Strona 92 z 410 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102142192 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #911
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Polecam również przemyśleć w jakim celu kupiłem i dlaczego bardzo często używam filtra ND4 ze szkłem EF 85 mm f/1.8 w FF.
    Jak doskonale wiesz, 1/8000 i ISO 100 załatwia sprawę jeżeli chodzi o foto. Zupełnie inna sprawa to wideo i tutaj przejściówka z filtrem ND to genialne i tanie rozwiązanie, jakiego w Sony i Fuji nie uświadczysz.

  2. #912
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Bez urazy, ale tacy koledzy jak Candar, jak Jan Pawlak zaczynali z canonem kilkanaście lat temu i w tym systemie parę lat trwali i już to daje im prawo do zabierania głosu na tym forum. Może ich opinie są skrajne, ale takie też są potrzebne. Jest to forum sprzętowe i dla człowieka, który stoi na rozdrożu, takie głosy też są potrzebne. Przyrównam to do sędziowania w skokach narciarskich - skrajne noty są odrzucane.
    No niestety w niektórych miejscach liczy się wyłącznie kultowość sprzętu. Wszelkie skrajne negatywne opinie są wypierane. Tzw. Freudowskie wyparcie i ignorowanie rzeczywistości.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #913
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Gdybym decyzję o zmianie z lustrzanki (5D3) na ML podejmował teraz to nie byłaby to R, gdyby nie było A7x to wybrałbym Z7 dla moich potrzeb
    R nie spełnia moich oczekiwań a podpinanie obiektywów EF przez przejściówkę uważam za ułomność, "chwilową" konieczność
    Nie tylko ja, Canon też konstruuje/patentuje szkła do R takie jakie ma w EF

    Z7 bo stabilizacja, "duża" matryca, jasna deklaracja kiedy/jakie szkła.
    I wymieniłbym całą szklarnię EF na systemową Z

    Uważam że "wyznawcy" Canona którzy chcą (już teraz) wejść w świat ML powinni się wstrzymać do następnych wersji R.
    Na pewno będą zdecydowanie lepsze.
    Dla mnie, po doświadczeniach z A7R2/3 obecna wersja R wygląda jak "wymuszona'", jako pokazanie już teraz na siłę ... Canon umie produkować ML FF

    I nie ma dla mnie znaczenia jaka firma ile sprzedaje sprzętu.
    VW też więcej sprzedaje od np. Mercedesa ale gdybym miał kasę to kupiłbym Mercedesa
    I nie chodzi o szpan a o jakość, trwałość, komfort, ....

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-11-2018 o 13:35
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #914
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Jak doskonale wiesz, 1/8000 i ISO 100 załatwia sprawę jeżeli chodzi o foto. Zupełnie inna sprawa to wideo i tutaj przejściówka z filtrem ND to genialne i tanie rozwiązanie, jakiego w Sony i Fuji nie uświadczysz.
    Bez komentarza.

    BTW
    Adapter Kipon Canon EF-Sony E z wbudowanym filtrem ND dostępny od 2016 roku.


    "Adapter z autofocusem przeznaczony dla bezlusterkowców Sony z mocowaniem E, wyposażony w dodatkowy panel z filtrem szarym. Podobnie, jak wcześniejsze adaptery marki Kipon, nowy model obsługuje autofocus i pozwala zamocować na bezlusterkowcach Sony (mocowanie E) obiektywy z bagnetem Canon EF. Dodatkowo adapter wyposażony jest w panel z filtrem ND (z redukcją o 4 kroki)."
    https://www.swiatobrazu.pl/kipon-ef-...nym-34631.html
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-11-2018 o 13:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #915
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Gdybym decyzję o zmianie z lustrzanki (5D3) na ML podejmował teraz to nie byłaby to R, gdyby nie było A7x to wybrałbym Z7 dla moich potrzeb


    jp
    Z to znakomite body (znacznie lepsze od Sony). Niestety słaby AF go dyskwalifikuje.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Bez komentarza.

    BTW
    Adapter Kipon Canon EF-Sony E z wbudowanym filtrem ND dostępny od 2016 roku.
    Znasz kogoś kto to używa? Jak działa AF? Nie działa? :-) Nie porównuj tego wynalazku z przejściówką Canona, bo to zupełnie inna bajka.

  6. #916
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    bo to zupełnie inna bajka.
    Oczywiście canon to jedyna alternatywa dla kogokolwiek mającego zamiar fotografować cokolwiek. Proponuję takie motto umieścić na widocznym miejscu oraz wykasować konta wszystkich "schizmatyków".
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #917
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Oczywiście canon to jedyna alternatywa dla kogokolwiek mającego zamiar fotografować cokolwiek. Proponuję takie motto umieścić na widocznym miejscu oraz wykasować konta wszystkich "schizmatyków".
    Nie wiem czy miałeś okazję zapiąć przejściówkę Canona na bagnet R. To jest naprawdę inna bajka. Na co dzień używam przejściówek Viltroxa i Metabones. Wiem o czym mówię. Jedna sprawa to precyzja wykonania. Kolejna, to pełna kompatybilność wsteczna, bez utraty szybkości AF. A co będzie jeżeli Sony firmware wyeliminuje obcych producentów? W Canonie nie ma tego niebezpieczeństwa.

  8. #918
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Gdybym decyzję o zmianie z lustrzanki (5D3) na ML podejmował teraz to nie byłaby to R, gdyby nie było A7x to wybrałbym Z7 dla moich potrzeb
    R nie spełnia moich oczekiwań a podpinanie obiektywów EF przez przejściówkę uważam za ułomność, "chwilową" konieczność
    Nie tylko ja, Canon też konstruuje/patentuje szkła do R takie jakie ma w EF

    Z7 bo stabilizacja, "duża" matryca, jasna deklaracja kiedy/jakie szkła.
    I wymieniłbym całą szklarnię EF na systemową Z
    jp
    Jak dla mnie oba systemy R i Z mają spory problem z AF-em. Żaden z nich nie jest do końca pełnowartościowy (warto poczytać testy obu aparatów pod tym kątem). Być może Panasonic Lumix S1R coś wniesie. Ale na chwilę obecną to raczej przedskoczkowie dla producenta, który do końca jeszcze nie zdecydował w którą pójdzie stronę.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie wiem czy miałeś okazję zapiąć przejściówkę Canona na bagnet R. To jest naprawdę inna bajka. Na co dzień używam przejściówek Viltroxa i Metabones. Wiem o czym mówię. Jedna sprawa to precyzja wykonania. Kolejna, to pełna kompatybilność wsteczna, bez utraty szybkości AF. A co będzie jeżeli Sony firmware wyeliminuje obcych producentów? W Canonie nie ma tego niebezpieczeństwa.
    Miałem przyjemność zapiąć przejściówkę Canona na bagnet R z kilkoma szkłami (w tym z sigmą
    To fajnie, ja też wiem o czym piszę, bo aktualizuję firmware w szkłach sigmy z mocowaniem canona i w adapterze sigmy MC-11.
    Nie kuś abym rozpoczynał kolejny wątek o "precyzji wykonania" szkieł i puszek canona - trochę ich przerobiłem przez te dzieści lat. Kilka szkieł się rozpadło (wady konstrukcji) a kilka odwiedziło serwis.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-11-2018 o 13:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #919
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jak dla mnie oba systemy R i Z mają spory problem z AF-em. Żaden z nich nie jest do końca pełnowartościowy (warto poczytać testy obu aparatów pod tym kątem). Być może Panasonic Lumix S1R coś wniesie. Ale na chwilę obecną to raczej przedskoczkowie dla producenta, który do końca jeszcze nie zdecydował w którą pójdzie stronę.
    Nigdzie ( w rozsądnych źródłach) nie czytałem o problemach R z AF, raczej odwrotnie, że jest szybki i pewny. Może zamiast czytać, wypróbuj jak to działa, bo w przeciwieństwie do Ciebie ja to przetestowałem.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    aktualizuję firmware w szkłach sigmy z mocowaniem canona i w adapterze sigmy MC-11.
    To jest właśnie to o czym pisałem wyżej. Co zrobisz jak Sony stwierdzi, że nie chce wspierać MC-11? Natywna przejściówka będzie działać zawsze z pełnym wsparciem producenta.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-11-2018 o 13:59

  10. #920
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nigdzie ( w rozsądnych źródłach) nie czytałem o problemach R z AF, raczej odwrotnie, że jest szybki i pewny. Może zamiast czytać, wypróbuj jak to działa, bo w przeciwieństwie do Ciebie ja to przetestowałem.
    Nie twierdzę, że AF w R jest zły (i też go testowałem w słabym świetle Twierdzę, że 3 fps oraz niedopracowany EYE Af determinują tezę o jego obecnej niepełnowartościowości. Przesiadając się ze Smieny 8M twierdziłbym nawet, że AF w R jest zajebi....ty, ale trochę inaczej wartościuję pewne rzeczy w odniesieniu do ceny i możliwości.


    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    To jest właśnie to o czym pisałem wyżej. Co zrobisz jak Sony stwierdzi, że nie chce wspierać MC-11? Natywna przejściówka będzie działać zawsze z pełnym wsparciem producenta.
    Posiadając klika szkieł sigmy raczej wątpię we wsparcie canona dla innych systemów w przyszłości R to system doskonały dla osób mających zamiar w przyszłości budować szklarnie w oparciu o szkła z mocowaniem RF i to raczej nie moja bajka - a już z pewnością nie z obecnym korpusem.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-11-2018 o 14:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 92 z 410 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102142192 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •