Strona 84 z 410 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694134184 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #831
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    No nie do końca właśnie. Sensor to nie tylko DR czy poziom szumów ale również architektura umożliwiająca (lub nie) jego odpowiednio szybkie odczytanie. Crop w 4K i słabsze działanie AF-a może mieć również i z tym związek.
    Takich spraw nie da się załatwić softem. Canon, owszem, zrobił postęp w zbliżeniu ADC do elementów światłoczułych czym prawie dogonił sprawę szumów/DR w downstream'ie natomiast architektura odczytu to kolejna lekcja do odrobienia. Chyba, że to już jest tylko nie potrafili wykorzystać.

    p,paw
    Dokładnie. Biorąc pod uwagę obfitość patentów związanych z sensorami stacked, to Canon widzi w tym przyszłość (na dzień dzisiejszy taki sensor jest w Sony A9). Nie dalej jak parę dni temu np. wypłynął patent, w którym jedna z warstw "składa" obraz z połówek dual pixeli, a druga zajmuje się "wyliczaniem" AF.

    Nie jestem pewien czy taki sensor da się zrobić w technologii, której Canon używa obecnie do produkcji sensorów. Z tym, że ewentualny problem w tym momencie sprowadza się raczej tylko do odpowiedniej decyzji budżetowej. A wiadomo, że w Canonie wyciskają cytrynkę do końca

    Nad takimi sensorami pracuje też Nikon, zdaje się razem z TowerJazz, a pierwsze efekty będą w 2020.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 05-11-2018 o 22:24

  2. #832
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Inaczej wszyscy zdążą uciec do Sony. I będą ich używać ze szkłami Canon EF W sumie Sony powinno już powoli myśleć o korpusie z bagnetem RF
    Ano fakt ale co użytkownicy Sony zrobią jak już Canon całkiem padnie i przestaną robić szkła... ...

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ciekaw jestem też jak długo Sony jest w stanie wypuszczać nowe korpusy w takim tempie jak dotychczas. Myślę, że niedługo i teraz wszystko sporo zwolni. Pierwsze oznaki już są.
    Nie no Sony jest przecież najlepsze na świecie więc pewnie będą wypuszczali co tydzień .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #833

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Widzieliście już? https://youtu.be/EMfCDujQywY
    Moim zdaniem, to jest trochę esencja tego co się dzieje na forach ;-)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  4. #834
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Widzieliście już? https://youtu.be/EMfCDujQywY
    Moim zdaniem, to jest trochę esencja tego co się dzieje na forach ;-)

    p,paw
    Wyniki lekko szokujące . W ślepym teście Sony okazało się duuużo lepsze od wszystkich pozostałych konkurentów, a Canon i Nikon wypadły dramatycznie źle. Czyli dokładnie odwrotnie do tego jak postrzegane są kolory z tych puszek .
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  5. #835

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Wyniki lekko szokujące . W ślepym teście Sony okazało się duuużo lepsze od wszystkich pozostałych konkurentów, a Canon i Nikon wypadły dramatycznie źle. Czyli dokładnie odwrotnie do tego jak postrzegane są kolory z tych puszek .
    Z drugiej strony dobre są też wyniki stopnia przywiązania do marki
    A tak na prawdę, pokazuje to tylko to, że cały ten color-science to wymysł marketingu.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #836
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    A tak na prawdę, pokazuje to tylko to, że cały ten color-science to wymysł marketingu.

    p,paw
    Nie tylko. W dużej mierze kwestia przyzwyczajeń. Odkąd praktycznie przestałem fotografować Canonem, to kolory Sony mniej już mnie drażnią, a Canona zaczynają budzić coraz większą irytację. Podobnie jest w przypadku obiektywów. Od kiedy fotografuję nowszymi L-kami, to kolory ze starszych stałek (135, 200 i 400) przestały mi się podobać...
    Innymi słowy jak robiłem zdjęcia Canonem przez x lat, to trudno, żeby mi się potem Sony od razu podobało.

    Podsumowując: jestem umysł ścisły, więc jak mi się coś podoba, to przez reminescencję

    P.S. Do filmiku TN się nie odnoszę, szkoda mi czasu po prostu na oglądanie, nie żebym miał coś naprzeciw Ale ogólnie, to dłużyzny są...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 06-11-2018 o 23:37

  7. #837
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ano fakt ale co użytkownicy Sony zrobią jak już Canon całkiem padnie i przestaną robić szkła... ...


    Nie no Sony jest przecież najlepsze na świecie więc pewnie będą wypuszczali co tydzień .
    Ha! A może tak na prawdę na puszkach już nie da się dobrze zarobić dlatego canon je odpuścił i idzie tylko w wysokiej klasy szkła? Jeśli nie canoniarze to przynajmniej soniarze zawsze kupią
    Miłego dnia
    moja www

  8. #838
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ha! A może tak na prawdę na puszkach już nie da się dobrze zarobić dlatego canon je odpuścił i idzie tylko w wysokiej klasy szkła? Jeśli nie canoniarze to przynajmniej soniarze zawsze kupią
    Ale wedle dxo szkła Canona to też kicha.... podobno nawet w porównaniu do tych szkieł Sony, których jeszcze nie ma więc to też nie bardzo .... ....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 07-11-2018 o 00:56
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #839
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Dziś oglądałem ten filmik i... na podstawie jednego zdjęcia ogłaszać takie brednie... Pole do popisu też jest, WB różnie łapie a i godzinė można wybrać w której zrobić to ujęcie. Nagle może się okazać, że to iphone robi najlepsze kolory.

  10. #840
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale wedle dxo szkła Canona to też kicha.... podobno nawet w porównaniu do tych szkieł Sony, których jeszcze nie ma więc to też nie bardzo .... ....
    No to mam zostało tylko xero. Od canona oczywiście.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 84 z 410 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694134184 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •