Strona 76 z 410 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886126176 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #751
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    No cóż, wszystko zależy od tego o jakiej klasie obiektywów/zastosowań dyskutujemy.


    Maksymalna ostrość (na) zdjęcia ("dawana" przez obiektyw) to (uśrednione MTF po przesłonach i położeniach na matrycy) ilość pikseli matrycy, w tym przypadku 51 P-Mpix

    Dla celu tego porównania przyjmijmy że obiektyw przy którym widać spadek o 20% to nadal ostry obiektyw, czyli dla 5Ds R to graniczna dolna wartość to 40 P-Mpix.

    Przy takim kryterium dla 5Ds R (z przebadanych przez DxO) jest tylko 5 obiektywów
    Dla A7R2 takich obiektywów (spadek o 20% ostrości maksymalnej) jest 15
    jp
    1. Nie myl ostrości z ilością detalu.
    2. Założenia sa Twoje, byś udowodnił co chcesz.
    3. Niestety ale ta lista z dxo nie uwzględnia wielu obiektywów, które nie były testowane na 5Dsr (pierwszy z brzegu - rekordzista Art. 135 mm, zresztą Artów nie ma tez na liście Sony) no i wyniki sa tam lekko szokujące, bo 400/2.8L to tak słabe szkło? 135/2L jest kiepski?
    No i popatrzyłem na Nikona w ten sposób jak ty to zrobiłeś - tez ma na liście więcej szkieł niż Canon.
    Wychodzi na to, że Canon ma najgorsze matryce (DR), najgorszy AF i najmniej ostre szkła. Ktoś te Canony w ogóle kupuje???

  2. #752
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Z tego co czytam to AF działa w zupełnie ekstremalnych warunkach. Też mnie to intryguje, bo ja czasami fotografuję w straszliwej ciemnicy. W sumie jednak to bardziej się martwię o wizjer niż o AF. W A7 wizjer mnie trochę męczył. Nie dość że w ciemnicy smużył to jeszcze kolory były dalekie od rzeczywistości. Mam spore doświadczenie z wizjerami w kamerach i w tym soniaczu jest niestety wszystko to co dobrze znam i za czym nie przepadam....
    DPAF w 6d2 w ciemnicy, w statycznych sytuacjach łapie ostrość bez problemu, ale jak ludzie się zaczynają ruszać to już nie daje rady.
    Wizjer też mnie ciekawi, bo praktycznie od zawsze używam optycznego. Podejrzewam, że trzeba się przestawić.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #753
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. Nie myl ostrości z ilością detalu.
    2. Założenia sa Twoje, byś udowodnił co chcesz.
    3. Niestety ale ta lista z dxo nie uwzględnia wielu obiektywów, które nie były testowane na 5Dsr (pierwszy z brzegu - rekordzista Art. 135 mm, zresztą Artów nie ma tez na liście Sony) no i wyniki sa tam lekko szokujące, bo 400/2.8L to tak słabe szkło? 135/2L jest kiepski?
    No i popatrzyłem na Nikona w ten sposób jak ty to zrobiłeś - tez ma na liście więcej szkieł niż Canon.
    Wychodzi na to, że Canon ma najgorsze matryce (DR), najgorszy AF i najmniej ostre szkła. Ktoś te Canony w ogóle kupuje???
    ad. 1
    W metodzie DxO miarą ostrości (uśrednione MTF po przesłonach i położeniach na matrycy i jak oko postrzega ostrość) jest P-Mpix odniesiona/przyrównana/wyrażona w pikselach.

    ad. 3
    Na ostrość zdjęcia wpływa matryca, obiektyw i współpraca obiektywu z matrycą.
    Ten sam obiektyw podpięty do matryc różnego typu o tej samej ilości pikseli może dawać różną ostrość wynikową na zdjęciach.

    Był czas gdy obiektywy Canona należały do najlepszych.
    Teraz (DxO) z przetestowanych 11540 obiektywów :
    - tylko EF pierwszy firmy Canon jest na 7 miejscu a w pierwsze dwudziestce jest ich tylko 5
    - wszystkich typów pierwszy firmy Canon jest na 29 miejscu

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 30-10-2018 o 09:04
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #754
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Był czas gdy obiektywy Canona należały do najlepszych.
    jp
    To był czas, gdy Canon kupował reklamy na portalu DxO i płacił za testy.
    Większość osób zajmujących się profesjonalnie fotografowaniem i sprzętem do twórczości DxO nie przykłada żadnej wagi. Podobnie jak ludzie myslący nie czerpią wiedzy o rzeczywistości z faktu i superekspresu czy innego newsweeka.
    Przy okazji - wczoraj (29.10.2018roku) na portalu należącym do czebola medialnego Agora w dodatku opisującym nowe technologie ukazał się artykuł "najlepsze aparaty fotograficzne świata". Otóż według specjalistów z gazety wyborczej najlepszymi aparatami świata obecnie są: Nikon d5300, canon 7d, fuji x-t1 oraz uwaga eos 5 (cokolwiek to dla nich znaczy). Ciekawe kiedy tvn24 business zrobi o tym reportaż, a kupujący udadzą się do sklepów nie dla idiotów po prezenty na Boże Narodzenie.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 30-10-2018 o 10:06

  5. #755
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A dlaczego odrzucasz R-kę jeśli można spytać?
    Głównie za brak stabilizacji (jednak jak się manualnie ostrzy w wizjerze np. to stabilizacja w Sony dużo daje). Jakoś nie podoba mi się też brak Joya z tyłu.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 30-10-2018 o 10:30
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #756
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    [QUOTE=Cichy;1379264]
    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A dlaczego odrzucasz R-kę jeśli można spytać?

    [/COLOR]

    Głównie za brak stabilizacji (jednak jak się manualnie ostrzy w wizjerze np. to stabilizacja w Sony dużo daje). Jakoś nie podoba mi się też brak Joya z tyłu.
    Faktycznie przy ostrzeniu manualnym ma to spore znaczenie a nie brałem tego pod uwagę. Na szczęście są to dla mnie sporadyczne przypadki.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #757
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Dostaniecie matrycę z 6d2 ze stabilizacją, to będziecie brać jak świeże bułeczki, nikt już o kartoflach nie będzie wspominał

  8. #758
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Dostaniecie matrycę z 6d2 ze stabilizacją, to będziecie brać jak świeże bułeczki, nikt już o kartoflach nie będzie wspominał
    To jest właśnie cały canon. Nie da tego czego wszyscy oczekują i potrzebują, ale w zamian da coś tak fajnego, że i tak kupujemy btw. z matrycą 6d2 da się żyć. Właśnie poznałem człowieka, który ma już kilka okładek i całych sesji w CKM i focił to 6d+tamron 45/1.8. A potem wchodzi się na jakieś forum gdzie ktoś ma high-endowe body z najdroższą optyką i jakieś zdjęcia kotków, portrety typu legitymacja itd.
    Miłego dnia
    moja www

  9. #759
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Nikon d5300, canon 7d, fuji x-t1 oraz uwaga eos 5 (cokolwiek to dla nich znaczy).
    Eos 5 to bardzo dobry aparat! Minionej wiosny zakupiłem wraz z gripem i wcale się nie dziwię, że jest w śród najlepszych.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  10. #760
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Właśnie poznałem człowieka, który ma już kilka okładek i całych sesji w CKM i focił to 6d+tamron 45/1.8. A potem wchodzi się na jakieś forum gdzie ktoś ma high-endowe body z najdroższą optyką i jakieś zdjęcia kotków, portrety typu legitymacja itd.
    No pierwszy głos rozsądku. Lepiej późno niż wcale

    P.S. Lubię dobre zdjęcia kotów. Bez względu na to, czym zostały wykonane
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 76 z 410 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886126176 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •