Strona 135 z 410 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145185235 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 341 do 1 350 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1341
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Chyba tylko szkieł, bo Sony reklamuje a9 wśród zawodowych fotografów sportowych i się sprawdza. R czy Z to zabawki w porównaniu do a9

  2. #1342
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Po tyle będą na allegro jak za rok, góra dwa Canon wypuści mark II z dwoma slotami, IBIS i mniejszym cropem w 4k
    ))))))))

    Canon już się obudził i ma dać 5-osiowy IBIS w R mark II
    https://www.canonrumors.com/5-axis-i...es-camera-cr2/

    Za trzy, cztery lata dodadzą dwa sloty, za pięć poprawią AF dając zmniejszone pole punktowego ostrzenia
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1343
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Z przyjemnością odkopię ten post po olimpiadzie w 2020.

    P,paw
    Ale co sam sądzisz? Że w 2020 będzie więcej Sony? Ja sądze, że wiele mniej, żadne tam 1:10. 1:100 - to by było już dużo. Tylko ja mam na myśli fotografów sportowych, z akredytacją. Nie publiczność.

  4. #1344
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Gdyby dał cenę 6 tysięcy to byłby eksodus.
    Exodus by owszem był, gdyby R był sprzedawany w cenie 4,5k zł (tyle co A7 II). Na chwilę obecną wiele osób na zagranicznych forach czeka na kolejny ruch canona.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #1345
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale co sam sądzisz? Że w 2020 będzie więcej Sony? Ja sądze, że wiele mniej, żadne tam 1:10. 1:100 - to by było już dużo. Tylko ja mam na myśli fotografów sportowych, z akredytacją. Nie publiczność.
    W kwestii formalnej. Mistrzostwa Świata w Piłce Kopanej 2022, a nie Igrzyska Olimpijskie. Łączny udział bezluster wśród zawodowych fotoreporterów nie przekroczy 20% (z czego większość to będzie Nikon i Canon + 2 egzemplarze Sony a9II opłacone przez Sony). Reszta to będą lustrzanki. Plus kolega Jan Pawlak oczywiście.

  6. #1346
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ale Wy tak z tymi eksodusami to na serio? Na prawdę był jakiś eksodus z C,N do Sony? Bo to że pojawiali się jacyś ambasadorowie marki, którzy się przenieśli to chyba cieżko nazwać eksodusem. Sony we wszystkich wywiadach podkreśla, że nie zależy im na "migracyjnym" biznesie - szukają nowego klienta na rynku.
    Tak więc wydaje mi się, że skoro mało kto uciekł to pewnie i nie bardzo będzie komu wracać. To chyba trochę takie forumowe chciejstwo.

    Ale może się nie znam.

    p,paw
    To oczywiście żadna "próba" ale kilku moich znajomych zrobiło przesiadkę zafascynowani możliowśicami jakie dają korpusy A7 i z tego co wiem to może częściowo poza jednym praktycznie nie zmienili szklarni. Wczoraj jeden do mnie pisał na fb, że chce pojechać na jakiś pokaz eRki, bo myśli o powrocie. Giełda na KKM też jakaś taka żywsza sie zrobiła. Nie wiem może efekt nowości a może jednak być tak że ta migracja jest i będzie.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Chyba inny cel ma Sony a inny Canon.
    Tzn? Obie to spółki publiczne, mają zarabiać jak najwięcej dla akcjonariuszy? Co jeszcze?
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Sony to wielka firma elektroniczna ale w świecie foto dopiero musi zaistnieć, nabrać autorytetu, skompletować wyznawców marki
    Sony ma problem wizerunkowy od początku poważnego wejścia w foto (po zakupie działu foto w Minolcie). Z napisem Minolta na aparatach byłoby im znacznie łatwiej. Marka ogólnie mówiąc nie jest kojarzona z foto, a jaki jest to konserwatywny rynek boleśnie przekonał się taki gigant jak Samsung.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jeśli po 2-3 latach okaże się że na globalnym rynku foto ma np. stabilne 25 - 35 % udziałów w sprzedaży to będzie
    Canon jest liderem na dotychczasowym rynku foto ale rozwój (i konkurencja S, N, ...) powoduje że musi kanibalizować swoje produkty "poprzedniej epoki", zaprzestać ich rozwoju, zmienić linie produkcyjne, przestawić dostawców, serwis, zmienić R&D, tworzyć nowe technologie pod ML itd.
    Znaczy się jakie linie technologiczne muszą zmienić i co przestawić żeby zacząć produkować te ML??? Jakie technologie?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Po tyle będą na allegro jak za rok, góra dwa Canon wypuści mark II z dwoma slotami, IBIS i mniejszym cropem w 4k
    Póki co zarejestrowali bezlustro z matrycą o ilości pikseli taką samą jak w 6DmkII to może oznaczać stosunkowo szybką premierę. Czy będzie to wypas - bardzo wątpię - wręcz odwrotnie.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ))))))))

    Canon już się obudził i ma dać 5-osiowy IBIS w R mark II
    https://www.canonrumors.com/5-axis-i...es-camera-cr2/

    Za trzy, cztery lata dodadzą dwa sloty, za pięć poprawią AF dając zmniejszone pole punktowego ostrzenia
    Zgłosili też patent na podwójny IS w szkłach więc licho wie co tam kombinują ale może wsadzą ten IBIS choćby dla tzw. św. spokoju ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #1347
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Exodus by owszem był, gdyby R był sprzedawany w cenie 4,5k zł (tyle co A7 II).
    Ja w sumie bardziej myślałem o eksodusie z lustrzanek Canona (z 6Dmk2) na R plus z A7 na R.
    Bardzo wiele osób ma A7 ze względu na szkła inne niż natywne. Do tej pory, do lustrzanek by cos podczepić to były duże ograniczenia. Manualne M42, szkła Leiki, Voigtlandery, Takumary itp - tym się pracowało względnie fajnie, lepiej niż na lustrzankach. Filmującym nie bardzo przeszkadzało, że to manuale, bo oni czesto pracują w manualu. W canonie przejściówki z dandelionem, ograniczona funkcjonalność. Dużo na Sony przeszło ze względu na to, że nie tylko fotografowali, ale tez i filmowali.
    W systemie Nikona to było 5x widoczniejsze niż w Canonie, bo tam było jeszcze gorzej z innymi szkłami (największy rejestr) i z filmowaniem, bo AF w filmowaniu w nikonie leżał.
    Teraz wszyscy ci ludzie mogą wracać. Niektórzy nie polubili Sony, chcą wracać.
    Wiele osób z Sony nie miało szkieł natywnych.

  8. #1348
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Chyba tylko szkieł, bo Sony reklamuje a9 wśród zawodowych fotografów sportowych i się sprawdza. R czy Z to zabawki w porównaniu do a9
    Dla mnie sprzęt profi to taki jak 1DsX, zostawisz w błocie/wodzie, wyjmiesz i dalej fotografujesz

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1349
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja w sumie bardziej myślałem o eksodusie z lustrzanek Canona (z 6Dmk2) na R plus z A7 na R.
    6DII to najnowsza lustrzanka FF Canona, a w obiegu jest jeszcze sporo 5D (I , II i III) i 6D. Ich użytkownicy staną przed dylematem: ML czy nowsza DSLR (jest jedna). I tu możliwy jest wspomniany exodus. Chociaż myślę, że ewentualny zapał skutecznie wyhamuje biadolenie posiadaczy Sony nad brakami R.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #1350
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Nie bardzo rozumiem po co ciągle zaśmiecać ten wątek tymi powracającymi wrzutkami fanów sony? Przecież jeżeli ktoś chciałby się czegokolwiek dowiedzieć z tego wątku, musi przebrnąć przez morze spamu.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 10-12-2018 o 22:53

Strona 135 z 410 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145185235 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •