Strona 127 z 410 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129137177227 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 261 do 1 270 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1261
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Myślę, że RF-y to nie będą tylko high-endowe szkła L za kilkanaście tys. złotych.
    Na pewno tak będzie .

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Parę miesięcy temu byłem na plenerze gdzie jedna z modelek trochę fotografowała i bardzo się żaliła, że fotografowie już w ogóle nie zwracają uwagi na to jak pozuje i jak układa się jej ciało w kadrze tylko ciągle mówią o bokehu. Pomimo tego, że powiedziała to z takim smutkiem nie mogłem wytrzymać ze śmiechu, bo pozowała głównie w fotografii aktowej i sensualnej a oni tylko o swoich zabawkach
    Dużo jest obecnie posiadaczy sprzętu, a nie fotografów. Zjawisko znane od lat na zachodzie. Wielu bogatych gości posiadających najdroższe zabawki spędzających czas głównie nad spuszczaniem się które szkło jest najostrzejsze i która matryca najmniej szumi - ogólnie bardzo przyjemni ludzie ale niekoniecznie umiejący robić zdjęcia i niekoniecznie tym zainteresowani .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1262
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zjawisko znane od lat na zachodzie. Wielu bogatych gości posiadających najdroższe zabawki spędzających czas głównie nad spuszczaniem się które szkło jest najostrzejsze i która matryca najmniej szumi - ogólnie bardzo przyjemni ludzie ale niekoniecznie umiejący robić zdjęcia i niekoniecznie tym zainteresowani .
    kiedys to bylo uciazliwe, bo wiekszosc z nich miala Canona.

    teraz na szczescie poszli do Sony, bo tam sa lepsze pomiary.
    www albo tez flickr

  3. #1263
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Wiadomo, że sprzęt i idealne technicznie zdjęcia nie są istotą fotografii, ale bądźmy szczerzy... nie po to się tu spotykamy żeby tracić czas na gadanie o jakimś przekazie artystycznym, doznaniach wizualnych, symbolice, metaforach, czy narracji w esejach fotograficznych Wróćmy więc do tematu...

    Ciekawy wywiad dotyczący EOS R
    https://www.facebook.com/carledmondl...7419220738430/
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1264
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    które szkło jest najostrzejsze i która matryca najmniej szumi
    Bez względu na powód zakupu i jak dobre robią zdjęcia to jest wybór oferty handlowej.
    W Raju Sprzedawców pewnie kupujący nie patrzyli by na to co i za ile dostają, a producenci mogli by robić coraz większe g...
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 04-12-2018 o 15:29

  5. #1265
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    I to jest przyczyna upadku zawodu fotografa i jego prestiżu!
    Wbrew pozorom to przyczyną upadku tej profesji (choć moźna to rozumieć różnorako) jest chyba najbardziej powszechność dostępu do bardzo przyzwoitego sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    kiedys to bylo uciazliwe, bo wiekszosc z nich miala Canona.

    teraz na szczescie poszli do Sony, bo tam sa lepsze pomiary.
    Chyba to jest niezależne od systemu ale rzeczywiście podniecanie się osiągami matryc Canona to byłby swoisty masochizm ...

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Wiadomo, że sprzęt i idealne technicznie zdjęcia nie są istotą fotografii, ale bądźmy szczerzy... nie po to się tu spotykamy żeby tracić czas na gadanie o jakimś przekazie artystycznym, doznaniach wizualnych, symbolice, metaforach, czy narracji w esejach fotograficznych Wróćmy więc do tematu...
    Ale przecież nie o nas to pisałem ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1266
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    tak się zastanawiam, obserwując zjazd cen bez lusterkowych F, czy body R będzie tak trzymać cenę jak DSLR czy ...no właśnie
    za rok-półtora pojawi się RII i co wtedy?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #1267
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    tak się zastanawiam, obserwując zjazd cen bez lusterkowych F, czy body R będzie tak trzymać cenę jak DSLR czy ...no właśnie
    za rok-półtora pojawi się RII i co wtedy?
    Nic. Nowy R bedzie kosztowal 130-150% ceny startowej poprzedniego R. Ten model biznesowy sprawdza się od lat; i jakoś to przeżyjemy.

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  8. #1268
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    tak się zastanawiam, obserwując zjazd cen bez lusterkowych F, czy body R będzie tak trzymać cenę jak DSLR czy ...no właśnie
    za rok-półtora pojawi się RII i co wtedy?
    Będzie jechać w dół. Już trochę zjechało.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1269
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Z ciekawości sprawdziłem na ile cykli obliczona jest migawka w R i... zaskoczony trochę jestem.

    Canon EOS R trwałość migawki 150,000 cykli (czyli jak Canon 450D jak i 400D) https://fotoblogia.pl/10914,koszmar-...eos-7d-mark-ii
    Nikon Z6 trwałość migawki 200,000 cykli / Nikon Z7 trwałość migawki 200,000 cykli
    EOS-1D X Mark II trwałość migawki około 400 000 cykli

    Trwałość migawki w Sony A9 , A7R II i A7R III to 500 tys. cykli (Sony a99 II trwałość migawki 300.000 cykli)

    w 5D mark I przekroczyłem 300.000 a w 5D mark III przekroczyłem 155.000 cykli migawki. Wychodzi na to, że w R wymieniałbym w serwisie już drugą migawkę (ca 900 zł), albo i trzecią.

    Nie szukam dziury w całym, ale jestem ciekawy na czym jeszcze zaoszczędzili projektując R. Wychodzi na to, że canon R - to bardziej aparat rodzinny do okazyjnego fotografowania. A przynajmniej tak pozycjonuje go trwałość migawki podana przez producenta.

    Dla ciekawych
    http://olegkikin.com/shutterlife/canon_eos450d.htm
    http://olegkikin.com/shutterlife/canon_eos5dmkii.htm
    http://olegkikin.com/shutterlife/canon_eos1dsmkiii.htm
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-12-2018 o 00:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #1270
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    EOS R ma trwałość migawki 200.000 cykli, 5d mk IV ma 150.000
    https://www.the-digital-picture.com/...ameraComp=1074

    podejrzewam, że podobnie jak w wielu piątkach, przebiegi po pół miliona i więcej nie będą wyjątkowe.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Nie szukam dziury w całym,
    a jednak szukasz.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 07-12-2018 o 00:43

Strona 127 z 410 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129137177227 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •