Strona 77 z 410 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #761
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Bo tamron 45 to super szkło. Mam na sprzedaż jak by co

  2. #762
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Bo tamron 45 to super szkło. Mam na sprzedaż jak by co
    Czyli jednak 50/1.2RF
    Miłego dnia
    moja www

  3. #763
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ef 50 1.2 wyparł tamrona comą w rogach, plastyką i miękkością mikrokontrastu Po prostu Tamron był zbyt ostry i zbyt kontrastowy do edycji Rawów i przegrywa z 50L I odwrotnie też

  4. #764
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    To jest właśnie cały canon. Nie da tego czego wszyscy oczekują i potrzebują, ale w zamian da coś tak fajnego, że i tak kupujemy btw. z matrycą 6d2 da się żyć. Właśnie poznałem człowieka, który ma już kilka okładek i całych sesji w CKM i focił to 6d+tamron 45/1.8. A potem wchodzi się na jakieś forum gdzie ktoś ma high-endowe body z najdroższą optyką i jakieś zdjęcia kotków, portrety typu legitymacja itd.
    Wiesz, może nie wiedział, że ma kijowy aparat bez możliwości wyciągania z cieni 12 EV ..
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #765
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiesz, może nie wiedział, że ma kijowy aparat bez możliwości wyciągania z cieni 12 EV ..
    Powiedzieć mu?
    Miłego dnia
    moja www

  6. #766
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Powiedzieć mu?
    Może nie, po co chłop ma mieć traumę, że wypuścił do ludzi zdjęcia zrobione takim badziewiem ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #767
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Aparat Canon EOS R kupiłem jakiś czas temu za swoje pieniądze w jednym z polskich sklepów internetowych. Już go nie posiadam ponieważ został odesłany z powrotem do tego sklepu. Z racji tego iż otrzymałem już zwrot pieniędzy dzięki przysługującemu mi prawu (odstąpienie od umowy zawartej na odległość) mogę na spokojnie wypuścić tutaj na forum całość poniższego tekstu.

    Swoje wrażenia po osobistym kontakcie z Canon EOS R mógłbym określić dosadnie jako etapy w****ienia a było ich kilka.

    Pierwszy to wiadomość iż po przedpołudniowym złożeniu i opłaceniu zamówienia po południu pojawiła się możliwość (otrzymałem stosowną informację na maila) zakupu tego modelu aparatu o prawie 400 zł taniej. Cóż, mój błąd ale gdybym czekał do popołudnia z zamówieniem to nie otrzymałbym paczki z aparatem przed weekendem a zależało mi żeby mieć go na weekend.*

    Drugi to stwierdzenie faktu iż Canon wyciął możliwość uruchomienia najnowszej wersji DPP pod systemem operacyjnym OS X Yosemite który mam zainstalowany czyli nici z darmowej obróbki plików RAW. Mogę ale nie chcę instalować nowszych wersji bo swojego Mac mini (late 2012) mam podpiętego pod monitor nie dający efektu Retiny a wszyscy którzy siedzą w temacie doskonale wiedzą jak nowsze wersje OS X (obecnie macOS) wyglądają na takich monitorach.**

    Trzeci to EVF. Był to pierwszy mój kontakt z tego typu wizjerem i mam co do niego delikatnie mówiąc mieszane uczucia.

    Obraz w wizjerze jest wielki (w porównaniu do OVF z mojego 5DS) i prawie bez opóźnień, prawie bo przy szybszym poruszeniu aparatem tam gdzie występują jakieś linie pionowe (np. krawędzie jakichś przedmiotów) widać minimalne opóźnienie.

    Tryb ECO EVF to porażka, dobre chyba tylko dla ujęć ze statywu. W tym trybie EVF pracuje chyba z częstotliwością odświeżania obrazu 50Hz i ma koszmarne opóźnienie.

    Patrzenie przez ten wizjer w normalnym trybie pracy o dziwo nie powoduje zmęczenia wzroku, nie odczuwałem żadnego pieczenia, swędzenia czy bólu oka. Z pewnością to zasługa wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu i rozdzielczości 3,69 mln punktów (1280 × 960). Są tylko trzy problemy.

    Pierwszy to taki iż patrząc przez niego czujesz się cały czas jakbyś oglądał film na YT nakręcony w 60fps, nie ma tego realizmu znanego z OVF.

    Drugi to problem z korektą jasności. Nie ma tutaj (i niestety chyba w żadnym innym aparacie z EVF)*** w EOS R wbudowanego czujnika światła a co za tym idzie automatycznej regulacji jasności (jaka jest chociażby w moim 5DS dla tylnego panelu LCD) przez co obraz przy sztucznym oświetleniu czy wręcz jego braku wygląda… sztucznie. Na standardowym ustawieniu jest cały czas jasno, tak jakbyś miał zapalone jasne światło jarzeniowe. Scena poza aparatem jest w świetle powiedzmy 2800K czyli fajne ciepłe światełko a w EVF jarzeniówka. Oczywiście można to sobie zmienić bo jest tu możliwość zmiany odcienia koloru wyświetlacza (standardowy, ciepły i zimny) no ale i tak nie odzwierciedla to kolorystyki tego co jest widoczne gołym okiem.

    Trzeci to kształt muszli ocznej. EVF wystaje bardziej do tyłu od OVF. Na nim jest zamocowana na stałe (tzn. przykręcona dwiema śrubkami) gumowa muszla oczna. Jej wystające pod kątem ranty jeździły mi cały czas po soczewce moich niezbyt tanich okularów, wolę jednak bardziej płaską muszlę oczną DSLR Canona i nie niszczenie sobie soczewki. Tak to wygląda na zdjęciu:



    Wszyscy którzy widzieli rozbierankę EOS R z Lensrentals https://www.lensrentals.com/blog/201...orless-camera/ wiedzą że można tę muszlę oczną zdemontować, pozostaje tylko pytanie czy jakiś producent niezależny zdecyduje się na wyprodukowanie jakiegoś zamiennika.

    Z tego co widzę nie jestem pierwszą osobą która ma jakiś problem z muszlą oczną w bezlusterkowcach Canona, tutaj ktoś spisał swoją historię związaną z modelem EOS M5 https://www.dpreview.com/forums/thread/4156271

    Pozostałe zauważone przeze mnie wady tego modelu aparatu to:

    1. Brak jakiegokolwiek punktu odniesienia w którą stronę kręcić pokrętłem od ustawiania dioptrii - żadnego +-, żadnego karbika oznaczającego środek czyli 0.

    2. Inaczej porozmieszczane i opisane przyciski niż w aparatach DSLR Canona i szczerze mówiąc ciężko to ogarnąć. Co z tego iż masz ogromne możliwości konfiguracji funkcji przycisków jak nazwy masz inne? No już mogli chociaż na wierzchu zostawić przycisk ISO bo „na dzień dobry” jeszcze bez konfiguracji któregoś z przycisków wcale nie jest tak łatwo szybko ustawić sobie ISO.

    3. Komora akumulatora została umieszczona pod kątem przez co ciężko się przestawić chcąc sobie szybko wymienić akumulator, próbujesz go włożyć i panika bo coś ****a nie chce wejść.



    4. Oczywiście dość duże zużycie energii. Dokładnie 70 zdjęć wykonanych, łącznie z jakieś 4 godziny zabawy aparatem i akumulator ze 100% zjechał na 47%.

    5. Kretyńska opcja załączania czyszczenia matrycy podczas usypiania aparatu za każdym razem. Usypianie można sobie ustawić minimalnie na 1 min. więc przy takim przykładowym ustawieniu co minutę masz automatyczne czyszczenie matrycy. Oczywiście można ją sobie wyłączyć co każdemu potencjonalnemu użytkownikowi EOS R polecam zrobić od razu. Komuś na etapie projektowania tego modelu aparatu pomyliła się chyba opcja SLEEP z opcją OFF. Ktoś o tym przed mną napisał w tym wątku https://www.dpreview.com/forums/thread/4329402 a ja nagrałem sobie filmik pokazujący ten problem:



    Filmik przez chwilę był publiczny ale że zaczynały pojawiać się pod nim nieprzychylne w stosunku do mnie komentarze a ja już przecież nie posiadam tego aparatu na stanie więc uznałem że nie ma co się stresować i zmieniłem status filmiku. Trudno, ich strata. Niech leszcze żyją w nieświadomości.

    Co na ten temat mówi instrukcja obsługi?


    6. Na ten czas na tylni dotykowy panel LCD nie ma żadnego szkła ochronnego które pokrywało by ładnie cały ten panel. GGS LARMOR 4G od 5D Mark III daje się ładnie nałożyć na całą dotykową część panelu ale reszta pozostaje odkryta:


    7. Odwieczny problem z czujnikiem zbliżeniowym czyli automatyczne przełączanie się z EVF na tylni dotykowy panel LCD i odwrotnie nie wtedy kiedy potrzeba, na szczęście można to obejść (o ile komuś będzie zależało na takim automatycznym przełączaniu) https://www.sonyalphaforum.com/topic...ve-evf-sensor/

    8. Podczas używania EOS R z krótkimi obiektywami (pisząc krótkimi mam na myśli takie maksymalnie gabarytów EF 85mm f/1.8 USM) palce lewej i prawej dłoni cały czas się stykają. Jeżeli pod taki obiektyw podepnie się osłonę przeciwsłoneczną no to lewa dłoń można „uciec” na tę osłonę i robi się trochę wygodniej. Nie ma takich problemów z dłuższymi obiektywami typu zoom czyli np. EF 70-300 mm f/4-5.6 IS II USM.

    9. Podczas zapisu danych na kartę pamięci zatrzymuje się na chwilę obraz w EVF, jest to bardzo głupie uczucie które jeszcze się potęguje kiedy włączony jest (a jest włączony standardowo) 2 sek. podgląd zrobionego zdjęcia. Używałem dokładnie tego modelu karty pamięci marki Delkin Devices https://www.amazon.com/gp/product/B0...hps_bw_c_x_5_w Całkiem prawdopodobne iż z jakąś szybszą kartą pamięci to opóźnienie może się znacznie zmniejszyć ale nie sądzę żeby zostało zredukowane do zera.

    10. Brak możliwości zapisania tych wszystkich skomplikowanych ustawień aparatu zrobionych przez siebie i dla siebie poza aparatem czyli np. na komputerze czy chociażby na karcie pamięci.

    11. Jedynym darmowym edytorem RAWów (tych zwykłych i skompresowanych) jest najnowsza wersja DPP. Swoją drogą Canon mógł jakoś rozdzielić rozszerzenia pomiędzy nimi bo i jedne i drugie mają rozszerzenie *.cr3 a różnią się między sobą wielkościami plików.

    12. Zauważyłem jakiś problem z pomiarem światła i/lub balansem bieli w trybie AWB przy sztucznym świetle, przy tych samych ustawieniach obydwu aparatów dla zdjęć zapisywanych w formacie JPEG wykonanych tym samym obiektywem którym był EF 50mm f/1.8 STM. Bardzo dziwny problem gdyż to raczej 5DS/R generuje ciemniejszy obraz (w stosunku do innych modeli DSLR Canona) a tu taka niespodzianka.



    Nie wiem dlaczego jedno z nich robione R-ką wyszło poruszone, aparat był przytrzymywany ręką na blacie biurka i możliwe że minimalnie gdzieś mi ręka drgnęła za co z góry przepraszam.

    Jeżeli ktoś mi nie wierzy to może sobie pobrać te zdjęcia tutaj:

    https://1drv.ms/f/s!Asmd3i9rvqAbljvY28RIxc2pCl6P

    Parametry zdjęć najlepiej sprawdzać sobie pod DPP.

    Zalety:

    1. Podpinałem pod niego wszystkie swoje obiektywy ale z włączonym aparatem używałem dłużej tylko dwóch: EF 50mm f/1.8 STM oraz Carl Zeiss Planar T* 50mm f/1.4 ZE. Dlaczego tak a nie inaczej? Dlatego że zanim aparat dotarł do mnie to już wiedziałem po pierwszych dwóch etapach w****ienia że będzie na pewno odsyłany i nie chciałem za dużo wachlować obiektywami żeby nie było śladów użytkowania.

    W przypadku STM-ki nie zauważyłem żadnej różnicy w szybkości pracy pomiędzy tym modelem aparatu a swoim 5DS pracującym z ustawionym ostrzeniem punktowym. EOS R „od ręki” miał ustawione ostrzenie bodajże strefowe, centralny punkt musiałem wybrać samodzielnie.

    Całkiem inaczej wyglądało to w przypadku podpięcia obiektywu Carl Zeiss Planar T* 50 mm f/1.4 ZE. Ostrzenie za pomocą „focus guide” (nie pamiętam jak ta opcja nazywała się w jęz. polskim) jest REWELACYJNE! Trafia idealnie w zadany punkt nawet na f/1.4 i to w obiekt znajdujący się w głębokim cieniu! Co więcej, przy korzystaniu z obiektywów manualnych ze stykami (Planary ZE, Milvusy, Otusy, Irixy i niektóre Samyangi) działa również Eye AF! Tutaj mała uwaga, Eye AF działa dobrze ale tylko do odległości nieco ponad 1.2m (taką odległość widziałem na skali na obiektywie), później aparat zaczynał tracić oczy z celu. Niestety nie dotarła do mnie na czas przejściówka bez dandeliona z mocowania M42 na mocowanie EF dlatego nie sprawdziłem co i jak działa z jedynym obiektywem z mocowaniem M42 który posiadam. Podejrzewam że działa wyłącznie opcja „focus peaking” ale mogę się mylić.

    2. Wbrew temu co się czyta w recenzjach internetowych ten dotykowy pasek nie przeszkadza w użytkowaniu aparatu. Chodzi mi o chwyt, praktycznie ani razu mój kciuk nie lądował na nim a ja jestem bardzo przewrażliwiony na tym punkcie żeby mieć gdzie swobodnie położyć kciuk. Aparat bardzo wygodnie leży w ręce ale dopiero po podpięciu jakiegoś obiektywu, najlepiej dłuższego bo wtedy można wygodnie odciążyć prawą dłoń. Trzymanie samego aparatu wyłącznie w prawej ręce nie jest wygodne bo wbija się wtedy obudowa w kość śródręcza w okolicy małego palca i automatycznie zaczyna się myśleć o dodatkowym gripie.

    3. Wreszcie brak dźwięku klapiącego lustra które nawet w trybie cichym trzepie aparatem typu DLSR (mam tu na myśli swojego 5DS), zwłaszcza w etapie końcowym wyzwalania migawki (doskonale widać ile drgań idzie za pomocą włączonej poziomicy w wizjerze podczas robienia zdjęć "z ręki").

    4. Zaraz po wyjęciu z pudełka można doznać szoku (pozytywnego) biorąc aparat do ręki bo jest taki lekki. Po dołożeniu akumulatora i adaptera mocowania EF waga skacze ale i tak aparat pozostaje w wadze lekkiej.

    5. Adapter mocowania EF posiada gumową uszczelkę od strony bagnetu RF:


    6. ShutterCount dla macOS pozwala na odczyt przebiegu migawki aparatu https://www.direstudio.com/shuttercount/tech-specs/

    Ciąg dalszy nastąpi w następnym poście dlatego bardzo proszę o chwilowe powstrzymanie się od komentarzy. Muszę tak zrobić bo jest tutaj na forum ograniczenie w ilości publikowanych zdjęć na dany post.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 30-10-2018 o 14:01

  8. #768
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Kilka ciekawostek

    Unboxing:

    Pudełko kolorystycznie kojarzy się z pudełkami od aparatów serii 1D. W środku można znaleźć instrukcję obsługi „pierwsze kroki" m.in. z językiem polskim. Brak standardowego wzoru gwarancji EWS, znalazłem jedynie pojedynczą kartkę wydrukowaną w Japonii z wyszczególnionymi numerami seryjnymi body oraz adaptera. Na pudełku brak jakichkolwiek śladów iż aparat pochodzi z polskiej dystrybucji. Na naklejkach zamieszczonych na pudełku oraz folii w którą owinięty jest aparat oczywiście można znaleźć numer seryjny ale na poniższych zdjęciach usunąłem go w programie graficznym.







    Przed pierwszym uruchomieniem aparatu (nie pamiętam dokładnie ale chyba jeszcze przed włożeniem naładowanego akumulatora) matryca nie jest jeszcze chroniona migawką. Na widocznym zdjęciu do aparatu jest już podpięty adapter mocowania EF:


    Po włożeniu naładowanego akumulatora automatycznie załącza się górny wyświetlacz przy jeszcze wyłączonym na OFF aparacie:


    Ważenie:

    Ile co waży w zestawie aparat + akumulator + adapter mocowania EF + obiektyw z mocowaniem EF + osłona przeciwsłoneczna + filtr ochronny na przykładzie kilku różnych obiektywów. Do każdej z wag proszę sobie samodzielnie doliczyć 1g za kartę pamięci której zapomniałem włożyć do aparatu.


    * Obecnie cena za sam aparat tam gdzie go kupowałem została obniżona o 100 zł plus dodatkowo można uzyskać zniżkę w wysokości 499 zł także mógłbym go kupić teraz o 599 zł taniej niż ja za niego płaciłem.

    ** Apple jednostronnie stwierdził sobie iż nie podepnę swojego iPhone'a do iTunes i wgram do niego ponownie swoją bibliotekę muzyczną dopóty dopóki nie zaktualizuję OS X do wyższej wersji więc siłą rzeczy musiałem jednak przejść z Yosemite na El Capitan. Na szczęście udało mi się go jeszcze skonfigurować tak że na ekranie bez Retiny wszystko wygląda w miarę OK no i mogę otwierać sobie RAWy z EOS R pod najnowszym DPP.

    *** To nie jest prawda gdyż wygląda na to iż Nikon w modelu Z7 (oraz mam nadzieję również w modelu Z6) się postarał. https://downloadcenter.nikonimglib.c...s/492/Z_7.html > „Dokumentacja aparatu (pełna instrukcja)” > strony 292 i 293

    Bardzo proszę nie pytać się mnie o nic więcej bo nie mam nic więcej do przekazania. Nie podpinałem żadnej lampy błyskowej, nie testowałem obiektywów innych niż te wcześniej wymienione oraz nie testowałem różnych trybów autofokusa.

    Czy kupiłbym ponownie ten model aparatu? Jak najbardziej tak pod warunkiem że ktoś oficjalnie (czyli firma Canon) lub nieoficjalnie zacznie sprzedawać zmodyfikowaną muszlę oczną. Przydałby się też jakiś czujnik światła otaczającego, może wpinany w sanki aparatu który umożliwiłby pracę EVF na poziomie zbliżonym do OVF o ile takie urządzenie jest możliwe do skonstruowania. Cała reszta jest jak to się mówi "do przeżycia".

    Tym postem kończę swoją relację z użytkowania (krótkiego bo krótkiego no ale zawsze to coś) aparatu Canon EOS R, mam nadzieję że komuś się ta wiedza do czegoś przyda.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 30-10-2018 o 14:38

  9. #769
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Oddałeś go więc Ci raczej nie przypasował. Mam jednak wrażenie, że nie chodzi tu o konkretny model tylko raczej o to, że nie podoba Ci się idea ML. Szczególnie kwestie ekranu. Przy Sony a7III, czy Nikonie z7 miałbyś bardzo podobne uwagi.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #770
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    To był czas, gdy Canon kupował reklamy na portalu DxO i płacił za testy.
    Większość osób zajmujących się profesjonalnie fotografowaniem i sprzętem do twórczości DxO nie przykłada żadnej wagi.
    Mylisz się, przykłada. Np ja.
    Co do wyników dxo - to sa suche fakty. Urządzenia pomiarowe po prostu dają wyniki, oprogramowanie wypluwa wykresy itd itd. Zero subiektywizmu.
    Jedyna opcja by cos nie było zgodne z odczuciami to to, że testują jedną sztuke. Więc jak dostaną kiepską to ... Pytanie czy między poszczególnymi egz (matryc, obiektywów) jest duży rozrzut. Nie sądze by był wielki, szczególnie w matrycach i w pro szkiełkach. Nie sądze by dxo specjalnie brało złe egz szkieł canona, bo to by znaczyło, że robi testy kilku a publikuje test najgorszego. Posądzanie o to portalu, który chce uchdzic za rzetelny jest bez sensu.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ad. 1
    W metodzie DxO miarą ostrości (uśrednione MTF po przesłonach i położeniach na matrycy i jak oko postrzega ostrość) jest P-Mpix odniesiona/przyrównana/wyrażona w pikselach.

    ad. 3
    Na ostrość zdjęcia wpływa matryca, obiektyw i współpraca obiektywu z matrycą.
    Ten sam obiektyw podpięty do matryc różnego typu o tej samej ilości pikseli może dawać różną ostrość wynikową na zdjęciach.

    Był czas gdy obiektywy Canona należały do najlepszych.
    Teraz (DxO) z przetestowanych 11540 obiektywów :
    - tylko EF pierwszy firmy Canon jest na 7 miejscu a w pierwsze dwudziestce jest ich tylko 5
    - wszystkich typów pierwszy firmy Canon jest na 29 miejscu

    jp
    Ad 1 i 3 - tak, ale .. co z tego? Co do końcowego akapitu. Słowo - klucz: przetestowanych. Nie znam na tyle systemu canona by sie orientowac jakie szkła sa świetne, choć stare. Za to wiem co było u Nikona. Np Nikkor 135/2 DC - nie ma testu. Canonowski 135 ma. I to dobry przykład by porozmawiac o tym czy to dobry obiektyw, czy nie. Zaręczam ci, że na 5Dsr da ogrom detalu i daje dużą różnice vs ilosci detalu na 5Dmk3. A ty go dyskwalifikujesz (tzn nie chcesz uwzględnić, bo co .. nie jest na 50 Mpx? na 30 Mpx tez nie jest, daje tego detalu więcej.
    Fakt, że canon woli robić inne szkła nowsze niż odświeżać starsze dobre szkła. Ale one są dobre i to jest ważne.

    Sorry za ciągnięcie OT.
    Fajny wpis wyżej. Choć taki ... bardzo subiektywny (zaważyła osłonka wizjera i okulary?)

Strona 77 z 410 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127177 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •