Strona 78 z 410 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128178 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #771
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Bardzo proszę nie pytać się mnie o nic więcej bo nie mam nic więcej do przekazania. Nie podpinałem żadnej lampy błyskowej, nie testowałem obiektywów innych niż te wcześniej wymienione oraz nie testowałem różnych trybów autofokusa.

    Czy kupiłbym ponownie ten model aparatu? Jak najbardziej tak pod warunkiem że ktoś oficjalnie (czyli firma Canon) lub nieoficjalnie zacznie sprzedawać zmodyfikowaną muszlę oczną. Przydałby się też jakiś czujnik światła otaczającego, może wpinany w sanki aparatu który umożliwiłby pracę EVF na poziomie zbliżonym do OVF o ile takie urządzenie jest możliwe do skonstruowania. Cała reszta jest jak to się mówi "do przeżycia".

    Tym postem kończę swoją relację z użytkowania (krótkiego bo krótkiego no ale zawsze to coś) aparatu Canon EOS R, mam nadzieję że komuś się ta wiedza do czegoś przyda.
    Dzięki za wnikliwy opis . Zmartwiłeś mnie bardzo tym wizjerem i baterią.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #772
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zmartwiłeś mnie bardzo tym wizjerem i baterią.
    Wizjer w moim M50 jest klasy tego w Sony a więc dość badziewny. Brak realizmu wizjera koresponduje z brakiem realizmu zdjęcia, które zaraz zrobisz.
    To jest istota EVF. W zupełnej ciemności widzisz dość jasny obraz bo takie będzie zdjęcie bez korekty. Jakość obrazu mizerna bo jest ciemno. Światła wyżarte, cienie smoliste. Trudno.
    Zakładam, że w R jest sporo lepiej niż w M50 i Sony, takie słyszę opinie. Nawet nie zamierzam tego sprawdzać.
    Co do baterii to w M50 początkowo miałem wrażenie, że ML bez sensu wyczerpuje baterię. Świeci się pełno niepotrzebnych rzeczy, ekran, wizjer zanim zgaśnie itd.
    Aparat wybudza się co chwilę przy przypadkowym dotknięciu ekranu, zapala tylni ekran, zużywa baterię. Trzeba sporo pogrzebać w menu żeby to powygaszać.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #773
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Wizjer w moim M50 jest klasy tego w Sony a więc dość badziewny. Brak realizmu wizjera koresponduje z brakiem realizmu zdjęcia, które zaraz zrobisz.
    To jest istota EVF. W zupełnej ciemności widzisz dość jasny obraz bo takie będzie zdjęcie bez korekty. Jakość obrazu mizerna bo jest ciemno. Światła wyżarte, cienie smoliste. Trudno.
    Zakładam, że w R jest sporo lepiej niż w M50 i Sony, takie słyszę opinie. Nawet nie zamierzam tego sprawdzać.
    Co do baterii to w M50 początkowo miałem wrażenie, że ML bez sensu wyczerpuje baterię. Świeci się pełno niepotrzebnych rzeczy, ekran, wizjer zanim zgaśnie itd.
    Aparat wybudza się co chwilę przy przypadkowym dotknięciu ekranu, zapala tylni ekran, zużywa baterię. Trzeba sporo pogrzebać w menu żeby to powygaszać.
    EVF są w trakcie rozwoju.

    Nie wiem jaki EVF w Sony używałeś, w A7R3 domyślnie w menu zarówno rozdzielczość jak i odświeżanie ustawione są na standard
    Pełną rozdzielczość 3,7 Mpix oraz pełną prędkość 120/s odświeżania uzyskuje się po zmianie w obu punktach menu na wysoka.

    W produkcji są już EVF o rozdzielczości 8 Mpix i prędkości odświeżania 240/s oraz znacznie obniżonym poborze energii (A7S3 ?)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-10-2018 o 00:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #774
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Gdyby ktoś chciał sprawić sobie R-kę, to informuję, że na wszystkie obiektywy RF jest cashback przy zakupie z korpusem.

  5. #775
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Canon obiecał usprawnienia w eRce przy okazji wypuszczania kolejnych firmware i w związku z tym depreview sugeruje co możnaby poprawić od razu .

    https://www.dpreview.com/articles/74...-the-operation
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #776
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Canon obiecał usprawnienia w eRce przy okazji wypuszczania kolejnych firmware i w związku z tym depreview sugeruje co możnaby poprawić od razu .

    https://www.dpreview.com/articles/74...-the-operation
    poprawią błędy pisowni menu w języku albańskim albo północnego kiribati, w sprzęcie entry level nigdy nic konkretnego sie nie pojawiło - co raz jest zablokowane softem odblokowane nie będzie
    optymiści proximity sensor - niech się cieszą że jest bo zwykle rozwiązania entry level takie jak 6D są pozbawione tego istotnego czujnika za 2$ (ale w 500D był zupelnie nie rozumiem tej polityki)
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 02-11-2018 o 11:19

  7. #777
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    poprawią błędy pisowni menu w języku albańskim albo północnego kiribati, w sprzęcie entry lewel nigdy nic konkretnego sie nie pojawiło - co raz jest zablokowane softem odblokowane nie będzie
    Dokładnie. Obiecanki-cacanki
    Miłego dnia
    moja www

  8. #778
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Nowy firmware będzie, ale japońscy inżynierowie sami wiedzą co poprawić Ma być śledzenie oka w serwo i cicha seria.

  9. #779
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Nowy firmware będzie, ale japońscy inżynierowie sami wiedzą co poprawić Ma być śledzenie oka w serwo i cicha seria.
    W sumie w ML sporo można firmwarem zmienić szczególnie jeśli chodzi o AF. W DSLR sa bardziej hadware-owe rozwiązania.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #780
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Taka stonowana recenzja gościa, który sobie kupił R i zamierza go wykorzystać w fotografii podróżniczej:
    https://delightphoto.zenfolio.com/bl...10/Canon-EOS-R

    Mam trochę dość testerów, którzy zaczynają od wyciągnięcia z szafy A7RIII, A7III, Z7 i czegoś tam jeszcze i ruszają z porównaniem do R w całkowitym oderwaniu od celu zakupu.
    Body nie jest idealne ale nie wygląda na bezużyteczne.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 78 z 410 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128178 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •