Strona 90 z 410 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140190 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #891
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Candar, jak czytam Twoje posty, to zastanawiam się po co się tak męczysz i siedzisz na tym forum? Przecież skoro w stopce masz Fuji i Sony, to co za różnica dla Ciebie, czy Canon ma 5 czy 10 klatek na sekundę? Ciesz się swoim szczęściem, a Canon tak czy inaczej będzie sprzedawał więcej R-ek niż Sony i Fuji razem wzięte. Swoją drogą, te panienki które fotografujesz muszą być bardzo ruchliwe, skoro potrzebujesz 10 czy 20 klatek/s.

  2. #892
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    To już dawno przestało być zabawne a jest wyłącznie wk....e dla osoby mającej jako takie pojęcie o fotografowaniu. Nikt normalny nie kupi za taką cenę korpusu w którym przy ciągłym AF z priorytetem ostrości, maksymalna seria zdjęć wyniesie 3 klatki na sekundę.
    To widać takich "nienormanych" jest chyba całkiem sporo, jak wynika z wyżej podanych linków .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-11-2018 o 20:56
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #893
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Candar, jak czytam Twoje posty, to zastanawiam się po co się tak męczysz i siedzisz na tym forum? Przecież skoro w stopce masz Fuji i Sony, to co za różnica dla Ciebie, czy Canon ma 5 czy 10 klatek na sekundę? Ciesz się swoim szczęściem, a Canon tak czy inaczej będzie sprzedawał więcej R-ek niż Sony i Fuji razem wzięte. Swoją drogą, te panienki które fotografujesz muszą być bardzo ruchliwe, skoro potrzebujesz 10 czy 20 klatek/s.
    Cieszę się szczęściem, że canon był, jest i będzie liderem sprzedaży wszystkiego czego się dotknie Może być to nawet tabliczka czekolady z napisem canon A przymusu czytania niewygodnych treści oraz fanbojstwa to MZ nie ma

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To widać takich "nienormanych" jest chyba całkiem sporo, jak wynika z wyżej podanych linków .
    Wszystko da się sprzedać odpowiednio reklamując. Problem w tym, że "norma" może być czymś innym dla producenta a zupełnie odrębnym dla docelowego użytkownika. Zdaniem wielu osób każdy obecnie wyprodukowany aparat fotograficzny "zrobi" doskonałe zdjęcia i tego w żaden sposób nie kwestionuję (dobry fotograf zrobi zdjęcia nawet .... itp.). Ami i Druchem też można wykonać doskonałe zdjęcia nawet obecnie. Pytanie tylko czego oczekujemy od aparatu i ile jesteśmy gotowi za niego zapłacić. Jako użytkownik Ami, Drucha, Smieny i kilku innych aparatów po drodze jestem nieco rozbestwiony oczekiwaniami co do bezlusterkowca Anno Domini 2018, jednak zawsze doceniam brak sceptycyzmu i przywiązanie do systemu.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-11-2018 o 21:50
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #894
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A przymusu czytania niewygodnych treści oraz fanbojstwa to MZ nie ma

    .
    Fanbojstwo? Przecież to Ty uznajesz kupujących R-kę za nienormalnych. Spuść trochę z tonu i nie staraj się tutaj robić za wyrocznię i guru bo chyba trochę się zapędziłeś.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 10-11-2018 o 22:27

  5. #895
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Candar wyślij list do Mikołaja, żeby wszyscy porzucili Canona i przeszli na Sony. Może będziesz miał z kim gadać ... smutne to twoje ciśnienie.

  6. #896
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Z canonem jestem związany od 2004 roku. Moje zdjęcia to fotki podróżnicze, więc 2 lata temu do 6D dla wygody dokoptowałem X-T10 (plus odpowiednia szklarnia). W 2017 zdradziłem moją firmę i zamieniłem 6D na próbę na A7II + 3 odpowiednie zeissy. Wnioski z tej roszady są takie - fuji mi nie popasowało i już prawie się pozbyłem elementów tego systemu. Sony w porównaniu do 6D przegrywało ergonomią oraz brakiem GPSa, reszta na plus sony. Może niezupełnie, bo generalnie z tych 3 systemów kolor z C najbardziej mi pasuje (zaraz, ktoś powie, że od tego są suwaki i pewnie będzie miał 50% racji). Nie pozbyłem się wyposażenia canona i z wielką ciekawością czekałem na eRkę, ale canon w swoim stylu znowu "zażydził". Pewnie marketingowo to jest świetne posunięcie, ale dla firmy C, a nie dla mnie i pewnie w oczekiwaniu na eR2 będę musiał otulić swój żal za pomocą A7iii. Nie dla 10fps, bo mi niepotrzebne, ale dla stabilizacji, baterii, yojstika, eyeAF i 2 slotów (miesiąc temu w Andaluzji padła mi karta SD i zdjęcia z Rondy przepadły).
    Piszę to dlatego, że sercem jestem za canonem, ale na tę chwilę muszę przyznać, że sony jest lepsze. Nie można krzyczeć na tych, którzy wyrażają takie opinie.
    A do canona i tak kiedyś wrócę.

    Ps. Dalej się waham i czekam na testy eRki i zapowiadany upgrade softu.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  7. #897
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Kilka razy już pisałem wyżej o tym, że bardzo chętnie wrócę do systemu jak R będzie funkcjonalne. Jak na razie EOS R w którym przy ciągłym AF z priorytetem ostrości, maksymalna seria zdjęć wyniesie 3 klatki na sekundę jest dla mnie nie do przyjęcia.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Swoją drogą, te panienki które fotografujesz muszą być bardzo ruchliwe, skoro potrzebujesz 10 czy 20 klatek/s.
    Inne tematy bardziej "ruchliwe" również czasami fotografuję...
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...2e&oe=5C409D4F
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...97&oe=5C743E86
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...00&oe=5C7B23D6
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...f9&oe=5C770B8D
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-11-2018 o 00:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #898
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Nie można krzyczeć na tych, którzy wyrażają takie opinie.
    Nikt nie krzyczy, tyle że ile razy można czytać to samo biadolenie szczególnie od kogoś kto już zmienił system - bez sensu.
    BTW: co Ci nie pasowało w fujiku?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #899
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    ale dla stabilizacji, baterii, yojstika, eyeAF i 2 slotów (miesiąc temu w Andaluzji padła mi karta SD i zdjęcia z Rondy przepadły).
    Stabilizacji nie ma, ale joysticka nie żałuj, bo przesuwanie punktu AF kciukiem na ekranie działa znacznie szybciej niż joy. Pamiętaj że w R-ce jest ponad 5600 punktów AF (więcej niż cała konkurencja łącznie), pokrywają 100% kadru w pionie i 88% w poziomie. Poruszanie się po tym joystickiem byłoby wolniejsze niż przesuwanie kciukiem po ekranie LCD. Wystarczy zawęzić obszar wyboru do prawej, górnej ćwiartki lcd i bez problemu jesteś w stanie ostrzyć trzymając aparat przy oku. Co do 2 slotów zgoda, ale jest możliwość transferu plików przez wifi np. na kartę w telefonie (na bieżąco w trakcie zdjęć). Działa bezproblemowo. Nie wiem, czy można w ten sposób transferować pliki na dysk z wifi. Jeżeli okaże się, że jest taka możliwość, to będzie to nawet lepsze rozwiązanie niż drugi slot. eyeAF jest i działa. Szybkość AF jest niesamowita, ale jeszcze większe wrażenie robi możliwość ostrzenia do -6 EV. AF ostrzy nawet tam, gdzie gołym okiem nie byłem w stanie rozróżnić szczegółów. Kolejną zaletą AF jest możliwość ostrzenia ze szkłami do F11; można do 100-400 założyć telekonwerter x2 i AF będzie działał. Wszystkim narzekającym na R-kę proponuję wypożyczyć to body, skonfigurować pod siebie (wymaga czasu, bo możliwości konfiguracji są bardzo duże). Ja po kilkudniowym kontakcie z R-ką, zasiliłem szeregi tych "nienormalnych" i zamówiłem R-kę, a 5d mk IV sprzedałem. R-ka to super przemyślany system. Jeżeli aktualny model nie spełnia Twoich oczekiwań, to poczekaj bo na wiosnę będzie kolejne body. Sony już miało swoje 5 minut, ale one właśnie się skończyły. Za pół roku wszystko wróci do normy, czyli Canon 50% rynku, potem Nikon, a na końcu Sony ze swoim bagnetem APSC. Jeszcze tylko Panas będzie mógł trochę namieszać, bo oni umieją zrobić dobre body. Poczekamy, zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-11-2018 o 01:03

  10. #900
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    joysticka nie żałuj, bo przesuwanie punktu AF na ekranie działa znacznie szybciej niż joy. Pamiętaj że w R-ce jest ponad 5600 punktów AF (więcej niż cała konkurencja łącznie), pokrywają 100% kadru w pionie i 88% w poziomie. Poruszanie się po tym joystickiem byłoby wolniejsze niż przesuwanie kciukiem po ekranie LCD. Wystarczy zawęzić obszar wyboru do prawej, górnej ćwiartki lcd i bez problemu jesteś w stanie ostrzyć trzymając aparat przy oku.
    Możliwe, że w canonie działa to lepiej. W sony też można sterować punktem AF poprzez ekran jako touchpad i też można zawęzić obszar sterowania do połowy, albo wręcz do ćwiartki, ale mi dużo precyzyjniej ustawia się ten punkt jednak joystickiem. Pewnie gdybym nie miał wyboru to bym się przyzwyczaił do touchpada.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

Strona 90 z 410 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140190 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •