Strona 89 z 410 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #881
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dokładnie tak samo myślę! Dlatego bardziej wierzę, że wyjdzie w 2019 7D III z nową matrycą. Wątpię aby spotterzy i ptasiarze czekali na R APS-C.
    Tak, to bardziej prawdopodobny wariant. Z tym, że nie byłbym pewien kto na co teraz czeka. Np. ja wcale nie czekam na 7d3 tylko na a7000

  2. #882
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Praktycznie wszyscy użytkownicy 7d (II), których znam nigdy nie zapięli do tego korpusu obiektywu EF-S. Funkcjonował zawsze jako 1d(x) dla ubogich...
    Nie uogólniałbym, bo znam kilka osób (spotterzy) dla których właśnie 7D II było (i jest) strzałem w 10-tkę http://www.forum.spotter.pl/forum/fo...non-7d-mark-ii
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-11-2018 o 19:52
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #883

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Tak, to bardziej prawdopodobny wariant. Z tym, że nie byłbym pewien kto na co teraz czeka. Np. ja wcale nie czekam na 7d3 tylko na a7000
    Ja się nie doczekałem No i wyszło z tego co wyszło ;-)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  4. #884
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ja się nie doczekałem No i wyszło z tego co wyszło ;-)

    p,paw
    Myślę, że to rozsądne posunięcie i w odpowiednim momencie. W zasadzie Sony przynajmniej w przyszłym roku raczej nie musi wypuszczać nowych puszek. A9R to zupełna mrzonka, a tego A7000 wcale też nie byłbym taki pewien.

  5. #885
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ja się nie doczekałem No i wyszło z tego co wyszło ;-)

    p,paw
    No nie dziwię się

    Mnie najbardziej wk.....a w EOS R to, że aby uzyskać ciągły AF z priorytetem ostrości, prędkość musi spadać do 3 klatek na sekundę.

    Aparat canona jest w zasadzie nieużyteczny do fotografowania wszelkiego rodzaju szybkich akcji Zakładam, że każdemu użytkownikowi zdarzy się jednak sytuacja gdy będzie chciał/musiał skorzystać z fotografowania "obiektów" w ruchu.

    Tak więc info, że canonem EOS R można fotografować do 8 klatek na sekundę to FIKCJA, bo musisz zmniejszyć prędkość do 5 klatek na sekundę, aby mieć ciągły AF. Ale ten ostatni da jedynie priorytet szybkości zamiast celności. Aby uzyskać ciągły AF z priorytetem ostrości, prędkość musi spadać do 3 klatek na sekundę. Żenujące....

    Canon cofa się w rozwoju o 15 lat do czasów 10D, który miał 2.5 kl/s. Po kiego grzyba doskonałe szkła, jak nie da się ich realnie wykorzystać z tym korpusem ???

    Jakoś u innych da się osiągnąć 10 klatek bez dławika (A7 III - 10 klatek na sekundę z pełnym śledzeniem AF i priorytetem ostrości lub prędkości w zależności od potrzeb.)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-11-2018 o 10:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #886
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No nie dziwię się

    Mnie najbardziej wk.....a w EOS R to, że aby uzyskać ciągły AF z priorytetem ostrości, prędkość musi spadać do 3 klatek na sekundę.

    Aparat canona jest w zasadzie nieużyteczny do fotografowania wszelkiego rodzaju szybkich akcji Zakładam, że każdemu użytkownikowi zdarzy się jednak sytuacja gdy będzie chciał/musiał skorzystać z fotografowania "obiektów" w ruchu.

    Tak więc info, że canonem EOS R można fotografować do 8 klatek na sekundę to FIKCJA, bo musisz zmniejszyć prędkość do 5 klatek na sekundę, aby mieć ciągły AF. Ale ten ostatni da jedynie priorytet szybkości zamiast celności. Aby uzyskać ciągły AF z priorytetem ostrości, prędkość musi spadać do 3 klatek na sekundę. Żenujące....

    Canon cofa się w rozwoju o 15 lat do czasów 10D, który miał 2.5 kl/s. Po kiego grzyba doskonałe szkła, jak nie da się ich realnie wykorzystać z tym korpusem ???

    Jakoś u innych da się osiągnąć 10 klatek bez dławika (A7 III - 10 klatek na sekundę z pełnym śledzeniem AF i priorytetem ostrości lub prędkości w zależności od potrzeb.)
    Aby nie było, że coś zmyślam - wyciąg z instrukcji EOS R str. 145

    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-11-2018 o 11:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #887
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Tak, to bardziej prawdopodobny wariant. Z tym, że nie byłbym pewien kto na co teraz czeka. Np. ja wcale nie czekam na 7d3 tylko na a7000
    Wiadomo że oczekiwania są różne natomiast raczej target tych sprzętów bardzo się mija. Ktoś kto focił dotąd 7dmkII ma zupełnie inne potrzeby i oczekiwania w kwestiach ergonomii, obsługi i pancerności niż użytkownik a6000. To jet po prostu inna bajka.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #888
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiadomo że oczekiwania są różne natomiast raczej target tych sprzętów bardzo się mija. Ktoś kto focił dotąd 7dmkII ma zupełnie inne potrzeby i oczekiwania w kwestiach ergonomii, obsługi i pancerności niż użytkownik a6000. To jet po prostu inna bajka.
    Mam totalnie odmienne zdanie na ten temat, ale rozwinę może wieczorem... Teraz muszę trzcinę kosić

  9. #889
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Aby nie było, że coś zmyślam - wyciąg z instrukcji EOS R str. 145

    https://static.pokazywarka.pl/8/z/s/...29dc3_orig.jpg
    To może wywołać pianę, kicha w body za tyle kasy. Podejrzewam że część to ograniczenia technologiczne, a część to ochrona 5D. Myślę że to drugie bardziej. Zobaczymy na ile Canon będzie chciał rozwijać ten segment. Następna premiera dużo wyjaśni.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #890
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To może wywołać pianę, kicha w body za tyle kasy. Podejrzewam że część to ograniczenia technologiczne, a część to ochrona 5D. Myślę że to drugie bardziej. Zobaczymy na ile Canon będzie chciał rozwijać ten segment. Następna premiera dużo wyjaśni.
    "Pianę" ???

    Po 15 latach wracamy do 3 fps w bezlusterkowym EOSie R ??? To wyraźnie pokazuje, że canon pozycjonuje R na poziomie najtańszych odgrzewanych kotletów w postaci 2000D i EOS 4000D (nieśmiertelna matryca 18 mpix) z 3 fps.

    To już dawno przestało być zabawne a jest wyłącznie wk....e dla osoby mającej jako takie pojęcie o fotografowaniu. Nikt normalny nie kupi za taką cenę korpusu w którym przy ciągłym AF z priorytetem ostrości, maksymalna seria zdjęć wyniesie 3 klatki na sekundę.

    Mówiąc szczerze mam bardzo głęboko to, czym się kieruje canon kastrując swój każdy kolejny korpus, aby tylko nie kanibalizować swoich DSLR i kamer 4K. Konkurencja oferuje 10 i 20 fps bez ograniczeń i bzdurnych reklam wyssanych z palca.

    Zabawę w kotka i myszkę zakończyłem na 5D mark III. Nie wykluczam oczywiście powrotu do systemu o ile ten zacznie traktować swoich użytkowników poważnie a nie jak idiotów.

    Nawet na oficjalnej stronie mijają się z tym, co podaje instrukcja:
    https://www.canon.pl/cameras/eos-r/?...B&gclsrc=aw.ds Maks. około 4,3 kl./s w trybie Live View z funkcją Servo AF

    instrukcja
    https://static.pokazywarka.pl/8/z/s/...29dc3_orig.jpg
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-11-2018 o 18:35
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 89 z 410 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139189 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •