Strona 136 z 410 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136137138146186236 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 351 do 1 360 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1351
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja w sumie bardziej myślałem o eksodusie z lustrzanek Canona (z 6Dmk2) na R plus z A7 na R.
    Bardzo wiele osób ma A7 ze względu na szkła inne niż natywne. Do tej pory, do lustrzanek by cos podczepić to były duże ograniczenia. Manualne M42, szkła Leiki, Voigtlandery, Takumary itp - tym się pracowało względnie fajnie, lepiej niż na lustrzankach. Filmującym nie bardzo przeszkadzało, że to manuale, bo oni czesto pracują w manualu. W canonie przejściówki z dandelionem, ograniczona funkcjonalność. Dużo na Sony przeszło ze względu na to, że nie tylko fotografowali, ale tez i filmowali.
    W systemie Nikona to było 5x widoczniejsze niż w Canonie, bo tam było jeszcze gorzej z innymi szkłami (największy rejestr) i z filmowaniem, bo AF w filmowaniu w nikonie leżał.
    Teraz wszyscy ci ludzie mogą wracać. Niektórzy nie polubili Sony, chcą wracać.
    Wiele osób z Sony nie miało szkieł natywnych.
    W każdym systemie praktycznie jedyny sens by wykorzystywać w pełni cechy/zalety body to stosowanie szkieł natywnych.
    To samo także dotyczy systemów R i Z.

    Przejście z lustrzanek Canona na R też wiąże się z wymianą szklarni i tym bardziej im lepsze parametry będzie miała nowa R i im lepsze będą szkła do R

    Druga sprawa to stosowanie szkieł "starych" z nowymi matrycami o coraz większej rozdzielczości.
    Ma sens jedynie przy prezentacji w necie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-12-2018 o 23:03
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #1352
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem po co ciągle zaśmiecać ten wątek tymi powracającymi wrzutkami fanów sony? Przecież jeżeli ktoś chciałby się czegokolwiek dowiedzieć z tego wątku, musi przebrnąć przez morze spamu.
    Ten wątek jest już nie do uratowania . Dyskutujemy o całokształcie więc niech tak zostanie. Jest wątek kierunkowy o eRce i tam odsyłam tych co się chcą coś dowiedzieć. Tam będziemy też reagować jak będą się pojawiali ambasadorzy ze swoimi mądrościami .....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Chociaż myślę, że ewentualny zapał skutecznie wyhamuje biadolenie posiadaczy Sony nad brakami R.
    Osobiście wątpię w długotrwałą skuteczność takich działań. Ja uważam że w obecnej chwili jedyne co może hamować chęć zakupu eRki jest konkurencja wewnętrzna i oczekiwania względem nowych premier Canona.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-12-2018 o 23:10
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1353
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ten wątek jest już nie do uratowania . Dyskutujemy o całokształcie więc niech tak zostanie. Jest wątek kierunkowy o eRce i tam odsyłam tych co się chcą coś dowiedzieć. Tam będziemy też reagować jak będą się pojawiali ambasadorzy ze swoimi mądrościami .....
    To który wątek jest tym właściwym?
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1354
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    To który wątek jest tym właściwym?
    http://www.canon-board.info/threads/...sk-me-anything
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #1355
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Na forum Fred Miranda są wątki o statusie recenzji gdzie każdy użytkownik piszę krótką reckę (plusy, minusy, wrażenia) dotyczącą konkretnego modelu - nie można natomiast komentować i prowadzić dyskusji. Może warto o tym pomyśleć. Co wyjdzie jakiś nowy sprzęt dyskutujemy przez 1000 stron a właściwej treści jest może z 10
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1356
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Czy w takim razie można by zmienić nazwę wątku EOS R? Na EOS R spekulacje albo coś, co z góry sugeruje, że to wątek spekulacyjny i do wylewania frustracji zwolenników Sony?

  7. #1357
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Tytuł zmieniony.
    Podforum do testów sprzętu i wrażeń uźytkowników tu jest ale praktycznie martwe.
    Jest to podforum całkowicie moderowane (o ile nic się nie zmieniło).
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1358
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Kilka sposobów: menu, menu Q, albo podpiąć pod jakiś przycisk. Problem, ze tych przycisków trochę brakuje
    W nowych szkłach jest dodatkowy pierścień funkcyjny i to jest chyba najbardziej naturalne.
    To tak jak przycisk na obiektywie do którego można przypisać jakąś funkcję/cechę.
    Tylko że obiektyw mam jeden z takim przyciskiem a obiektywów bez przycisku więcej.
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1359
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To tak jak przycisk na obiektywie do którego można przypisać jakąś funkcję/cechę.
    Tylko że obiektyw mam jeden z takim przyciskiem a obiektywów bez przycisku więcej.
    W sumie tak, choć do pierścienia możesz podpiąć funkcje zmienną -/+, a do guzika potrzebujesz dodatkowe pokrętło.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  10. #1360
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    6DII to najnowsza lustrzanka FF Canona, a w obiegu jest jeszcze sporo 5D (I , II i III) i 6D. Ich użytkownicy staną przed dylematem: ML czy nowsza DSLR (jest jedna). I tu możliwy jest wspomniany exodus. Chociaż myślę, że ewentualny zapał skutecznie wyhamuje biadolenie posiadaczy Sony nad brakami R.
    To całe biadolenie nie wynika z zapalczywości posiadaczy sony, powodem jest polityka canona. Od zawsze pracowałem na canonach, 2 lata temu dobrałem na wypady w trudnych warunkach (np. góry) małe fuji, rok temu na próbę kupiłem A7ii. Wszystkie te aparaty robią dobre zdjęcia, ale ważna jest też funkcjonalność. Piszecie, że R-ka nie jest pro, więc jakim argumentem jest to, że można do niej podpiąć np RF50/1,2. R-ka to zapowiedź, pewnie dobrego, topowego systemu, ale dla amatora to na razie niedoróbka, takie machanie canona kiełbaską na kiju.
    R-ka daje ładny obrazek, ale temu z 6D/6DII co można zarzucić.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

Strona 136 z 410 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136137138146186236 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •