Strona 142 z 410 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144152192242 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 411 do 1 420 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1411
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    A czy jest ktoś, kto przesiadł/dosiadł się z 5DIV na EOS R? Mam 5DIII i potrzebuję drugie body FF. Byłem zdecydowany na 6DII, ale po przejrzeniu forum eRka mi mocno namieszała... I teraz jest pytanie co lepiej brać - 5DIV czy EOS R? Cena taka sama...
    Czytam opisy eRki i mam mieszane uczucia, bo sporo zachwytów, ale też "używalność" trochę inna i body można powiedzieć trochę jak prototyp w tej kategori.

    Aha, dodam, że nie zamierzam dokupować szkieł dedykowanych, czyli potencjalnie z eRką działałbym na tym, co mam w stopce.
    Moźe możesz u kogoś się pobawić? Moim zdaniem najlepiej sobie wyrobić zdanie samemu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1412
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Moźe możesz u kogoś się pobawić? Moim zdaniem najlepiej sobie wyrobić zdanie samemu.
    To wbrew pozorom może nie być takie proste dla rasowego użytkownika lustrzanki. Kupiłem R po pół roku używania M50 - wiele rzeczy było już dla mnie oczywistych o sprawdzonej użyteczności.
    Krótki kontakt z R nie musi wypaść zachwycająco a praktyczna użyteczność wielu elementów wychodzi jakby w miarę ogarniania możliwości i wymaga czasu.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #1413
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    5dIV.
    Konkret, dzięki!

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Moźe możesz u kogoś się pobawić? Moim zdaniem najlepiej sobie wyrobić zdanie samemu.
    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To wbrew pozorom może nie być takie proste dla rasowego użytkownika lustrzanki. Kupiłem R po pół roku używania M50 - wiele rzeczy było już dla mnie oczywistych o sprawdzonej użyteczności.
    Krótki kontakt z R nie musi wypaść zachwycająco a praktyczna użyteczność wielu elementów wychodzi jakby w miarę ogarniania możliwości i wymaga czasu.
    No i właśnie o to chodzi. Po pierwsze trudno znaleźć kogoś w okolicy z eRką, bo na razie posiadaczy raczej niewielu. Po drugie jak wezmę do rąk i nawet godzinę się pobawię, to z tego co czytam nt. obsługi raczej się zniechęcę niż zachęcę. Stąd wolałbym się oprzeć na rzeczowej opinii kogoś, kto już troche ten sprzęt ma i może co nieco podpowiedzieć.
    Zaznaczam, że nie potrzebuję gadżetu, tylko w pełni funkcjonalnej puszki do robienia zdjęć.
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  4. #1414
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    To kup 1dx - zawsze to coś nowego, niż szukanie kompromisu w gadżetach. Leica Q lub a7 z suepr egzotycznym szkłem jako dodatek do 5d . 5dIV czy R to tylko aparat. Jak umiesz robić zdjęcia, to żadnym ameryki nie odkryjesz. Nie tędy droga. Nie w zabawkach za 10K.

  5. #1415
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    No i właśnie o to chodzi. Po pierwsze trudno znaleźć kogoś w okolicy z eRką, bo na razie posiadaczy raczej niewielu. Po drugie jak wezmę do rąk i nawet godzinę się pobawię, to z tego co czytam nt. obsługi raczej się zniechęcę niż zachęcę. Stąd wolałbym się oprzeć na rzeczowej opinii kogoś, kto już troche ten sprzęt ma i może co nieco podpowiedzieć.
    Zaznaczam, że nie potrzebuję gadżetu, tylko w pełni funkcjonalnej puszki do robienia zdjęć.
    Ale oczekujesz że ktoś Ci powie, że ta puszka nie nadaje się do robienia zdjęć czy co ?
    Opinii użytkowników tu już trochę jest. Jest ich też sporo w sieci także materiał do rozważań masz. Reszta to indywidualne preferencje i decyzja której nikt za Ciebie nie podejmie .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1416
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    No i właśnie o to chodzi. Po pierwsze trudno znaleźć kogoś w okolicy z eRką, bo na razie posiadaczy raczej niewielu. Po drugie jak wezmę do rąk i nawet godzinę się pobawię, to z tego co czytam nt. obsługi raczej się zniechęcę niż zachęcę. Stąd wolałbym się oprzeć na rzeczowej opinii kogoś, kto już troche ten sprzęt ma i może co nieco podpowiedzieć.
    Zaznaczam, że nie potrzebuję gadżetu, tylko w pełni funkcjonalnej puszki do robienia zdjęć.
    Podstawowy dylemat na dziś w FF Canona to wybór między 5DIV i R. Ta sama cena i matryca. Pozostaje reszta walorów.
    Dla mnie miała znaczenie wielkość korpusu i praktyczny AF w R - wybór pola palcem na ekranie, wielki obszar pokryty AF, eye -AF, face detect. Działa to sprawnie chociaż pewnie mogłoby być szybsze (choć dla mnie nie musi ). Fps i video to dla mnie margines parametrów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #1417
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale oczekujesz że ktoś Ci powie, że ta puszka nie nadaje się do robienia zdjęć czy co ?
    Opinii użytkowników tu już trochę jest. Jest ich też sporo w sieci także materiał do rozważań masz. Reszta to indywidualne preferencje i decyzja której nikt za Ciebie nie podejmie .
    W sumie to chyba robi te zdjęcia skoro tyle pozytywnych opinii . Preferencje na pewno bliżej 5-ki, bo obsługa taka sama a ja robię równolegle dwoma body, wiec na duży plus.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Podstawowy dylemat na dziś w FF Canona to wybór między 5DIV i R. Ta sama cena i matryca. Pozostaje reszta walorów.
    Dla mnie miała znaczenie wielkość korpusu i praktyczny AF w R - wybór pola palcem na ekranie, wielki obszar pokryty AF, eye -AF, face detect. Działa to sprawnie chociaż pewnie mogłoby być szybsze (choć dla mnie nie musi ). Fps i video to dla mnie margines parametrów.
    Dla mnie wielkość korpusu nie jest aż tak istotna, bo jak dopniesz duże szkło to i tak różnica marginalna. Najbardziej kusi mnie ten AF, bo reszta przemawia raczej za 5-ką...
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  8. #1418
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    A czy jest ktoś, kto przesiadł/dosiadł się z 5DIV na EOS R? Mam 5DIII i potrzebuję drugie body FF. Byłem zdecydowany na 6DII, ale po przejrzeniu forum eRka mi mocno namieszała... I teraz jest pytanie co lepiej brać - 5DIV czy EOS R? Cena taka sama...
    Czytam opisy eRki i mam mieszane uczucia, bo sporo zachwytów, ale też "używalność" trochę inna i body można powiedzieć trochę jak prototyp w tej kategori.

    Aha, dodam, że nie zamierzam dokupować szkieł dedykowanych, czyli potencjalnie z eRką działałbym na tym, co mam w stopce.
    Stoisz przed decyzją "strategiczną"

    1.
    Nie narzekasz na 5D3, nic Ci nie brakuje, chciałeś jako drugi 6D2
    Używanie jednocześnie 2 body preferuje zestaw 5D3 + 5D4
    Kupno R by używać ją tylko z obiektywami EF jest mało sensowne.

    Z punktu widzenia ekonomii lepiej by było abyś dokupił drugą 5D3.
    No ..... ale są jeszcze emocje

    2.
    Kiedyś trzeba będzie się przesiąść na system R.
    Jeśli "dzisiaj" to z jednym szkłem natywnym i jasno określonym zadaniem, precyzyjnie zdefiniowanym/przydzielonym podziałem zadań pomiędzy puszki.
    W przyszłości kupno R2 i następne szkła systemu R co da zestaw dwu aparatów R i R2

    3.
    Cena używek EF zacznie spadać, będzie przybywać chętnych do sprzedaży a ubywać chętnych do kupna.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-12-2018 o 07:03
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1419
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Witam, dzisiaj natrafiłem na taka ofertę z UK.

    https://pl.mydigitaland.com/canon-eo...RoCQn4QAvD_BwE

    Promocyjna Cena 7 970,91 zł

    Aż taka różnica ceny?
    Dodatkowym kosztem to zapłacenie jeszcze podatku za towar, cła na aparaty fotograficzne nie ma.

  10. #1420
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Witam, dzisiaj natrafiłem na taka ofertę z UK.

    https://pl.mydigitaland.com/canon-eo...RoCQn4QAvD_BwE

    Promocyjna Cena 7 970,91 zł

    Aż taka różnica ceny?
    Dodatkowym kosztem to zapłacenie jeszcze podatku za towar, cła na aparaty fotograficzne nie ma.
    No jeśli dostaniesz VAT (nie wiem czy jest możliwość z takiego sklepu, niby deklarują że nie, ale z naszymi celnikami nie wiadomo czy nie potraktują tego jako paczki z Azji?) to wyjdzie akurat taka kwota, jaką można wynegocjować w polskich sklepach czyli ~9800zł (z naszą gwarancją, prawami konsumenckimi itp.)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Stoisz przed decyzją "strategiczną"

    1.
    Nie narzekasz na 5D3, nic Ci nie brakuje, chciałeś jako drugi 6D2
    Używanie jednocześnie 2 body preferuje zestaw 5D3 + 5D4
    Kupno R by używać ją tylko z obiektywami EF jest mało sensowne.

    Z punktu widzenia ekonomii lepiej by było abyś dokupił drugą 5D3.
    No ..... ale są jeszcze emocje

    2.
    Kiedyś trzeba będzie się przesiąść na system R.
    Jeśli "dzisiaj" to z jednym szkłem natywnym i jasno określonym zadaniem, precyzyjnie zdefiniowanym/przydzielonym podziałem zadań pomiędzy puszki.
    W przyszłości kupno R2 i następne szkła systemu R co da zestaw dwu aparatów R i R2

    3.
    Cena używek EF zacznie spadać, będzie przybywać chętnych do sprzedaży a ubywać chętnych do kupna.

    jp

    Póki co używanie szkieł EF ma jak najbardziej sens, szczególnie że na R będą lepiej działać niż na 6DII i być może 5d3. Oczywiście nie przeszkadza to w powolnym zmienianiu szkieł na RF.
    Ale co do punktu 2. myślę w taki sam sposób i dlatego kupiłem R, z tym, że używam póki co z EF i nie widzę, dlatego ktoś miałby to odradzać. To nie Sony.
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

Strona 142 z 410 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144152192242 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •