Strona 190 z 410 PierwszyPierwszy ... 90140180188189190191192200240290 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 891 do 1 900 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1891
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Chodzi mi o przewagę wizjera elektronicznego (wg. mnie) od lustrzanego. Wizjer w Mce jest za mały by dało się komfortowo robić zdjęcia, w RP przemilczę, w Rce jest bardzo dobry, o wyższej rozdzielczości niż w A7RIII.

    To znikanie obrazu, właśnie w canonie jest przez chwilę wyświetlany podgląd zdjęcia i wydaje się że obraz nie znika, w tym sony A7RIII robi się na chwilę czarny ekran, nie wiem jak włączyć (czy się da) taki mikro-podgląd.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 11-03-2019 o 07:30

  2. #1892
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2018
    Miasto
    łódzkie
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ktoś się orientuje jak wypada współpraca Canona R z lampą Yongnuo 600EX-RT II ? i ogólnie z lampami Yongnuo , oraz zdalnym wyzwalaniem lamp firm trzecich ...

  3. #1893
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez bati Zobacz posta
    Ktoś się orientuje jak wypada współpraca Canona R z lampą Yongnuo 600EX-RT II ? i ogólnie z lampami Yongnuo , oraz zdalnym wyzwalaniem lamp firm trzecich ...
    U mnie działa YN-E3-RT ale lampę mam Canona.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #1894
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Tak sobie myślę, że zaje... opcją byłoby gdyby w wizjerze był czujnik podążający za naszym okiem i tam gdzie spojrzymy, tam by ostrzył
    Swoja drogą sterowanie punktami AF podczas patrzenia w wizjer za pomocą ekranu dotykowego też fajnie działa.

  5. #1895
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tak sobie myślę, że zaje... opcją byłoby gdyby w wizjerze był czujnik podążający za naszym okiem i tam gdzie spojrzymy, tam by ostrzył
    Swoja drogą sterowanie punktami AF podczas patrzenia w wizjer za pomocą ekranu dotykowego też fajnie działa.
    Eos3 mial to - ale on mial 3 punkty af. Moim zdaniem to by nie zdalo egzaminu: ja chce miec ostrosc tam gdzie ja ustawilem, bo to z kompozycji wynika. No i chce sobie obejrzec kadr czasem - jak wyglada rozmycie tu i tam. Oczywiscie taki ficzer moglby sobie byc w menu, choc raczej by byl stale wylaczony.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #1896
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tak sobie myślę, że zaje... opcją byłoby gdyby w wizjerze był czujnik podążający za naszym okiem i tam gdzie spojrzymy, tam by ostrzył
    Canon miał już taką technologię 20 lat temu - w EOS3 (jeden z najlepszych, a nie najdroższych aparatów canona), ale z jakiegoś powodu ją porzucił.

  7. #1897
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    A to ciekawe. Nie wiedziałem.

  8. #1898
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tak sobie myślę, że zaje... opcją byłoby gdyby w wizjerze był czujnik podążający za naszym okiem i tam gdzie spojrzymy, tam by ostrzył
    Swoja drogą sterowanie punktami AF podczas patrzenia w wizjer za pomocą ekranu dotykowego też fajnie działa.
    Miałem sterowanie okiem w EOS 5 a teraz mam ekran dotykowy. Dla mnie zdecydowanie lepszy ekran. No i w 5 była ograniczona liczba pol AF a w R jest to jakby ciagłe.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #1899
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tak sobie myślę, że zaje... opcją byłoby gdyby w wizjerze był czujnik podążający za naszym okiem i tam gdzie spojrzymy, tam by ostrzył
    Swoja drogą sterowanie punktami AF podczas patrzenia w wizjer za pomocą ekranu dotykowego też fajnie działa.
    już dawno canon to zrobił - analogowy eos 3 - niektórzy narzekają na to rozwiązanie, niektórzy nie narzekają - u mnie działa nawet tak ze na pierwszym kanale mam skalibrowane z okularami, a na drugim skalibrowane bez okularów i działa - dla mnie bardzo fajne rozwiązanie sprawdzające się już nawet dla tych 45 punktów AF w eosie 3.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Eos3 mial to - ale on mial 3 punkty af. Moim zdaniem to by nie zdalo egzaminu: ja chce miec ostrosc tam gdzie ja ustawilem, bo to z kompozycji wynika. No i chce sobie obejrzec kadr czasem - jak wyglada rozmycie tu i tam. Oczywiscie taki ficzer moglby sobie byc w menu, choc raczej by byl stale wylaczony.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
    to dziwne bo mój eos 3 ma 45 punktów AF - używałeś tego kiedyś? z posta wynika że chyba nie a z tą ocenę rozmycia w wizjerze lustrzanki z AF to bym raczej zaliczył do fantatyki matówki przynajmniej te standardowe chyba jednak są do tego za słabe ale na pocieszenie w EVF z oceną rozmycia jest chyba jeszcze gorzej
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-03-2019 o 11:28

  10. #1900
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Eos3 mial to - ale on mial 3 punkty af.
    Pomyliło ci się z "piątką". EOS 3 miał znacznie więcej pól AF, a wybieranie aktywnego pola działało całkiem fajnie.
    Gdyby dopracowali tą technologię, to w bezlusterkowcach (z ich sensorami AF w dowolnym miejscu w kadrze) mógłby być hit...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

Strona 190 z 410 PierwszyPierwszy ... 90140180188189190191192200240290 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •