Strona 185 z 410 PierwszyPierwszy ... 85135175183184185186187195235285 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 841 do 1 850 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1841
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Przede wszystkim to, że dobry EFV (minimum 3,69 mln punktów) pozwala na pełną kontrolę ekspozycji i jej korekty przed i w trakcie fotografowania bez konieczności kontrolowania po zrobieniu foty na LCD w DSLR. Praktycznie podczas zdjęć wystarczy wyłącznie EVF (dobry)
    Z błyskiem już nie będzie tak łatwo.

  2. #1842
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 682

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ja powiem tak - oczywiście można się spierać, że Sony to ma to czy tamto, Canon tego nie ma, a Nikon to jeszcze coś innego, ale po dalszych zabawach ta R-ka w pełni mi pasuje i nie ma niczego, czego mi osobiście brakuje na moje konkretne potrzeby. Dla mnie zresztą aparat mógłby mieć tylko trzy tryby fotografowania... Av, Tv i M, no dobra cztery, jeszcze B od czasu do czasu
    W dalszym ciągu jestem zachwycony pracą AF, wszystko trafione w punkt i to nawet 50/1.4, który jest moim najbardziej losowym szkłem.

  3. #1843
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jaka jest użyteczność AF w EOS R może się domyślić każdy kto próbował wyłapać niecentralny kadr z 24L, 50L, 85L czy w sumie każdym UWA z niewielkiej odległości do obiektu. Stalki zyskały drugie życie .

    EOS R 88% vs 5D4 19% AF spread points
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AF compar.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	108,0 KB
ID:	1900

    5D Mark IV pokrycie AF
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5d4 AF.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	1901

    EOS R pokrycie AF
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eor AF.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	1902

    Użyteczność dużego pokrycia z taką ilością szybkich punktów...co tu dodać? KOSMOS.


    ps touch shutter dobra zabawa, tapnięciem w LCD można praktycznie w dowolnym punkcie złapać ostrość i jednocześnie pstryknąć fotę
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  4. #1844
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Sunders wszystko się u mnie sprowadza do mniejszej wagi korpus+szkło, wtedy jest większa łatwość "operowania" ręką przy kadrowaniu i foceniu z LCD (przez krzaczki, przez kwiatuszka, z dołu z góry itd). Aparat musi mieć odchylany ekran, łapać szybko ostrość i nie mieć zbyt dużego "blackoutu" między kolejnymi fotami - szybka reakcja aparatu to podstawa.

  5. #1845
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ejże! Stanę w obronie zdjęcia spod Łomnicy, bo uważam, że próby porównania go do tygrysiego, są dużym nadużyciem
    Tygrys to była klasa sama w sobie, porównuję raczej do poprzednich zdjęć które publikował Jan Pawlak.

    Poniżej parametry tej obróbki:
    1. Highlights -100
    2. Shadows +100



    Ten sposób obróbki nie jest zależny od sprzętu którym Jan się posługuje.
    Ale jeśli ktoś ma świadomość jak wygląda u niego postproces, to wie dlaczego Sony z jego dużym DR tak mu odpowiada.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  6. #1846
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 682

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    nie śledziłem nigdy aż tak jego workflow Teraz już wszystko jasne.

  7. #1847
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Photointo gdzie znalazłeś coś takiego

    Od wczoraj nikt tego nie zdementował.
    Bo ludziom pewnie tak jak mnie szkoda czasu na dementowanie bzdur które kolega wypisuje.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1848
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    nie śledziłem nigdy aż tak jego workflow Teraz już wszystko jasne.
    Tu masz galerię (z linku w jego stopce):
    http://www.public.fotki.com/janusz-pawlak

    A poniżej przykład obróbki "Janusz Pawlak do kwadratu":

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_N5C5297i-vi.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	1,04 MB
ID:	1904

    Nie wiem czy to kwestia gustu (a ten wiadomo że non est disputandum), ale większość fotografów po chwilowej fascynacji techniką HDR szybko z niej wyrasta.
    Być może to jakieś zaburzenie postrzegania? ZTCP napisał kiedyś w jednej z dyskusji na ten temat "ja tak to wtedy widziałem" (cytat niedosłowny).

    Faktem jest, że gdyby to zdjęcie zrobił Sony A7[*.*], to te krzesła nie straszyły by takim bandingiem
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  9. #1849
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Problem w tym, że ambasadorowie sony w różowych majteczkach rozgościli się na forum, a nie w pojedyńczym wątku...
    Złote czasy Sony powoli się kończą. Stąd ta sraczka .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1850
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Złote czasy Sony powoli się kończą. Stąd ta sraczka .
    Ale gdzie tam się kończą! Przecież Canon w postaci RP wypuścił taki chłam, że te nagłe obniżki cen Sony i Nikona to zapewne wyraz troski i litości o biednych użytkowników Canona, którzy przecież mają najgorsze aparaty na świecie.

    Prawda jest taka, że do końca roku to jednak Canon pozamiata rynek ML i to doszczętnie. Co nie zmienia faktu, że czym innym jest mieć 60% udziału w rynku X, a czym innym 60% w rynku X-50%. Z mojego punktu widzenia najważniejsze jest teraz, żeby wszyscy masowo przesiedli się na ML i RF i pozbywali się w panice wszystkich EF. Bo coraz starszy jestem i chcę już kupić 50 1.2 oraz inne archaiczne zabytki z umierającego systemu

Strona 185 z 410 PierwszyPierwszy ... 85135175183184185186187195235285 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •