Strona 80 z 410 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #791
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Nie prawda.
    Albo 120fps (tylko przy ustawionym NTSC) - u „nas” to 100fps albo pełna rozdzielczość przy 60/50 fps.

    Opcja jakości obrazu nie ma nic do rozdzielczości. Odpowiada za sposób odczytu matrycy (resampling całości lub czytanie wybiórczo niektórych pikseli)

    Co nie zmienia faktu, że jako nowemu użytkownikowi A7R3 i tak się bardzo podoba. W porównaniu do 6500 jest spora różnica.

    P,paw
    Prawda (że nieprawda)

    Rozdzielczość EVF jest stała, 1280 x 960 x RGB
    Jakość to resampling z obrazowych pikseli matrycy :
    wysoka : wszystkich
    standard : 80%

    Jest info jak to wygląda w EOS R który ma matrycę o mniejszej ilości pikseli ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-11-2018 o 09:24
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #792

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Prawda (że nieprawda)

    Rozdzielczość EVF jest stała, 1280 x 960 x RGB
    Jakość to resampling z obrazowych pikseli matrycy :
    wysoka : wszystkich
    standard : 80%

    jp
    O masz jakieś źródło o tych 80% - bo ciężko coś znaleźć na ten temat.
    Przy 100/120 fps rozdzielczość EVF spada 2 krotnie - oczywiście nie fizycznie. Po prostu pokazuje mniej detalu.
    Co śmieszne - dla mnie tryb 60 fps jest naturalniejszy, ale pewnie dlatego ze się zdążyłem przez 3 lata do EVFa przyzwyczaić.

    P,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  3. #793
    Dopiero zaczyna Awatar krzysztof20d
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Bolesławiec
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Witam. Mam takie pytanie do użytkowników eosa R, czy migawka działa przy zapięciu obiektywów manualnych bez autofocusa? Zaupiłem dwa dni temu Canona R i gdy podpiąłem do niego manualne szkło Samyang 14/2.8( do Canona) to nie mogłem dokonać wyzwolenia migawki i zrobić zdjęcia. Czy taka sytuacja jest normalna czy trafiłem na jakiś felerny egzemplarz? Nie posiadam innych manualnych szkieł więc nie jestem w stanie na razie sprawdzić czy sytuacja się powtórzy. Ale dostrzegłem jeszcze jeden mankament. podpinając Sigmę 35/1.4 Art(do canona) na pełnej dziurze pojawiają mi się takie dziwne okręgi ,które znikają dopiero po przymknięciu przesłony do wartości 2.0 i też nie wiem czy to jest normalna sytuacja. Jesli ktos moze to w jakiś sposób sprawdzić jak jest to proszę o odpowiedz.
    Załączone miniatury Załączone miniatury 138A0028.JPG  

    Ostatnio edytowane przez krzysztof20d ; 04-11-2018 o 15:33
    5dIII, eosR, 17-40L,24-105LII, 100-400LII, 85LII, 135L, sigma 35/1.4, samyang14/2.8

  4. #794
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof20d Zobacz posta
    Witam. Mam takie pytanie do użytkowników eosa R, czy migawka działa przy zapięciu obiektywów manualnych bez autofocusa? Zaupiłem dwa dni temu Canona R i gdy podpiąłem do niego manualne szkło Samyang 14/2.8( do Canona) to nie mogłem dokonać wyzwolenia migawki i zrobić zdjęcia. Czy taka sytuacja jest normalna czy trafiłem na jakiś felerny egzemplarz? Nie posiadam innych manualnych szkieł więc nie jestem w stanie na razie sprawdzić czy sytuacja się powtórzy. Ale dostrzegłem jeszcze jeden mankament. podpinając Sigmę 35/1.4 Art(do canona) na pełnej dziurze pojawiają mi się takie dziwne okręgi ,które znikają dopiero po przymknięciu przesłony do wartości 2.0 i też nie wiem czy to jest normalna sytuacja. Jesli ktos moze to w jakiś sposób sprawdzić jak jest to proszę o odpowiedz.
    Co do sigmy to problem już był wcześniej przy innych modelach. Musisz włączyć korekty obiektywu, ew. zaktualizować firmware szkła. Co do drugiego obiektywu parę postów wyżej jest link do testu,w którym człowiek używa identycznego samyanga. Więc nie powinno być problemów. Daj znać potem jak Ci ta sigma pracuje. W szczególności AF
    Miłego dnia
    moja www

  5. #795
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    W kwestii obiektywów "manualnych": musisz (jak w każdym Canonie ) znaleźć w Custom settings opcję Release shutter without lens i włączyć ją

  6. #796
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof20d Zobacz posta
    Witam. Mam takie pytanie do użytkowników eosa R, czy migawka działa przy zapięciu obiektywów manualnych bez autofocusa? Zaupiłem dwa dni temu Canona R i gdy podpiąłem do niego manualne szkło Samyang 14/2.8( do Canona) to nie mogłem dokonać wyzwolenia migawki i zrobić zdjęcia. Czy taka sytuacja jest normalna czy trafiłem na jakiś felerny egzemplarz? Nie posiadam innych manualnych szkieł więc nie jestem w stanie na razie sprawdzić czy sytuacja się powtórzy. Ale dostrzegłem jeszcze jeden mankament. podpinając Sigmę 35/1.4 Art(do canona) na pełnej dziurze pojawiają mi się takie dziwne okręgi ,które znikają dopiero po przymknięciu przesłony do wartości 2.0 i też nie wiem czy to jest normalna sytuacja. Jesli ktos moze to w jakiś sposób sprawdzić jak jest to proszę o odpowiedz.
    Odnośnie tych okręgów jest to problem znany także z nowszych modeli lustrzanek. Aby się ich pozbyć wystarczyło wyłączyć jedną z opcji związanych z korekcją aberracji obiektywu. Jak działa AF tej Sigmy razem z R?

  7. #797
    Dopiero zaczyna Awatar krzysztof20d
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Bolesławiec
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Rozumiem ,że mogę to zrobić gdzieś w menu aparatu? AF raczej działa normalnie tak jak w canonie 5dIII którego użytkuje choc przyznam ,ze jeszcze nie sprawdzałem jakoś dokładnie tylko tak pobieżnie.
    5dIII, eosR, 17-40L,24-105LII, 100-400LII, 85LII, 135L, sigma 35/1.4, samyang14/2.8

  8. #798
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Tak, obie kwestie rozwiążesz w menu. Migawkę włączysz w Ustawienia indywidualne, bodaj piąta zakładka itd. (Strona 551 instrukcji obsługi).

  9. #799
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof20d Zobacz posta
    Witam. Mam takie pytanie do użytkowników eosa R, czy migawka działa przy zapięciu obiektywów manualnych bez autofocusa? Zaupiłem dwa dni temu Canona R i gdy podpiąłem do niego manualne szkło Samyang 14/2.8( do Canona) to nie mogłem dokonać wyzwolenia migawki i zrobić zdjęcia. Czy taka sytuacja jest normalna czy trafiłem na jakiś felerny egzemplarz? Nie posiadam innych manualnych szkieł więc nie jestem w stanie na razie sprawdzić czy sytuacja się powtórzy. Ale dostrzegłem jeszcze jeden mankament. podpinając Sigmę 35/1.4 Art(do canona) na pełnej dziurze pojawiają mi się takie dziwne okręgi ,które znikają dopiero po przymknięciu przesłony do wartości 2.0 i też nie wiem czy to jest normalna sytuacja. Jesli ktos moze to w jakiś sposób sprawdzić jak jest to proszę o odpowiedz.
    http://gdlp01.c-wss.com/gds/9/030003...r_Guide_PL.pdf

    Interesują Ciebie strony 551 ("Zwolnij migawkę bez obiektywu" daj na "Włącz") oraz 110 gdzie daj te wszystkie korekty na "OFF" to nie będziesz miał takich okręgów. 35-tka ART to chyba najstarszy obiektyw z tej serii i do niej nawet nie ma aktualizacji firmware która umożliwiała by włączenie sobie tych korekt (zapewne nie wszystkich) https://www.sigma-global.com/en/news/2018/07/13/1748/ Inne modele można aktualizować ale i tak EOS R jest nie wspierany ponieważ jest zbyt nowym aparatem.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 04-11-2018 o 16:48

  10. #800
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Poprawka, do 35-tki ART też była aktualizacja firmware tylko kilka miesięcy wcześniej https://www.sigma-global.com/en/news/2018/03/07/1597/

Strona 80 z 410 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130180 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •