zamiast tego Canon dał video co chyba było punktem przełomowym.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #606
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    podstawowa wada filtra w adapterze jest to, ze troche wiecej zabawy jest z jego zalozeniem/zdjeciem.

    a w przypadku gestych filtrow ND (ND1000) dochodzi jeszcze kwestia odbic, bo ten filtr dziala jak lusterko i jesli szklo nie jest dobrze wyciemnione w srodku (nie wszystkie Canony sa, to ryzykuje sie spora strata kontrastu.

    to tak z landszafciarskiego punktu widzenia. chociaz po prawdzie to jako landszafciarz nie bardzo widze czemu wolalbym bym skazany na celownik elektroniczny, zamiast moc korzystac z optycznego
    www albo tez flickr

  7. #607
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    podstawowa wada filtra w adapterze jest to, ze troche wiecej zabawy jest z jego zalozeniem/zdjeciem.

    a w przypadku gestych filtrow ND (ND1000) dochodzi jeszcze kwestia odbic, bo ten filtr dziala jak lusterko i jesli szklo nie jest dobrze wyciemnione w srodku (nie wszystkie Canony sa, to ryzykuje sie spora strata kontrastu.

    to tak z landszafciarskiego punktu widzenia. chociaz po prawdzie to jako landszafciarz nie bardzo widze czemu wolalbym bym skazany na celownik elektroniczny, zamiast moc korzystac z optycznego
    Ja przy takich spokojnych ujęciach wolę i tak korzystać z tylnego ekranu. Lepiej mi się kadruje, mogę sobie przybliżyć dowolny fragment kadru. Co do celownika też bardziej się skłaniam do tradycyjnego rozwiązania. Dlatego jeśli mam się przesiąść na bateriożerne FF ML to będę brał pod uwagę przede wszystkim AF. Reszta jest za#$%ista już w relatywnie niedrogim 6dmk2.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #608
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mnie się bardziej widzi adapter z dodatkowym programowalnym pokrętłem. Widzę kilka zastosowań u siebie.
    No tak, fotografowanie, czy filmowanie w manualu dostaje nowego kopa, zwłaszcza, że (za drobną opłatą :-) można sobie zrobić płynne pokrętło systemowe na obiektywie (ISO).
    Ostatnio edytowane przez sv ; 15-10-2018 o 13:34

  9. #609
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Orientujecie się może, czy potwierdzenie ostrości przy ręcznym ostrzeniu działa również z obiektywami typowo manualnymi voigtlander, zeiss, m42? Wiadomo, że te dwa pierwsze mają chip i styki więc prawdopodobieństwo jest większe, ale co z totalnie starymi szkłami?
    Miłego dnia
    moja www

  10. #610
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Orientujecie się może, czy potwierdzenie ostrości przy ręcznym ostrzeniu działa również z obiektywami typowo manualnymi voigtlander, zeiss, m42? Wiadomo, że te dwa pierwsze mają chip i styki więc prawdopodobieństwo jest większe, ale co z totalnie starymi szkłami?
    Nie mam manualnych szkieł żeby to sprawdzić, ale jasnymi (otwartymi) szkłami bez problemu wyostrzysz, bo wizjer jest na tyle szczegółowy, że nie miałem problemu z ostrzeniem manualnym, np 50/1,2. Trudniej będzie z szerszymi i ciemniejszymi szkłami. Jeżeli szkła mają styki, to powinien zadziałać asystent ostrzenia manualnego, który działa wyśmienicie, pokazując czy jesteś przed, czy za obiektem (schodzące się strzałki).
    Ostatnio edytowane przez sv ; 15-10-2018 o 13:54

Strona 61 z 410 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •