Strona 29 z 410 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #281
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Szczerze to jeśli chodzi o duże wydruki..... Wyżej stoi średni format, ale nie Sony A7R.
    To są "zaszłości" ery filmów/powiększalników gdzie im większa "klatka" tym niżej powiększalnik, tym lepsza ostrość

    Drukarkę potrzebuje pikseli, nie "interesuje ją" z jakiej powierzchni matrycy pochodzą.
    Owszem na ogół MF to więcej pikseli niż FF ale są FF które mają pikseli więcej niż (niektóre) MF

    5DS R to 51 Mpix, A7R3 to 42 Mpix a są MF o 40 Mpix, 38 Mpix, ....

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-09-2018 o 10:05
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #282
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 951

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Drukarkę potrzebuje pikseli, nie "interesuje ją" z jakiej powierzchni matrycy pochodzą.
    to pewnie dlatego zdjecia z nowych Nokii wygladaja lepiej niz z 5D mkI... bo jest wiecej pikseli...

    albo nie, w sumie nie wygladaja lepiej. ani kolory ani poziom szczegolow. w obu aspektach jest przepasc jakosciowa :/
    www albo tez flickr

  3. #283
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to pewnie dlatego zdjecia z nowych Nokii wygladaja lepiej niz z 5D mkI... bo jest wiecej pikseli...

    albo nie, w sumie nie wygladaja lepiej. ani kolory ani poziom szczegolow. w obu aspektach jest przepasc jakosciowa :/
    Jasne, technologia pikseli.
    Ale na zdjęciach "w necie", max 1000 pikseli to trudne do rozróżnienia

    Ciekaw jestem RAWa z R z obiektywem systemowym

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-09-2018 o 10:54
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #284
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 333

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to pewnie dlatego zdjecia z nowych Nokii wygladaja lepiej niz z 5D mkI... bo jest wiecej pikseli...

    albo nie, w sumie nie wygladaja lepiej. ani kolory ani poziom szczegolow. w obu aspektach jest przepasc jakosciowa :/
    może te z nokii to piksele lekko nieprawdziwe są

  5. #285
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 951

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    może te z nokii to piksele lekko nieprawdziwe są
    ta... niektore marki maja piksele bardziej niz inne...
    www albo tez flickr

  6. #286
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pewno każdy ma coś co dla niego (bardzo) ważne, dla mnie to szczegółowość i ostrość
    Stąd matryca R (bez AA). Był dylemat 5DsR czy A7R2.

    Przykład, pokój fanki NYC, zdjęcia z 5D3 z Lką. W zamyśle miały pokrywać całą powierzchnię ale na próbnych, powyżej 120cm było "mydło".
    Dla tego zestawu powiększenie natywnego x 2 to max, zostało 120cm
    Photo: pokojAni | album Domu | Janusz-pawlak | Fotki.com, photo and video sharing made easy.

    Dla zdjęć z A7R3 (+ FE 1.8/55) powiększenie x 3 jest (jeszcze) ok.
    Gdyby te zdjęcia były tym zestawem to mogłyby być na całą "ścianę"

    jp
    ja nie bez przyczyny podałem jako szkło TS-E 17 mm, bo patrzyłem jakie zdjęcia robisz. I ten link to potwierdza. TS jest do tego stworzony. Canon ma też matryce R. Nie wierzę, że TS 17 mm będzie mniej ostry niż "normalne" szkła, tzn te bez tilt shift. Bo te twoje pliki trzeba prostować, co się odbija na ostrości. Ja domyślam się że Zeissy ze stopki sa ostre, ale ...
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To są "zaszłości" ery filmów/powiększalników gdzie im większa "klatka" tym niżej powiększalnik, tym lepsza ostrość

    Drukarkę potrzebuje pikseli, nie "interesuje ją" z jakiej powierzchni matrycy pochodzą.
    Owszem na ogół MF to więcej pikseli niż FF ale są FF które mają pikseli więcej niż (niektóre) MF

    5DS R to 51 Mpix, A7R3 to 42 Mpix a są MF o 40 Mpix, 38 Mpix, ....

    jp
    Są MF mające po 24 Mpx i mniej - 20, 16 Mpx (Mamiya ZD - X lat temu myślałem o tej ściance)
    Oczywiście rozmawiając teraz myślałem o nowych MF, mają po 100 Mpx. Nie jest to tanie, to na pewno
    Więej Mpx ma Canon, 50 vs 42, więc dlaczego wybrałeś 42, skoro masz parcie na ilość Mpx? Parcie na EFV? Lubisz nowe technologie, czytasz te reklamy ...
    Tak w ogóle to nie sklejasz plików? Aż się prosi by te zdjęcia robić jako składane. Nawet takie proste, z 2 zdjęć. Programy do panoram robią cuda, nikt nie zauważy sklejki. Przemieszczające się obiekty (ludzi) masz tylko na dolnym zdjęciu, na górnej połówce się nic nie rusza, można łatwo skleić. Takie zdjęcia teraz się robi nawet z ręki, bez głowicy nodalnej.

    Pocieszę cię, że możesz poznać trzeci system Myślę, że Zeissy robione na bezlustra Sony da się podpiąć do następcy Nikona Z7. Rejestr nikona jest o 2 mm węższy a i dziura jest większa, więc zapewne da się włożyć szkła z Sony E do Nikon Z. Niedługo się okaże.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-09-2018 o 12:02

  7. #287
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ja nie bez przyczyny podałem jako szkło TS-E 17 mm, bo patrzyłem jakie zdjęcia robisz. I ten link to potwierdza. TS jest do tego stworzony. Canon ma też matryce R. Nie wierzę, że TS 17 mm będzie mniej ostry niż "normalne" szkła, tzn te bez tilt shift. Bo te twoje pliki trzeba prostować, co się odbija na ostrości. Ja domyślam się że Zeissy ze stopki sa ostre, ale ...

    Są MF mające po 24 Mpx i mniej - 20, 16 Mpx (Mamiya ZD - X lat temu myślałem o tej ściance)
    Oczywiście rozmawiając teraz myślałem o nowych MF, mają po 100 Mpx. Nie jest to tanie, to na pewno
    Więej Mpx ma Canon, 50 vs 42, więc dlaczego wybrałeś 42, skoro masz parcie na ilość Mpx? Parcie na EFV? Lubisz nowe technologie, czytasz te reklamy ...
    Tak w ogóle to nie sklejasz plików? Aż się prosi by te zdjęcia robić jako składane. Nawet takie proste, z 2 zdjęć. Programy do panoram robią cuda, nikt nie zauważy sklejki. Przemieszczające się obiekty (ludzi) masz tylko na dolnym zdjęciu, na górnej połówce się nic nie rusza, można łatwo skleić. Takie zdjęcia teraz się robi nawet z ręki, bez głowicy nodalnej.

    Pocieszę cię, że możesz poznać trzeci system Myślę, że Zeissy robione na bezlustra Sony da się podpiąć do następcy Nikona Z7. Rejestr nikona jest o 2 mm węższy a i dziura jest większa, więc zapewne da się włożyć szkła z Sony E do Nikon Z. Niedługo się okaże.
    Miałem okazje A7R2 z Canona TS-E parę "chwil"
    Myślałem o tym, tylko że 17 + przejściówka to duży "klocek" a ja to wszystko noszę na plecach

    Kiedyś byłem fanem PTGui, mam "wszystko" do osi nodalnej, przestało mnie to "bawić".
    Jakkolwiek głowicę z szybkozłączką mam tak skonfigurowaną ze mogę A7R3 z FE 1,8/55 ustawić "prawidłowo"

    I zamieniłem po długich testach V 15mm na FE 4/12-24 G

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-09-2018 o 13:48
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #288

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    No to już widać, że to ta sama matryca co w 5D4. Jedynie bardziej wzmocnione cyfrowo niskie pośrednie ISO (jak to u Canona)

    Read Noise in DNs versus ISO Setting

    Co prawda trzeba jeszcze poczekać na input-reffered, ale nie sądzę aby była tam jakakolwiek różnica, musieli by przy takim samym ADC zastosować jakiś znacząco inny współczynnik wzmocnienia.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 13-09-2018 o 14:02
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  9. #289
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    No to już widać, że to ta sama matryca co w 5D4. Jedynie bardziej wzmocnione cyfrowo niskie pośrednie ISO (jak to u Canona)

    Read Noise in DNs versus ISO Setting

    p,paw
    szkoda

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #290
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ciekawe jak Sony dogoni Canona jesli chodzi o ilość punktów AF. Wyznawcy PS nie będą spali po nocach, ale jakoś sobie w końcu wyjaśnią, że więcej nie znaczy lepiej (tak jak to zrobili z mocowaniem).

    Sony zaczyna odchodzić na boczny tor, by w końcu zniknąć z rynku. Ale to nie pierwszy i ostatni produkt tej corpo który zostanie zakończony.

Strona 29 z 410 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979129 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •