Strona 93 z 410 PierwszyPierwszy ... 43839192939495103143193 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #921
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    R to system doskonały dla osób mających zamiar w przyszłości budować szklarnie w oparciu o szkła z mocowaniem RF.
    To jest oczywiste, bo to świetne szkła, których w Sony nie uświadczysz z powodu błędnej decyzji o zastosowaniu bagnetu APS-C w body FF. Nowe body będą wychodziły co roku. Bezsensowny bagnet zostanie, bo jeżeli Sony wymieni bagnet, to może się od razu pakować. Jak pisałem wcześniej; SOny już miało swoje pięć minut.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-11-2018 o 14:15

  2. #922
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    sven piszesz :

    Z to znakomite body (znacznie lepsze od Sony). Niestety słaby AF go dyskwalifikuje.

    O ile w części znam A7R2/3 to Z "nie trzymałem w ręku" stąd muszę posługiwać się testami/opiniami innych
    Uważam że dpreview to wiarygodne odniesienie dla całościowej, kompleksowej oceny puszki

    W tych testach oceny A7R3 wypadł lepiej od Z7 (no, praktycznie tak samo, 90% do 89%)
    https://www.dpreview.com/reviews/son...-iii-review/11
    Nieco lepiej Z7 wypadł w ocenie budowy oraz ergonomii oraz "o włos" w jakości RAW a w pozostałych 8 kategoriach A7R3 wypadł lepiej

    jp

    PS
    Z tym linkiem nie do końca jest dobrze.
    Trzeba zjechać na stronie Conclusion na dół, kliknąć Compare mode i wybrać aparat do porównań
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-11-2018 o 14:35
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #923
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    To jest oczywiste, bo to świetne szkła, których w Sony nie uświadczysz z powodu błędnej decyzji o zastosowaniu bagnetu APS-C w body FF. Nowe body będą wychodziły co roku. Bezsensowny bagnet zostanie, bo jeżeli Sony wymieni bagnet, to może się od razu pakować. Jak pisałem wcześniej; SOny już miało swoje pięć minut.
    Canon też miał "swoje pięć minut" i na chwilę obecną cały system do EOSa R opiera się wyłącznie na adapterze EF/RF. Dużo szkieł EF zostało zaprojektowanych ponad 20 lat wcześniej. Przykładowo moje ulubione szkiełko EF 85 1.8 liczy sobie 26 wiosen i nie było obliczane pod cyfrę. Kłania się tzw. telecentryczność - cząsteczki materiału światłoczułego na kliszy mogły być naświetlane z każdej strony, ale światło na piksele matrycy powinno padać prostopadle.

    Bardziej "bezsensowne" jest opieranie strategii nowego systemu R na adapterze EF/RF i kilkudziesięcioletnich szkłach z mocowaniem EF niż postponowanie nowo obliczonych i zaprojektowanych natywnych szkieł pod mocowanie Sony FE. A jakości natywnych szkieł Zeissa Sony oraz serii GM na Twoim miejscu bym nie podważał, ale jak uważasz...

    Od zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-11-2018 o 15:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #924
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Bardziej "bezsensowne" jest opieranie strategii nowego systemu R na adapterze EF/RF i kilkudziesięcioletnich szkłach z mocowaniem EF niż postponowanie nowo obliczonych i zaprojektowanych natywnych szkieł pod mocowanie Sony FE. A jakości natywnych szkieł Zeissa Sony oraz serii GM na Twoim miejscu bym nie podważał, ale jak uważasz...

    Od zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
    Bez przejściówek EF-E, to ten system Sony nigdy by nie stanął na nogi. Skoro te szkła Sony takie rewelacyjne, to dlaczego używasz przejściówki z Canona :-) I skoro te Zeissy i G takie świetne, to zobaczmy porównanie do 200/2, 300/2,8, 400/2,8, 500, 600, i wielu wielu innych. I co? Nie ma w systemie Sony? A przecież taki kompletny system jest :-) Pamiętam jak Sony chwalił się wszem i wobec nowym 400/2,8. Jaki to zaj...sty obiektyw i lżejszy od wszystkich konkurentów. Canonowi zajęło raptem 2 miesiące na zaprezentowanie lżejszego i lepszego optycznie 400/2,8. W przyszłym roku pojawi się komplet zoomów reporterskich 16-35/2,8 , 24-70/2,8 i 70-200/ 2,8, do tego szkła, których w Sony nie zobaczysz: 24/1,2 , 12-21/1,4 (tak 1,4) pojawią się też budżetowe szkła (takie jak 35/1,8 IS Macro za 2500,- zł. I wtedy zaczniesz zastanawiać się, czy Twój punkt siedzenia jest właściwy (chociaż nie; zastanawiasz się teraz, wtedy już będziesz wiedział :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-11-2018 o 17:23

  5. #925
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Akademicka dyskusja...

    Może choć postaraj się zrozumieć jedną rzecz - odpływ ludzi z canona do innych systemów.

    Bo to, że samemu sobie udowadniasz słuszność zakupu EOS R dawno przestało mnie interesować.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #926
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Akademicka dyskusja...

    Może choć postaraj się zrozumieć jedną rzecz - odpływ ludzi z canona do innych systemów.

    Bo to, że samemu sobie udowadniasz słuszność zakupu EOS R dawno przestało mnie interesować.
    Patrząc na wyniki sprzedaży Canona, jakoś nie widzę tego tłumu zmierzającego w kierunku Sony. Hejtowanie Canona jest modne, decyzje zakupowe to zupełnie inna sprawa.
    Sobie nic nie muszę udowadniać, to raczej Twoja obecność na tym forum świadczy, że masz jakieś wątpliwości co do własnego wyboru. Niepotrzebnie. Weź tylko pod uwagę, że inni mogą mieć inne potrzeby i inną ocenę sytuacji, a 1/32.000 s nie jest im potrzebna do szczęścia.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-11-2018 o 18:03

  7. #927
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Patrząc na wyniki sprzedaży Canona, jakoś nie widzę tego tłumu zmierzającego w kierunku Sony. Hejtowanie Canona jest modne, decyzje zakupowe to zupełnie inna sprawa.
    Sobie nic nie muszę udowadniać, to raczej Twoja obecność na tym forum świadczy, że masz jakieś wątpliwości co do własnego wyboru. Niepotrzebnie. Weź tylko pod uwagę, że inni mogą mieć inne potrzeby i inną ocenę sytuacji, a 1/32.000 s nie jest im potrzebna do szczęścia.
    Bardzo miło poznać, co już wcześniej pisałem - "Andrzej Fryda: filmujący fotograf, fotografujący filmowiec, właściciel Studia F4, ambasador marki Canon"
    "Michał Smagor i Andrzej Fryda na zlecenie Canon Polska prowadzili tegoroczną edycję Canon Road Show i Beiks Road Show 2018. Wspólnie od 7 lat filmują śluby."

    Różnica taka, że ci "inni" bywali w różnych systemach i nie są związani w żaden sposób z jakimkolwiek system oraz nie działają pod presją Canon Polska. Gdybym wątpliwości nie posiadał to byłbym już zapewne użytkownikiem R. Wątek dowodzi, że poza mną wątpliwości ma również parę innych osób. Kolejny raz powtórzę, że chętnie wrócę do systemu canona o ile nie wykastrują kolejnych korpusów R, które pojawią się w przyszłości (jeśli dożyję tej chwili).

    BTW - wystarczy wejść na strony Sony i Fuji, aby przekonać się o tym, że są bardziej "hejtowane" od canona.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-11-2018 o 18:34
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #928
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Bardzo miło poznać, ...
    Nie mogę tego samego o Tobie powiedzieć, bo się nie przedstawiłeś. A co do presji; nie odczuwam. Używam również innych systemów. Sony i Fuji też miałem nieszczęście poznać. I żeby nie było; R-kę kupuję za własne pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-11-2018 o 18:31

  9. #929
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie mogę tego samego o Tobie powiedzieć, bo się nie przedstawiłeś. A co do presji; nie odczuwam. Używam również innych systemów. Sony i Fuji też miałem nieszczęście poznać. I żeby nie było; R-kę kupuję za własne pieniądze.
    Panie Andrzeju - wszystkie informacje o mnie są w stopce. Każdy ma swoje doświadczenia a używając systemów Fuji i Sony od ośmiu lat mam dokładnie przeciwne wrażenia (pozytywne). Życzę udanych zdjęć w nowym/starym systemie.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #930
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Każdy ma swoje doświadczenia ...
    zgadzam się w 100%, tyle, że wcześniej pisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    "Pianę" ???

    Nikt normalny nie kupi za taką cenę korpusu
    Ale miło, że po kilku stronach doszliśmy do tego samego wniosku: ludzie są różni; mają różne doświadczenia i różne potrzeby. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-11-2018 o 18:54

Strona 93 z 410 PierwszyPierwszy ... 43839192939495103143193 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •