Strona 60 z 410 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #591
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Moj znajomy ma to cudo. Twierdzi że potrzeba sporo czasu żeby ogarnąć tę puszkę. Np. do niektórych przycisków jest możliwość przypisania jednej z 40-tu funkcji.
    Po kilku dniach użytkowania jedno co stwierdził że AF to klasa i nigdy jeszcze nie miał tak celnej puszki i to trafiającej nawet w ciemnicy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #592
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Moj znajomy ma to cudo. Twierdzi że potrzeba sporo czasu żeby ogarnąć tę puszkę. Np. do niektórych przycisków jest możliwość przypisania jednej z 40-tu funkcji.
    Po kilku dniach użytkowania jedno co stwierdził że AF to klasa i nigdy jeszcze nie miał tak celnej puszki i to trafiającej nawet w ciemnicy.
    Kolega niech jeszcze zapoda, czy szkła sigmy, tamrona itp. będą w pełni działać na nowym bagnecie R. Z tego co mi wiadomo wielu użytkowników używa szkieł sigmy Art 35, 50 i 85 a ostatnio też 105 i 135 tak więc dla nich to będzie całkiem istotna kwestia...
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #593
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Kolega niech jeszcze zapoda, czy szkła sigmy, tamrona itp. będą w pełni działać na nowym bagnecie R. Z tego co mi wiadomo wielu użytkowników używa szkieł sigmy Art 35, 50 i 85 a ostatnio też 105 i 135 tak więc dla nich to będzie całkiem istotna kwestia...
    Nawet jeśli teraz działają to mogą nie działać po jakiejś aktualizacji firmware. Taka możliwość zawsze istnieje, także takie "zapodawanie" nic nie wnosi. Od dawna wiadomo że współpraca Canona z kundlami układa się marnie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #594
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nawet jeśli teraz działają to mogą nie działać po jakiejś aktualizacji firmware. Taka możliwość zawsze istnieje, także takie "zapodawanie" nic nie wnosi. Od dawna wiadomo że współpraca Canona z kundlami układa się marnie.
    Albo odwrotnie. Sigma i Tamron sie przyłożą i zaktualizują coś tam w swoich szkłach żeby było jak najlepiej. Po to są docki.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #595
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nawet jeśli teraz działają to mogą nie działać po jakiejś aktualizacji firmware. Taka możliwość zawsze istnieje, także takie "zapodawanie" nic nie wnosi. Od dawna wiadomo że współpraca Canona z kundlami układa się marnie.
    Tyle to też wiem. Chodzi mi o obecny firmware w R-ce. Sigma zapewne przygotuje kiedyś nowy, ale ważne czy dalej będą problemy znane z przeszłości.

    BTW - sony ostatnio aktualizacją zablokowało niefirmowe baterie. To jednak mniejszy problem niż brak możliwości użytkowania 50% posiadanych szkieł z mocowaniem canona.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #596
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Po kilku dniach użytkowania jedno co stwierdził że AF to klasa i nigdy jeszcze nie miał tak celnej puszki i to trafiającej nawet w ciemnicy.
    Opinie w necie są jakby z dwóch przeciwległych biegunów Poproś kolegę, żeby dał za jakiś czas trochę bardziej rozległą opinię.

    Podoba mi się ta puszka i chętnie bym kupił, ale kluczowym czynnikiem będzie dla mnie działanie AFu w zastosowaniach reportażowo-portretowych. Baterię jakoś przeboleję
    Miłego dnia
    moja www

  7. #597
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Jeszcze jedna ciekawa rzecz (może było) - jak się podepnie szkło EFS to puszka to widzi i automatycznie przełącza się na cropa.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #598
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jeszcze jedna ciekawa rzecz (może było) - jak się podepnie szkło EFS to puszka to widzi i automatycznie przełącza się na cropa.
    podejrzewam, ze po tagu obiektywu decyduje. bo gdyby na podstawie winietowania, to z 17-40 czy 35 IS tez sie powinien na cropa przelaczac
    www albo tez flickr

  9. #599
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Fajna sprawa jest też z tymi adapterami gdzie można wrzucić polar albo ND. Niby od zawsze można było wkręcić na obiektyw, ale w takim wypadku trzeba czasami mieć ze 2-3 średnice filtrów do różnych szkieł.
    Osobiście raczej nie fotografuję krajobrazów, ale np. wczoraj błyskałem trochę w plenerze ok. godz. 15:00 i przy HSS-ie 2 lampy reporterskie YN600ex-rt niestety nie wyrabiały. Przydałby się filtr ND, ale tak jak wspomniałem musiałbym kupić ze 3 średnice a tak kupuję jeden bdb jakości. Odpada też problem ciągłego czyszczenia zabrudzeń od paluchów i kurzu.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #600
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Odpada też problem ciągłego czyszczenia zabrudzeń od paluchów i kurzu.
    a to mi wyjasnij, prosze...

    czy nakrecany z przodu, czy wrzucany/wkrecany do adaptera... nadal jest to fizyczny, szklany filtr

    co do polara akurat jestem nie do konca przekonany. tu akurat mozliwosc ustawienia ma jakies znaczenie. bedziesz dwa razy odkrecal obiektyw, jak zechcesz zrobic raz kadr pionowy zamiast poziomego? (raz odkrecic zeby obrocic polar 90 stopni do zdjecia pionowego, drugi raz, zeby wrocic do ustawienia dla poziomu)
    www albo tez flickr

Strona 60 z 410 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110160 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •