Strona 120 z 410 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122130170220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 191 do 1 200 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1191
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rynek japoński, sprzedaż FF :
    https://www.sonyalpharumors.com/bcnr...non-and-nikon/

    Czy R umożliwi powrót Canona na szczyt sprzedaży ?

    jp
    Z tego co pokazałeś widać, że już wrócił, a na przestrzeni roku (jako całości) tego szczytu w ogóle nie opuścił. Sony ma naprodukowane masę modeli A, z których sprzedaje się pewnie tylko AIII. Nie mogą za bardzo obniżyć ceny AIII, bo te pozostałe modele nigdy się nie sprzedadzą. Canon ma sporo miejsca na obniżanie ceny R jeżeli zajdzie taka potrzeba. Moim zdaniem to Sony ma kłopot, a nie Canon. Ten wykres świetnie pokazuje jak marginalna była sprzedaż modeli A przed pojawieniem się AIII. Prezentacja każdego nowego modelu powoduje załamanie sprzedaży starszych body, ciekawe jak Sony z tego wybrnie? Canon z kolei będzie miał problem ze sprzedażą lustrzanek, dlatego nie spodziewałbym się wszystkomającego bezlustra od Canona zbyt szybko.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ten wykres to w sumie nie jest nic nowego ale jest z jednego powodu ciekawy, pokazuje jakim blędem marketingowym była zapowiedź bezlustra FF u Nikona. Nie wiem czemu powtarzają ten błąd. To jest znakomity sposób na zmniejszenie aktualnej sprzedaży ....
    Kolejnym błędem była prezentacja Z7. Trzeba było wypuścić tylko tańszą wersję.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 02-12-2018 o 16:07

  2. #1192
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Z tych danych wynika że w Japonii, w segmencie FF lustrzanek :
    1.
    - sprzedaż C i N spadała z powodu sprzedaży bezluster FF Sony
    - pokazanie się bezlustra Canona EOS R spowodowało u Canona wzrost sprzedaży FF .
    2.
    Pytaniem jest czy to tylko efekt nowości czy też tendencja stała w sprzedaży Canona i co się stanie gdy pojawi się np. A7S III, Z6, ....

    Ale widać wyraźnie że w Japonii autostrada do muzeum lustrzanek (segmentu FF) już jest otwarta.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-12-2018 o 16:19
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #1193
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Ale widać wyraźnie że w Japonii autostrada do muzeum lustrzanek (segmentu FF) już jest otwarta.

    jp
    u Nas (jeśli w ogóle) to raczej wąska, długa i kręta ścieżka
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #1194
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No to nie zostaje nic innego jak zanabyć REDa Helium, tam matryca ma taki DR że nawet na DXO jest przed Sony ....

    Skądinąd cały czas się zastanawiam. Co robię nie tak, że przy krajobrazie (nawet w górach na śniegu) mnie wystarcza DR w alfioku albo w m6 i to w nadmiarze ...
    Użycie kamery do robienia zdjęć, pozostanie dla mnie jeszcze przez bardzo długi czas zbyt innowacyjną koncepcją ;-)

  5. #1195
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    @sven a jak R sobie radzi w ciemnych pomieszczeniach przy poruszających się ludziach bez wspomagania z lampy?
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1196
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    @sven a jak R sobie radzi w ciemnych pomieszczeniach przy poruszających się ludziach bez wspomagania z lampy?
    Zadziwiająco dobrze. Nie tak jak One Shot, ale naprawdę nieźle.

  7. #1197
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Zadziwiająco dobrze. Nie tak jak One Shot, ale naprawdę nieźle.
    No w sumie to miałem na myśli tryb oneshot. Jak to wygląda względem 5d4 z lampą+ wspomaganie IR?
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1198
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No w sumie to miałem na myśli tryb oneshot. Jak to wygląda względem 5d4 z lampą+ wspomaganie IR?
    Tam gdzie 5d IV potrzebuje wspomagania IR, tam R-ka wyostrzy raczej bez problemu i bez wspomagania się lampką (jest na body i włącza się kiedy już naprawdę nic nie widać).

  9. #1199
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    @sven a jak R sobie radzi w ciemnych pomieszczeniach przy poruszających się ludziach bez wspomagania z lampy?
    Pozwolę sobie odpowiedzieć - bardzo dobrze. Wspomaganie lampy z chińczyków i tak nie działa. Testowałem różne tryby i wygląda na to, że servo i 1+4 punkty AF są najlepsze do tego celu. Praktycznie łapie AF w totalnej ciemności i śledzi bez pompowania. Wiadomo, procentowo nie jest to 100% trafionych strzałów, ale myślę że około 80% (mówię o sytuacji: ciemna sala, kontra z tyłu światłem DJ'a, nic więcej).
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

  10. #1200
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Dzięki.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 120 z 410 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122130170220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •