Strona 87 z 410 PierwszyPierwszy ... 3777858687888997137187 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #861
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Za 6 miesięcy będzie po 8500
    optymista :-)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #862
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Biorąc pod uwagę jak Canon przecenił eMki to jest to możliwe. Może nie tak w krótkim czasie ale cena będzie jechać w dół.
    Zrobiono taką kampanię w necie że eRka to dziadowski sprzęt, że nie ma cudów żeby to nie miało wpływu na sprzedaż. Nawet przy nowości.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #863
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zrobiono taką kampanię w necie że eRka to dziadowski sprzęt, że nie ma cudów żeby to nie miało wpływu na sprzedaż. Nawet przy nowości.
    nie robmy sobie jaj z pogrzebu!

    kazdy Canon od czasow gdzies 40D jest dziadowski i technologicznie sto lat za Afro-Polakami a jeszcze sie taki model nie zdarzyl, co by w krotkim odcinku czasu spadl mocno z cena. nawet 6D mkII, ktoremu internety zrobily z d* jesien sredniowiecza, do dzisiaj trzyma sie w cenie grubo powyzej przyzwoitosci (1900 NL, 1700 DE)


    a R-ka (tak jak Z-tki) wygenerowala mnostwo medialnej piany, wiec bedzie zainteresowanie. to sie bedzie przez pierwszy rok sprzedawac w cenie bardzo bliskiej 10k PLN. po trzech latach dojdzie do poziomu 7000 PLN, a jak wyjdzie R2, to za te 7000 PLN ten wlasnie R bedzie juz kultowym aparatem
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 09-11-2018 o 14:57
    www albo tez flickr

  4. #864
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Nie wiem jak szybko ale ceny niektórych korpusów potrafiły spaść dwukrotnie od premiery. Nie prowadzę statystyk ale im droższy tym ten spadek był mniejszy ale był.
    Moim zdaniem spadek ceny eRki to tylko kwestia czasu. Natomiast co dla kogo jest ceną "przyzwoitą" to już zupełnie inna kwestia.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #865
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    https://www.canonrumors.com/shoten-r...ount-adaptors/

    Firma HOTEN wydała całą serię adapterów do mocowania obiektywów w canonie R:

    "L / M-CR Leica M Zamontuj w gnieździe RF
    FD-CR Canon FD Zamontuj w gnieździe RF
    NG-CR Nikon G do Canon RF
    EF-CR Canon EF do Canon RF
    MAF-CR Minolta Mocowanie Sony A do Canona RF
    MD-CR Minolta MD do Canona RF
    CY-CR Contax Yashica do Canon RF
    NIK-CR Nikon AIS do Canona RF
    Możesz kupić adaptery soczewek SHOTEN na eBay."
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  6. #866
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem jak szybko ale ceny niektórych korpusów potrafiły spaść dwukrotnie od premiery. Nie prowadzę statystyk ale im droższy tym ten spadek był mniejszy ale był.
    Moim zdaniem spadek ceny eRki to tylko kwestia czasu. Natomiast co dla kogo jest ceną "przyzwoitą" to już zupełnie inna kwestia.
    Za 6 lat obecny "R" będzie wart połowę obecnej ceny Wróżę na podstawie dwukrotnie niższej obecnej wartości 5D mark III

    Wystarczy "uzbroić" się w cierpliwość Pytanie tylko co pokaże konkurencja za te 6 lat w cenie podobnej jak używany R
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #867
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wystarczy "uzbroić" się w cierpliwość Pytanie tylko co pokaże konkurencja za te 6 lat w cenie podobnej jak używany R
    strzelam: nic zgodnego natywnie z canonowska optyka.
    www albo tez flickr

  8. #868
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Za 6 lat obecny "R" będzie wart połowę obecnej ceny Wróżę na podstawie dwukrotnie niższej obecnej wartości 5D mark III
    sorry Cię bardzo, ale Twój wywód jest dla mnie troche bez sensu... jest gdzies dostepy nowy 5d3? bo dla mnie tylko porównanie ceny nowy/nowy po zakładanym upływie czasu ma jakis sens, a ceny używek moga sie znaczaco róznić z baaaaardzo wielu powodów/zmiennych
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  9. #869
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    strzelam: nic zgodnego natywnie z canonowska optyka.
    Odwieczna zabawa z klientem w kotka i myszkę

    BTW - premiera R jakoś idealnie wpisuje mi się w styl wiecznie żywych Bareizmów: "Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!"

    Tak przy okazji APS-C EOS R -> https://www.canonrumors.com/aps-c-ca...BGo-i5sTA0B_68

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    sorry Cię bardzo, ale Twój wywód jest dla mnie troche bez sensu... jest gdzies dostepy nowy 5d3? bo dla mnie tylko porównanie ceny nowy/nowy po zakładanym upływie czasu ma jakis sens, a ceny używek moga sie znaczaco róznić z baaaaardzo wielu powodów/zmiennych
    Oj tam, oj tam W co drugim ogłoszeniu masz info "nówka sztuka", nie bity, właściciel płakał jak sprzedał
    BTW - to akurat sensowne porównanie, bo wielu użytkowników 5D mark III czekało na R zastanawiając się nad wyborem 5D IV a nowego R
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-11-2018 o 18:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #870
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    BTW - to akurat sensowne porównanie,
    absolutnie nie bronie Ci porównywania czego tylko chcesz do innego czego tylko chcesz, tylko mi takie porównania wydaja się byc obarczone zbyt dużym błędem z niewłasciwym doborem zmiennych, ale nikt inny poza mną nie ma obowiązku zgadzac sie z moim zdaniem
    dla jasności tez chce, żeby R był jak najtańszy w jak najkrótszym czasie, bo zwyczajnie z ciekawosci chcę go kupic
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 09-11-2018 o 18:28
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

Strona 87 z 410 PierwszyPierwszy ... 3777858687888997137187 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •