Strona 35 z 410 PierwszyPierwszy ... 2533343536374585135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #341
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    To całe narzekanie na R, że nie jest dla PRO, że szkła za duże i za ciężkie, za drogi, nie ma tego i owego... Mam wrażenie, że youtube ludziom wodę z mózgu zrobiło i większość ludzi spodziewało się 1DXmk2 bez lustra w nowej, małej obudowie z kilkoma dodatkami i usprawnieniami w cenie 1500$. Kto powiedział że ML jest dla PRO? PRO w C to 1DXmk2 w foto a w wideo Cinema EOS ale to kosztuje i tu jest chyba problem. R cenowo mieści się gdzieś w połowie pomiędzy najtańszym a najdroższym korpusem DSLR i mniej więcej realnie swoimi osiągami/możliwościami tam się plasuje( pomiędzy 6D a 5D). Komuś się spodoba a komuś nie, jeden będzie na nim zarabiać a drugi nie. Osobiście nie kupię, przynajmniej nie teraz. Wolę lustro i duży korpus, ale nowy system wydaje mi się ciekawy i pewnie wiele osób rozważy zakup jako dodatkową nową zabawkę lub narzędzie do pracy.

    Pewnie kiedyś przyjdzie czas na PRO ML, ale cena też będzie PRO...
    Kolego ludzie się tego spodziewali bo a7III to taki 1Dx2 tylko z lepszym obrazkiem, Af ale gorszą budową oraz trybem seryjnym. Ja tam po Canonie się nie spodziewałem cudów bo dominują na rynku i jak piszesz - Canon nie chce robić konkurencji między swoimi produktami teraz, gdy z Canonem łączy mnie tylko chęć wyprzedania jego systemu wręcz jestem zadowolony, że nie wypuścili czegoś przełomowego

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  2. #342
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Sony a7III ma możliwość zapisywania ustawień na karcie. Do filmów i zaawansowanych ustawień przydatne. Ja nie korzystam

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  3. #343
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    teraz, gdy z Canonem łączy mnie tylko chęć wyprzedania jego systemu wręcz jestem zadowolony, że nie wypuścili czegoś przełomowego
    Korpus R jest konserwatywny ale 50/1.2 i 28-70/2 to już pewien głos w dyskusji. Można nie potrzebować tych szkieł ale świadomość, że szklarnia Canona jest mocna jest podtrzymana.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #344
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Korpus R jest konserwatywny ale 50/1.2 i 28-70/2 to już pewien głos w dyskusji. Można nie potrzebować tych szkieł ale świadomość, że szklarnia Canona jest mocna jest podtrzymana.
    Faktycznie 28-70 kozackie szkło. Ale to bardziej do dslr niż ML ze względu na wagę chociaz lepiej mieć wybór niż nie mieć

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  5. #345
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    Kolego ludzie się tego spodziewali bo a7III to taki 1Dx2 tylko z lepszym obrazkiem, Af ale gorszą budową oraz trybem seryjnym. Ja tam po Canonie się nie spodziewałem cudów bo dominują na rynku i jak piszesz - Canon nie chce robić konkurencji między swoimi produktami teraz, gdy z Canonem łączy mnie tylko chęć wyprzedania jego systemu wręcz jestem zadowolony, że nie wypuścili czegoś przełomowego

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    Może kwestia punktu odniesienia ale dla mnie punkty wspólne pomiędzy A7 i Dxem to chyba się kończą na tym że oboma da się robić zdjęcia . Jakiekolwiek dalsze porównania nie mają dla mnie sensu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #346
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    https://www.youtube.com/watch?v=IwUHBolbCbU
    Tak jeszcze 2-3 generacje i może canon dogoni sony
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  7. #347
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Widziałem i Tony puki co mówi, że jakość obrazka plasuje się pomiędzy A7III a A7IIIR, więc chyba jest nieźle :-) Dodatkowo AF działa lepiej, że szkłami Canona niż Sony z słoikami na mocowaniu EF (lub jest to najlepszy AF w tej klasie produktów już w 1 generacji i to w budżetowej konstrukcji). Trochę smutne jest to, że DR jest troszkę poniżej 5dmk4.

  8. #348
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ciekawe jak się to ma do DXO Fajnie, że 5dkmIV ma taką fajną matrycę, bo już coraz bliżej w mojej torbie

  9. #349
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ciekawe jak się to ma do DXO Fajnie, że 5dkmIV ma taką fajną matrycę, bo już coraz bliżej w mojej torbie
    5D4 jest najwyżej ocenianym (DxO : średnia z głębia koloru, dynamika, szumy) aparatem Canona.

    Gdy jednak chodzi o szczegółowość i ostrość zdjęć to lepszym wyborem (z Canona) jest 5DS R.
    Pod warunkiem podpinania dobrych obiektywów

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-09-2018 o 13:08
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #350
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    No tak tylko że wg tego filmiku ostrość 5dIV jest na poziomie Eosa R, wiec lepiej niż wyżej oceniany a7III.

Strona 35 z 410 PierwszyPierwszy ... 2533343536374585135 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •